Київ
0 800 303 111

Жіночі контрацептиви

Знайдено 32 товари
Фільтри
Ціна
-
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурний відпуск
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Об'єм
Активний інгредієнт
Регулон таблетки для контрацепції, 63 шт.
iconБонусів 8.08
807,99грн
Логест др. №21
iconБонусів 2.55
254,99грн
Міланда таблетки по 3 мг/0,03 мг, 21 шт.
iconБонусів 2.32
231,99грн
Ескапел таблетка по 1,5 мг, 1 шт.
iconБонусів 3.53
352,99грн
Новінет у таблетка, 21 шт.
iconБонусів 2.68
267,99грн
Фарматекс супоз. ваг. №10
iconБонусів 1.85
185,5грн
Ригевідон протизаплідні таблетки, 63 шт.
iconБонусів 7.78
777,99грн
Ригевідон протизаплідні таблетки, 21 шт.
iconБонусів 3.01
300,99грн
Дезофемін 30 таблетки по 0,03мг/0,15 мг, 21 шт.
iconБонусів 2.6
259,99грн
Аводель таблетки по 1,5 мг, 1 шт.
iconБонусів 2.35
234,99грн
Лергесан у таблетках по 1,5 мг, 1 шт.
iconБонусів 0.84
84,5грн
Регулон табл. п/о №21 шт.
iconБонусів 3.3
329,99грн

Контрацепція — це метод, який оберігає від незапланованої вагітності. За рахунок правильного використання контрацепції можливо здійснювати контроль народжуваності.

Види контрацепції

Існує чимало видів контрацепції, які мають різну ефективність запобігання небажаної вагітності:

  1. Природна:
  • вимір базальної температури тіла (якщо є незначне підвищення базальної температури протягом 3-х днів в середині циклу, шанс завагітніти вище);
  • спостереження за зміною виділень з піхви (більш рясні, прозорі та тягнучі виділення з'являються за три дні до настання овуляції);
  • календарний метод (чітке контролювання свого циклу і визначення низького і високого шансу вагітності);
  • перерваний статевий акт.
  1. Бар'єрна:
  • механічна (презервативи, діафрагма, шийний ковпачок, губка);
  • хімічна (вагінальні сперміциди (протизаплідні свічки, мазі)).
  1. Внутрішньоматкові спіралі (ВМС):
  • гормональні;
  • негормональні.
  1. Гормональна (комбіновані оральні протизаплідні засоби, пролонговані прогестинвмісні ін'єкції та імпланти).
  1. Хірургічна:
  • для чоловіків — вазектомія (перев'язка сім'явивідних проток, внаслідок чого в подальшому в еякулят не надходитимуть сперматозоїди);
  • для жінок — перев'язка фаллопієвих труб.

Зверніть увагу! Хірургічний метод контрацепції — це добровільна стерилізація у чоловіків і жінок без подальшої можливості мати дітей в майбутньому.

Протизаплідні для чоловіків на сьогоднішній день є тільки в двох варіантах:

  • вазектомія (повне безпліддя);
  • бар'єрні методи (презервативи).

Бар'єрна контрацепція

Бар'єрна контрацепція — це використання спеціальних пристосувань або виробів, які блокують сім'явиверження і допомагають запобігти вагітності. Деякі бар'єрні методи також можуть допомогти запобігти поширенню інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ).

Типи бар'єрних методів

  1. Чоловічі презервативи — найпоширеніший бар'єрний метод. Їх виготовляють з латексу, поліуретану або шкіри ягняти. Вони можуть бути покриті силіконом, гелем на водній основі або сперміцидом. Презервативи надягають на статевий член і блокують потрапляння сперми в піхву.
  2. Жіночий презерватив — це тонкий вкладиш, який вводиться в піхву перед статевим актом. Він не повинен використовуватися з чоловічим презервативом.
  3. Діафрагма — це м'який купол з латексної гуми, який покриває шийку матки та допомагає запобігти потраплянню сперматозоїдів на неї. Його залишають на місці під час сексу і не менше 6 годин після нього. Можна займатися сексом більше одного разу з залишеної діафрагмою. Її слід видалити не пізніше, ніж протягом 24 годин після статевого акту. Іноді при установці і її отриманні може знадобитися допомога лікаря.
  4. Шийний ковпачок — це невеликий гумовий ковпачок, який закриває шийку матки та блокує потрапляння сперматозоїдів в неї. Ковпачок залишається на місці під час сексу і його можна залишати на термін від 6 до 8 годин після нього. Статевий акт може бути більше 1 разу з цим пристроєм. Його слід видалити протягом 48 годин після інтимної близькості.
  5. Протизаплідна губка — це невелика кругла губка, яку поміщають в піхву перед статевим актом. Це допомагає запобігти потраплянню сперматозоїдів в шийку матки. Вона також може вбити сперматозоїди, тому що містить сперміцид. Ви можете займатися сексом більше одного разу, перш ніж губку потрібно буде вийняти. Її можна залишити на 24 години.
  6. Вагінальні сперміциди вбивають сперму або не дають їй досягти яйцеклітини. Вони представлені в таких формах випуску як крем, желе, піна, таблетка або вагінальні супозиторії. Свічки та таблетки потрібно ставити приблизно за 30 хвилин до сексу. Креми, желе і пінки вводяться в піхву прямо перед статевим актом. Сперміциди можна використовувати окремо або з бар'єрними методами. До початку дії сперміцидів може знадобитися до 15 хвилин. Вони створюють протизаплідний ефект всього на 1 годину.

Які ризики бар'єрних методів?

Будь-який вид бар'єрної контрацепції не має 100% ефективності для запобігання небажаної вагітності та захисту від ІПСШ. Бар'єрний метод контрацепції може викликати свербіж, почервоніння, набряк, біль всередині або навколо піхви. Ковпачок, губка або діафрагма можуть не підходити за розміром, якщо ваша маса тіла стане більше на 5 кг і більше або якщо жінка вже народжувала, а також якщо в анамнезі є перенесена операція на органах малого таза. Завжди є ризик пошкодження бар'єрних пристосувань в разі не обережного або неправильного використання.

Зверніть увагу! При використанні будь-яких механічних бар'єрних контрацептивів не можна використовувати лубрикант на основі масла — він призведе до пошкодження таких виробів.

Протизаплідні таблетки

Протизаплідні таблетки — це гормональна контрацепція. Вона містить штучні форми двох гормонів, які називаються естрогеном і прогестином. Ці гормони природним чином виробляються в яєчниках жінки. Такі засоби контрацепції можуть містити обидва гормону або тільки прогестин. Обидва гормону пригнічують овуляцію, тим самим запобігають запліднення.

Прогестини змінюють цервікальний слиз навколо шийки матки жінки, вона стає густішою і липкою, а це ускладнює потрапляння сперматозоїдів в матку.

Комбіновані протизаплідні таблетки нормалізують гормональний фон за рахунок естрогенового компонента. Внаслідок цього їх можна застосовувати ще і з лікувальною метою, на відміну тих, які містять тільки прогестин.

Оральні контрацептиви необхідно приймати щодня на тривалий курс встановлений лікарем і бажано в один і той же час.

Класифікація протизаплідних таблеток:

  1. Комбіновані оральні контрацептиви (КОК):
  • монофазні (Овідон, Діане-35, Ярина, Жанін, Фемоден) — таблетки в яких однакова пропорція гестагену та естрогену в постійному значенні;
  • двофазні (Антеовін) — кількість гестагену в таблетках не постійно в залежності від менструального циклу. Такі пігулки відрізняються кольором, в першій половині циклу приймаються одного кольору, а в другій — іншого;
  • трифазні (Триквілар, Тризістон, Три-мерсі, Три-регол) — принцип той же, що й у двофазних, однак у трифазних — 3 таблетки різного кольору, які приймаються в залежності від періоду місячного циклу.
  1. Мікродози гестагенів (міні-пілі):
  • Екслютон — за рахунок мінімальної дози гормонів його можна використовувати як контрацепцію після пологів для жінок в період лактації, оскільки ризик виникнення побічних ефектів дуже малий. Однак обов'язково потрібна консультація лікаря.

Наскільки ефективні протизаплідні таблетки?

Якщо правильно приймати комбіновані оральні контрацептиви, то зазначається відсоток невдач менше 1%, тобто, менше 1 з 100 жінок ненавмисно завагітніє. Однак у жінок, які пропускають прийом таблеток, частота невдач досягає приблизно 8%, або 8 з 100 жінок завагітніють ненавмисно.

Якщо ви не плануєте вагітніти, але сумніваєтеся, що зможете пам'ятати про прийом таблеток щодня, можна розглянути можливість більш тривалої дії протизаплідних засобів, таких як ін'єкція, пластир, імплант, вагінальне кільце або ВМС.

Протизаплідні таблетки не слід використовувати жінкам, у яких в анамнезі:

  • рак молочної залози або ендометрію (внутрішня оболонка матки);
  • невиявлена вагінальна кровотеча;
  • неконтрольований високий кров'яний тиск або хвороба серця;
  • сильні головні болі або мігрень;
  • неконтрольований діабет;
  • захворювання печінки;
  • підвищене згортання крові або ризик інсульту.

Куріння збільшує ризик серйозних побічних ефектів з боку серця при використанні комбінованих протизаплідних засобів естрогену і прогестину, включаючи кільце або пластир. Також їх не слід застосовувати у жінок, що палять старше 35 років через підвищений ризик рідкісних, але серйозних побічних ефектів, таких як серцевий напад, тромби та інсульт.

Загальні побічні ефекти протизаплідних засобів, які виникають внаслідок адаптації організму до протизаплідних на протязі від 3 до 6 місяців:

  • кров'янисті виділення між менструаціями;
  • можлива надбавка у вазі;
  • набухання або хворобливість грудей;
  • нудота або розлад шлунка;
  • перепади настрою.

Якщо по закінченню півроку побічні дії від прийому КОК не пройшли, то слід звернутися до лікаря. Цілком можливо що той чи інший препарат не підходить вам у вашому індивідуальному випадку.

Серйозні побічні ефекти протизаплідних таблеток, які можуть виникати в разі неправильного використання, супутніх хвороб в анамнезі або індивідуальної несприятливості:

  • затуманений зір;
  • сильний біль в животі;
  • сильний головний біль;
  • набряки або біль в ногах;
  • біль у грудях, серцевий напад, тромби, інсульт.

Контрацепція для жінок в період грудного вигодовування

Годуючим матерям слід уникати використання естрогену в комбінованих гормональних протизаплідних засобах, так як це може знизити вироблення молока. Варіанти протизаплідних засобів для годуючих жінок включають:

  • внутрішньоматкові спіралі;
  • таблетки, що містять тільки прогестин (міні-пілі);
  • підшкірні імпланти (Норплант);
  • протизаплідний укол;
  • презервативи.

Переваги протизаплідних пероральних препаратів:

  • регулярні, нерясні та безболісні менструації;
  • можливість контролювати цикл, відкладаючи місячні або, можливо, їх відсутність взагалі в залежності від типу прийнятих таблеток і режиму дозування;
  • висока ефективність для запобігання вагітності;
  • лікування деяких захворювань репродуктивної системи (вони можуть зменшити сильну кровотечу, біль і важкість ендометріозу і фіброїдних пухлин, а також знизити ризик запальних захворювань органів малого таза, раку матки та раку яєчників);
  • можуть зменшитися вугрі, а також покращитися прояв передменструального дисфорічного розладу (ПМДР) за рахунок прийому деяких протизаплідних;
  • форми, що містять тільки прогестин, можуть використовуватися жінками, які годують груддю або не можуть використовувати естроген з інших причин.

Внутрішньоматкові спіралі

Внутрішньоматкова спіраль (ВМС) — це невеликий пластиковий, частіше Т-образний пристрій, що використовується для контролю народжуваності. ВМС вводиться в матку, де залишається на певний час в залежності від терміну придатності спіралі, щоб запобігти вагітності.

Внутрішньоматкові спіралі поділяються на:

  • мідьвмісні (негормональні) — згущують цервікальний слиз в шийці матки та перешкоджають нормальному просуванню сперматозоїдів в порожнину матки;
  • гормональні — (Мірена, Джайдес) пригнічують овуляцію і знижують рухливість сперматозоїдів.

ВМС може запобігти вагітності на термін від 3 до 10 років. Точний час, протягом якого ВМС буде запобігати вагітності, залежить від типу використовуваної ВМС. ВМС також можна використовувати в якості екстреної контрацепції, її необхідно ввести протягом 5 днів після незахищеного сексу.

Переваги ВМС:

  • ВМС не постійна, їх можна видалити в будь-який момент. Більшість жінок вагітніють відразу після видалення ВМС;
  • досить простий спосіб контрацепції. Необхідно лише тільки час від часу перевіряти нитки, щоб переконатися, що спіраль все ще на місці;
  • ВМС починає свою дію як тільки вона поміщається в матку, проте при використанні гормональної спіралі потрібно 7 днів, перш ніж вона почне повноцінно діяти;
  • спіралі економлять гроші. Вони коштують приблизно стільки ж, скільки протизаплідні таблетки на 1 рік, але їх вистачає на 5-10 років;
  • мають малий ризик виникнення побічних ефектів на відміну від КОК;
  • можна використовувати за показаннями лікаря в період грудного годування;
  • проявляє ефективність для лікування деяких гінекологічних хвороб.

Недоліки ВМС:

  • ризик зсуву або випадання спіралі;
  • не захищають від ІПСШ;
  • за індивідуальними особливостями організму або через наявність будь-яких хвороб в анамнезі може підійти не всім;
  • мідні спіралі можуть викликати сильну вагінальну кровотечу під час місячних.

Установка ВМС здійснюється в маніпуляційному кабінеті лікаря-гінеколога, після повного обстеження стану здоров'я пацієнтки і переконання в тому, що даний вид контрацепції підходить у вашому індивідуальному випадку.

Сперміциди

Сперміциди — це місцеві, вагінальні контрацептивні засоби, які призводять до загибелі сперматозоїдів. Вони порушують клітинну мембрану, викликають фрагментацію і загибель сперматозоїдів.

Сперміцид вводиться в піхву перед сексом. Хімічні речовини зі сперміцидом, такі як ноноксинол (Патентекс Овал) або бензалконію хлорид (Фарматекс, Еротекс) запобігають потраплянню сперматозоїдів в матку. Сперміциди доступні в багатьох формах, таких як крем, гель, піна, плівка, свічки, таблетки.

Даний вид контрацепції для більшої ефективності можна використовувати одночасно з бар'єрними механічними контрацептивами.

Варто відмовитися від використання сперміцидів як контрацепції, якщо у вас:

  • відзначаються часті сечостатеві інфекції;
  • статевий акт частіше 3 разів на тиждень;
  • проявляються побічні ефекти у вигляді місцевого висипу, роздратування, свербіння — це також може свідчити про алергічні реакції;
  • ви схильні до високого ризику вагітності.

Екстрена контрацепція

Екстрені протизаплідні таблетки — це безпечний і ефективний спосіб запобігти вагітності після незахищеного сексу.

Екстрена контрацепція не призначена для використання замість звичайних протизаплідних засобів. Для належної ефективності екстрену контрацепцію необхідно використовувати якомога швидше після незахищеного сексу. Варіанти включають таблетки для екстреної контрацепції — протягом перших 48-72 годин (2-3 дні) і мідну внутрішньоматкову спіраль (ВМС) — протягом 120 годин (5 днів).

Екстрена контрацепція ще має назву — посткоїтальна. Найпопулярніший представник — це Постинор. Він змінює перебіг секреторної фази менструального циклу і викликає тимчасові атрофічні зміни в яєчниках.

Джерела

Birth control pills — combination / MedlinePlus (англ.)

Birth control pills — progestin only / MedlinePlus (англ.)

The IUD / KidsHealth (англ.)

Intrauterine devices (IUD) / MedlinePlus (англ.)

Medications for Birth Control (Contraception) / Drugs.com (англ.)

Spermicide / Mayo Clinic (англ.)

Barrier Methods of Contraception / Drugs.com (англ.)

Medications for Birth Control (Contraception) / Drugs.com (англ.)

Emergency Contraception / Drugs.com (англ.)

Medications for Emergency Contraception (Postcoital Contraception) / Drugs.com (англ.)

Types of Birth Control Pills (Oral Contraceptives) / Drugs.com (англ.)

Non-hormonal Birth Control Methods / Drugs.com (англ.)

Estrogen and progestin oral contraceptives / Drugs.com (англ.)

Postpartum contraception / PubMed (англ.)

Classifications for Combined Hormonal Contraceptives / CDC (англ.)

Contraception / CDC (англ.)

Birth Control / FDA (англ.)

Відмова від відповідальності

Мережа аптек подорожник надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. Мережа аптек подорожник не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами мережі аптек подорожник інформації, розміщеної на сайті.

Ціни на Жіночі контрацептиви

Жіночі контрацептивиЦіна
Мірена спіраль внутрішньоматкова з левоноргестрелом 52 мг, 1 шт.
2 459,99грн
Регулон таблетки для контрацепції, 63 шт.
807,99грн
Логест др. таблетки,21 шт.
254,99грн
Міланда таблетки по 3 мг/0,03 мг, 21 шт.
231,99грн
Еротекс супозиторії вагінальні з запахом троянди, 10 шт.
229,99грн