Київ
0 800 303 111

Сексуальне здоров'я

Знайдено 472 товари
Фільтри
Ціна
-
Взаємодія з алкоголем
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурний відпуск
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Об'єм
Активний інгредієнт
Вітакап капсули, 30 шт.
iconБонусів2.65
311,99грн
-15%
265,2грн
Фоліо+Д3 таблетки 400мкг/200мкг, 90 шт.
iconБонусів5.6
559,99грн
Спемотто таблетки для чоловіків, 30 шт.
iconБонусів3.87
483,99грн
-20%
387,2грн
Джаз Плюс таблетки, 28 шт.
iconБонусів3.19
318,99грн
Джаз Плюс таблетки, 28 шт. Акція 3 упаковки
iconБонусів8.53
852,99грн
Клайра табл. №28
iconБонусів3.24
323,99грн
Силденафіл 100 Ананта таблетки по 100 мг, 4 шт.
iconБонусів2.65
264,99грн
Джаз таблетки протизаплідні, 28 (24+4) шт.
iconБонусів3.13
312,99грн
Жанін табл. п/о №21
iconБонусів2.97
296,99грн
Менопейс оріджінал табл. №30
iconБонусів3.07
306,99грн
Постинор табл. 0,75мг №2
iconБонусів3.33
332,99грн
Пробіз Феміна капсули, 30 шт.
iconБонусів4.73
472,99грн
Регулон таблетки для контрацепції, 63 шт.
iconБонусів8.25
824,99грн
Ярина таблетки протизаплідні, 21 шт.
iconБонусів2.97
296,99грн
Максігра табл. п/о 50мг №4
iconБонусів2.77
276,99грн
Ярина Плюс таблетки, 28 шт.
iconБонусів3.1
309,99грн
Прегна 5 капсули, 30 шт.
iconБонусів6.3
629,99грн
Максігра табл. п/о 100мг №4
iconБонусів3.95
394,99грн
Квінофолік капсули по 617,75 мг, 60 шт.
iconБонусів4.44
443,99грн
Презервативи Дюрекс Класік (Durex Classic), 12 шт.
iconБонусів2.67
267,56грн
Простабам капсули, 30 шт. - Баум Фарм
iconБонусів2.49
249грн
Логест др. №21
iconБонусів2.61
260,99грн
Белара табл. №21
iconБонусів4.18
417,99грн
Презервативи Дюрекс Еліт (Durex Elite), 12 шт.
iconБонусів2.77
277,63грн
Елевіт-Комплекс 3 годування, капсули, 30 шт.
iconБонусів6.7
669,99грн
Елевіт Пронаталь таблетки, 30 шт.
iconБонусів4.36
435,99грн
Сумавіт Матерна капсули, 30 шт.
iconБонусів3.92
391,99грн
Презервативи Контекс Лайтс (Contex Lights), 3 шт.
iconБонусів0.65
65,92грн
Презервативи Дюрекс Інтенс (Durex Intense Orgasmic), 3 шт.
iconБонусів1.05
105,41грн
Дроспіфем 20 таблетки, 0,2 мг/3 мг, 28 шт.
iconБонусів2.37
236,99грн
Презервативи Дюрекс Реал Філ (Durex Real Feel), 3 шт.
iconБонусів1.05
105,57грн
Менобаланс табл. №30 Баум Фарм
iconБонусів2.49
249грн
Презервативи Дюрекс Класік (Durex Classic), 3 шт.
iconБонусів0.82
82,57грн
Еросил таблетки по 100 мг, 4 шт.
iconБонусів2.7
269,99грн

Сексуальне здоров'я відіграє важливу роль у фізичному та психічному здоров'ї і тому, як людина ставиться до себе, тому завжди необхідно дбати про свій розум та тіло.

Сексуальне здоров'я має основне значення для загального стану здоров'я та благополуччя окремих осіб, пар та сімей. Сексуальне здоров'я потребує уважного та відповідального підходу до сексуальних стосунків, а також можливості мати здоровий та безпечний сексуальний досвід.

Що таке сексуальне здоров'я?

Сексуальне здоров'я — це стан фізичного, емоційного, психічного та соціального благополуччя, пов'язаний із сексуальністю. Тобто це не просто відсутність хвороб, дисфункцій чи немочі.

Іншими словами, сексуальне здоров'я — це здатність жінок та чоловіків насолоджуватися і виражати свою сексуальність та робити це без ризику захворювань, що передаються статевим шляхом, небажаної вагітності, примусу, насильства та дискримінації. Щоб бути сексуально здоровим, людина повинна мати проінформований, приємний та безпечний секс, заснований на самооцінці, позитивному підході до людської сексуальності та взаємній повазі у сексуальних стосунках. Досвід сексуального здоров'я підвищує якість життя та задоволення, особисті стосунки та спілкування, а також вираження своєї ідентичності.

Здатність чоловіків і жінок досягти сексуального здоров'я та благополуччя залежить від наступних факторів:

  • володіння важливою інформацією про сексуальні стосунки, а також жіночу та чоловічу фізіологію;
  • знання про всілякі ризики, які можуть виникнути при незахищеному сексуальному контакті;
  • особиста відповідальність до сексуального здоров'я та планові, регулярні відвідування фахівця у цій галузі.

Питання, пов'язані із сексуальним здоров'ям, є широкими та охоплюють сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність, сексуальне вираження, стосунки та задоволення. Вони також включають негативні наслідки або умови, такі як:

  • інфекції вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), та інфекції репродуктивних шляхів (ІРШ), а також їх несприятливі наслідки (такі як рак та безпліддя);
  • небажана вагітність та аборт;
  • сексуальна дисфункція;
  • сексуальне насильство.

Сексуальне здоров'я не може бути визначене або приведене в дію без широкого розгляду сексуальності, яка є основою важливої ​​поведінки та результатів, пов'язаних із сексуальним здоров'ям. Сексуальність — це центральний аспект людського буття, який протягом усього життя охоплює стать, гендерну ідентичність та роль, сексуальну орієнтацію, еротизм, задоволення, близькість та розмноження.

Сексуальність переживається і виявляється у думках, фантазіях, бажаннях, переконаннях, цінностях, поведінці, практиках, ролях та відносинах. Хоча сексуальність може включати всі ці виміри, не всі з них завжди переживаються або виражаються. Сексуальність перебуває під впливом взаємодії біологічних, психологічних, соціальних, економічних, політичних, культурних, правових, історичних, релігійних та духовних чинників.

Образ життя та сексуальність чоловіків і жінок

Сексуальне здоров'я суворо пов'язане із загальним станом здоров'я обох статей. За наявності сексуальної дисфункції експерт у галузі сексуальної медицини прагне виявити питому вагу фізичних і психологічних чинників, які можуть спричинити сексуальну проблему. У той самий час сексуальна дисфункція може бути маркером майбутнього розвитку неінфекційних захворювань (НІЗ) як серцево-судинних чи метаболічних хвороб.

На етапі оцінки фахівець із сексуального здоров'я повинен зосередитися на цих аспектах, приділяючи особливу увагу ризику та захисним факторам, які можуть вплинути як на чоловічу, так і жіночу сексуальність.

Сексуальне здоров'я характеризується складним та багатовимірним процесом, що координується такими системами організму, як:

  • неврологічна;
  • ендокринна;
  • судинна.

Чоловічі та жіночі сексуальні дисфункції є медичною та психологічною проблемами, які негативно впливають не тільки на фізичне здоров'я та емоційне благополуччя. Таке порушення сексуальної функції може згубно позначитися на самооцінці, образі тіла, міжособистісних відносинах та фізичному здоров'ї в цілому, включаючи фертильність (здатність до дітородіння).

Модифікованим фактором ризиків чоловічих та жіночих сексуальних дисфункцій, як правило, є неправильний спосіб життя, а точніше:

  • зловживання тютюновими виробами;
  • сидячий спосіб життя та повна відсутність фізичної активності;
  • незбалансоване харчування;
  • ожиріння;
  • надмірне вживання алкоголю та наркотичних речовин.

Зміни образу життя можуть бути корисною стратегією зниження ризику еректильної дисфункції (ЕД) та інших сексуальних дисфункцій.

Оскільки чоловіки і жінки різняться у вираженні сексуальної поведінки та функції, як з біологічної, так і з психогенної точки зору, кінцевою точкою цього огляду є опис того, як здоровий і нездоровий спосіб життя по-різному впливає на чоловічу і жіночу сексуальність.

Найбільшим обмеженням у цій галузі залишається відсутність досліджень, що оцінюють вплив зміни способу життя на статеву функцію. З іншого боку, однак, жоден із багатьох терапевтичних варіантів, доступних на сьогоднішній день, не пропонує повної відповіді у пацієнтів із сексуальною дисфункцією, і тому, як і за багатьох інших захворювань, профілактика залишається найбільш ефективним підходом до полегшення наслідків сексуальної дисфункції.

Основи сексуального здоров'я

Сексуальність є частиною людського буття. Кохання, прихильність і близькість відіграють певну роль здорових відносин з юності до старості.

Ми часто чуємо про важливість фізичного, психічного та духовного здоров'я, але почуття впевненості у своїй сексуальності також важливе. Досягнення сексуального здоров'я дозволяє набути таких важливих аспектів життя як:

  • здорові стосунки;
  • планування вагітності;
  • профілактика хвороб.

Важливо бути добре поінформованим про всі аспекти сексуального здоров'я та про те, що потрібно, щоб мати повноцінне сексуальне життя. Так само важливо знати про фактори, які можуть ускладнити сексуальне здоров'я.

Профілактика ЗПСШ

Захворювання, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), є інфекціями, які зазвичай виникають при незахищеному сексуальному контакті з інфікованою людиною.

Головний ризик полягає в тому, що не завжди можна зрозуміти, чи інфікована людина, тому що багато ІПСШ не викликають жодних симптомів. Насправді, багато людей, які мають ІПСШ, навіть не знають про це.

Саме тому необхідно бути пильними щодо профілактики ІПСШ. Бар'єрні методи контролю над народжуваністю, такі як презервативи, також допомагають знизити ризик отримання більшості ІПСШ. Також найбільш ефективним методом профілактики ІПСШ є медичне обстеження на наявність будь-яких проблем з боку сексуального здоров'я обох партнерів перед тим як вступити до статевого контакту.

Сексуальне здоров'я жінок

Сексуальне здоров'я важливе для благополуччя жінки, незалежно від того, чи робиться це з метою запобігти вагітності та інфекції, що передаються статевим шляхом, або ж це просто занепокоєння про низький статевий потяг, болісний статевий акт або інші проблеми, пов'язані з сексуальним здоров'ям жінок.

Багато людей думають, що фізичне бажання організму до сексу мотивує сексуальну активність, що призводить до сексуального збудження, а потім до оргазму. Хоча це може бути правильним для більшості чоловіків, це не обов'язково вірно для більшості жінок. Різні фактори допомагають багатьом жінкам відчувати себе збудженими та бажати сексу, а різні фактори послаблюють це бажання.

Для багатьох жінок, особливо тих, хто старше 40 років або пережив менопаузу, фізичне бажання не є основною мотивацією для статевого акту. Жінка може бути мотивована займатися сексом, щоб почуватися поруч зі своїм партнером чи показати свої почуття.

Сексуальне задоволення в усіх різне. Багато факторів впливають на сексуальну реакцію, у тому числі ставлення до свого партнера, до себе, свого здоров'я, релігійного та культурного виховання. Якщо є побоювання щодо сексуального життя, або просто є бажання покращити його, хорошим першим кроком є ​​розмова зі своїм партнером.

Жіноча сексуальна дисфункція може завадити жінці відчувати задоволення під час коїтусу (статевого акту). Це може вплинути на здатність збуджуватись, відчувати оргазм або насолоджуватися сексом без болю. Причини можуть бути фізичними чи психологічними.

Сексуальна дисфункція відноситься до будь-якої проблеми, яка перешкоджає задоволенню під час циклу сексуальної реакції (послідовність фізичних та емоційних змін під час збудження). Цей цикл включає чотири фази:

  • мотивація, чи бажання;
  • збудження;
  • оргазм;
  • резолюція.

Які бувають види сексуальної дисфункції у жінок?

Сексуальна дисфункція у жінок — це розлад, який може набувати різних форм і мати багато причин. Це може статися перед, під час або навіть після сексу.

Найбільш поширені проблеми, пов'язані із сексуальною дисфункцією, включають:

  • аноргазмія — оргазмічний розлад, або нездатність отримувати оргазм;
  • диспареунія — біль під час статевого акту;
  • гіпоактивний розлад сексуального бажання (низьке лібідо або відсутність сексуального бажання);
  • розлад сексуального збудження.

Наскільки поширеною є сексуальна дисфункція у жінок?

Сексуальна дисфункція торкається від 30% до 40% жінок. Відсутність бажання є найпоширенішою скаргою. Проблеми з сексом зазвичай збільшуються з віком жінок, але можуть вплинути на жінок на будь-якому етапі життя. Сексуальна дисфункція може бути тимчасовою або хронічною (тривалою).

Що спричиняє сексуальну дисфункцію у жінок?

Фізичні причини сексуальної дисфункції у жінок можуть включати:

  1. Порушення кровотоку. Деякі дослідження вказують на судинні проблеми. Ці розлади можуть перешкоджати припливу крові до органів жіночої репродуктивної системи. Піхва, клітор та статеві губи потребують посилення кровотоку для сексуального збудження.
  2. Деякі ліки та методи лікування. Наприклад, прийом антидепресантів можуть знизити сексуальний потяг або вплинути на здатність відчувати оргазм. Селективні інгібітори поглинання серотоніну (СІЗЗС) особливо часто викликають сексуальні побічні ефекти. Хіміотерапія та інші методи лікування раку також можуть впливати на рівень гормонів та викликати проблеми.
  3. Гінекологічні стани. Ендометріоз, кісти яєчників, міома матки та вагініт можуть викликати біль під час сексу. Вагінізм, стан, який викликає спазми м'язів піхви, також може зробити статевий акт неприємним.
  4. Гормональні зміни. Гормональний дисбаланс може викликати сухість піхви або атрофію піхви, що робить секс болісним. Низький рівень естрогену також може зменшити чутливість геніталій. Менопауза, хірургічні втручання у репродуктивній системі жінок та вагітність також впливають на рівень гормонів.
  5. Особливі стани здоров'я. Ряд станів здоров'я може вплинути на здатність насолоджуватися інтимною близькістю. До них відносяться діабет, артрит, розсіяний склероз та хвороби серця. Наркоманія чи зловживання алкоголем також можуть перешкоджати здоровому сексуальному досвіду.

Психологічні причини сексуальної дисфункції у жінок можуть включати:

  1. Депресія. Вона може викликати відсутність інтересу до занять, які раніше приносили задоволення та насолоду, включаючи секс. Низька самооцінка та почуття безнадійності також можуть сприяти сексуальній дисфункції.
  2. Стресові ситуації. Вони можуть ускладнити зосередження уваги на насолоді сексом. Деякі дослідження показують, що стрес може підвищити рівень гормону кортизолу, який може знизити сексуальний потяг.
  3. Фізичне чи сексуальне насильство у минулому. Травма або жорстоке поводження можуть викликати занепокоєння та страх близькості.
  4. Питання взаємовідносин. Деякі жінки можуть бути незадоволені своїм партнером або відчувати нудьгу під час статевого акту. Інші напруження у стосунках можуть призвести до сексуальної дисфункції.

Як діагностується сексуальна дисфункція у жінок?

Якщо жінка має сексуальні проблеми, їй слід звернутися до фахівця, який проведе ретельну оцінку фізичних та психологічних факторів, пов'язаних із сексом.

Виявлення будь-яких сексуальних дисфункцій у жінок, як правило, починається з отримання повної історії хвороби. Попередні операції, такі як гістеректомія (видалення матки) або оваріектомія (видалення одного або обох яєчників), можуть сприяти сексуальній дисфункції. Фізичний огляд допоможе виключити будь-які гінекологічні проблеми.

Також медичний експерт може призначити низку фізіологічних обстежень:

  • УЗД тазового дна (перевірка на наявність пухлин, кіст або інших незвичайних новоутворень);
  • мазок із піхви (вагінальні культури можуть бути зібрані для виявлення інфекції).

Аналізи крові можуть допомогти діагностувати гормональний дисбаланс.

Лікар також вивчить можливі психологічні причини, при виявленні яких може знадобитися консультація із фахівцем із психічного здоров'я або консультантом із відносин.

Як лікувати сексуальну дисфункцію у жінок?

Перш ніж обирати терапію, важливо розуміти з яким характером проблем зіткнулася жінка, чи то фізичні, чи то психологічні причини.

Лікування включає:

  1. Техніки збудження. Обговорення зі своїм партнером про різні способи, які можуть допомогти посилити бажання та збудження. Слід подумати про те, щоб змінити свою сексуальну рутину.
  2. Консультування. Індивідуальне чи парне відвідування психолога. Це дозволить опрацювати емоційні чи психологічні бар'єри для більш приємного та розкутого сексу.
  3. Гормональна терапія. Залежно від симптомів лікар може рекомендувати місцеві або системні гормональні препарати. Вони допоможуть збалансувати гормональний фон.
  4. Лікарські засоби, що підвищують лібідо. Препарати на основі таких діючих компонентів як флібансерин та бремеланотид. Вони є єдиними препаратами, схваленими для лікування гіпоактивного розладу сексуального бажання (низький статевий потяг) у жінок. Однак ці медикаменти найчастіше призначаються для жінок, які перебувають у пременопаузі (передклімактеричний синдром).
  5. Знеболення. Існує кілька підходів до зменшення болючих відчуттів під час статевого акту. Для цього можуть застосовуватись різні сексуальні позиції, лубриканти або методи релаксації перед статевим контактом.

Сексуальне здоров'я чоловіків

Найчастіше чоловіки турбуються про еректильну дисфункцію або інші проблеми, пов'язані із сексуальним здоров'ям чоловіків.

Для деяких чоловіків занепокоєння розміром статевого органу очолює список їхніх проблем із сексуальним здоров'ям. Існує низка проблем сексуального здоров'я серед чоловіків, які можуть заважати задовільному сексуальному життю, включаючи еректильну дисфункцію, проблеми з еякуляцією, безпліддя та інші.

Основними видами чоловічої сексуальної дисфункції є:

  • еректильна дисфункція (проблеми з отриманням/підтримкою ерекції);
  • передчасна еякуляція (занадто швидке сім'явиверження);
  • затримка або пригнічення еякуляції (досягнення оргазму занадто повільне або зовсім не відбувається);
  • низьке лібідо (зниження інтересу до сексу).

Найбільш поширеною проблемою є еректильна дисфункція. Еректильна дисфункція (ЕД) — це труднощі з отриманням або підтриманням ерекції, достатньої для сексуального акту. Вона торкається 50% чоловіків віком від 40 років. ЕД, або імпотенція, здебільшого викликана проблемами кровотоку, такими як високий кров'яний тиск або судинні захворювання, поширені серед старіючих чоловіків. Інші фактори, що збільшують ризик розвитку ЕД, включають операції, пов'язані з раком передміхурової залози, курінням, деякими ліками та вживанням алкоголю чи наркотиків.

Що спричиняє сексуальну дисфункцію у чоловіків?

Фізичними причинами загальної сексуальної дисфункції можуть бути:

  • низький рівень тестостерону;
  • прийом антидепресантів, антибіотиків від високого кров'яного тиску;
  • захворювання кровоносних судин, такі як атеросклероз (затвердіння артерій) та артеріальна гіпертензія;
  • інсульт чи пошкодження нервів від діабету чи внаслідок операційного втручання;
  • куріння;
  • алкоголізм та наркоманія.

Психологічні причини можуть включати:

  • занепокоєння щодо сексуальної активності;
  • проблеми у шлюбі чи відносинах;
  • депресія, почуття провини перед сексуальним партнером;
  • наслідки минулої сексуальної травми;
  • стрес та занепокоєння, пов'язані з життєвими обставинами.

Як діагностується чоловіча сексуальна дисфункція?

Лікар може розпочати процес діагностики з фізичного огляду. Фізичні тести можуть включати:

  1. Аналізи крові, щоб перевірити рівень тестостерону, цукру в крові (при діабеті) та холестерину.
  2. Вимір артеріального тиску.
  3. Ректальне обстеження для перевірки простати.
  4. Огляд пеніса та яєчок.

Інші тести можуть показати, чи є проблеми з припливом крові до пеніса. Також лікар може провести бесіду на тему медичної та сексуальної історії для того, щоб виявити проблеми психологічного характеру.

Як лікувати чоловічу сексуальну дисфункцію?

Багато випадків сексуальної дисфункції можна виправити, лікуючи психічні чи фізичні проблеми, які її викликають. Лікування включає:

  1. Прийом медикаментів. Препарати, які допомагають покращити сексуальну функцію, збільшуючи приплив крові до пенісу. Це такі препарати як силденафіл (Віагра), варденафіл (Левітра) та тадалафіл (Сіаліс) безпечні та ефективні для більшості чоловіків.
  2. Гормональне лікування. При низькому рівні тестостерону може знадобитися замісна гормональна терапія, яка включає ін'єкції, пластирі або гелі.
  3. Психологічна терапія. Розмова із психологом допомагає впоратися з почуттями тривоги, депресії, страху чи провини, які можуть вплинути на сексуальну функцію.
  4. Механічні засоби. Вакуумні пристрої та імплантати статевого члена, які можуть допомогти деяким чоловікам з еректильною дисфункцією.

Секс та старіння

Дорослі можуть залишатися сексуально активними незалежно від віку. Насправді, багато людей похилого віку хочуть і насолоджуються активним сексуальним життям.

Постійний інтерес до інтимної близькості, а також задоволеність частотою та якістю сексуальної активності позитивно пов'язані зі здоров'ям у подальшому житті. Звичайно, з віком у багатьох людей можуть виникати деякі проблеми із сексуальним здоров'ям. Наприклад, фізичні зміни, хвороби, інвалідність та деякі ліки можуть зробити секс складним чи важким для насолоди.

Є багато ресурсів, доступних для людей похилого віку, щоб допомогти їм досягти задовільного сексуального життя. А також варто пам'ятати, що незалежно від віку, необхідно вживати запобіжних заходів, щоб захистити себе від інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Підсумовуючи, можна відзначити, що сексуальне здоров'я включає сексуальний розвиток і репродуктивне здоров'я, а також такі характеристики, як здатність розвивати і підтримувати значущі міжособистісні відносини, цінувати власне тіло, шанобливо взаємодіяти з обома статями і виражати прихильність, любов і близькість способами, відповідними власним цінностям.

 

Джерела

Sexual health / WHO (англ.)

Importance of Sexual Health / FamilyDoctor.org (англ.)

Why Talking About Sexual Health is Important / NWPC (англ.)

Understanding Sexual Health and Its Role in More Effective Prevention Programs / NIH (англ.)

Why improving sexual and reproductive health is important for health and wellbeing / Departament of Health (англ.)

Guide To Sexual Health / Pandia Health (англ.)

The Importance of Sexual Health / SWF (англ.)

Sexual Dysfunction / Cleveland Clinic (англ.)

Sexual Health Issues / MedlinePlus (англ.)

Women's sexual health: Talking about your sexual needs / Mayo Clinic (англ.)

Відмова від відповідальності

Онлайн аптека Подорожник надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. Онлайн аптека Подорожник не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами мережі аптек подорожник інформації, розміщеної на сайті.

Ціни на Сексуальне здоров'я

Сексуальне здоров'яЦіна
Вітакап капсули, 30 шт.
265,2грн
Фоліо+Д3 у таблетках по 400мкг/200мкг, 90 шт.
559,99грн
Спемотто таблетки для чоловіків, 30 шт.
387,2грн
Фолієва кислота Нав (NOW) у таблетках по 800 мкг, 30 шт
175,5грн
Солгар (Solgar) Фолат таблетки фолієвої кислоти по 400 мкг, 50 шт.
395,99грн