Киев
38 (067) 500 51 51

8:00 - 20:00 Безкоштовно

Зовнішній вигляд товару може відрізнятися від зображеного

Нормомед сироп 50 мг/мл у флаконі, 120 мл

Немає в наявності
Код товару:  4832.7135
Виробник: АВС Фармацевтіці Італія
Основні властивості
Алергікам
Алергікам
Алергікам з обережністю з обережністю
Діабетикам
Діабетикам
Діабетикам з обережністю з обережністю
Водіям
Водіям
Водіям з обережністю з обережністю
Вагітним
Вагітним
Вагітним з обережністю з обережністю
Годуючим матерям
Годуючим матерям
Годуючим матерям з обережністю з обережністю
Дітям
Дітям
дітям з обережністю від 1 року
Температура зберігання
Температура зберігання
Температура хранения від 5 °С до 25 °С
Рецептурний відпуск
Рецептурний відпуск
Рецептурна відпустка тільки за рецептом за рецептом

Властивості препарату Нормомед сироп 50 мг/мл у флаконі, 120 мл

Основні

Діюча речовина
інозин пранобекс
Торгівельна назва
Нормомед
GTIN
8022086001261
Країна виробник
Італія
Виробник
ABC Фармачеутічі С.п.А.
Міжнародне найменування
Inosine pranobex
Температура зберігання
від 5 °С до 25 °С
Код Моріон
303580
Код АТС/ATX
J05A X05
Рецептурний відпуск
за рецептом
Лікарська форма
Сироп
Об'єм
120 мл
Дозування
50 мг/мл

Кому можна

Алергікам
з обережністю
Діабетикам
з обережністю
Водіям
з обережністю
Вагітним
з обережністю
Годуючим матерям
з обережністю
Дітям
від 1 року

Нормомед сироп 50 мг/мл у флаконі, 120 мл - Інструкція для застосування

Склад

діюча речовина: інозин пранобекс;

100 мл сиропу містять 5,0 г інозину пранобексу;

допоміжні речовини: цукроза, гліцерин, метилпара­гідроксибензоат (Е 218), пропіл-парагідроксибензоат (Е 216), цитрусовий фруктовий смак, вода очищена.

Лікарська форма

Сироп.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора, злегка жов­тувата рідина з характерним цитрусовим смаком.

Фармакотерапевтична група

Противірусні засоби пря­мої дії. Код ATX J05A Х05.

Фармакодинаміка

Інозин пранобекс складається із двох компонентів: іно­зину – активного компонента, що є метаболітом пурину, і солі 4-ацетамідобензойної кислоти з N, N-диметиламі­но-2-пропанолом – допоміжного компонента, який під­вищує доступність інозину для лімфоцитів. 

Активний та допоміжний компоненти знаходяться у молярному від­ношенні 1 : 3. 

Активна речовина інозин пранобекс чинить пряму противірусну та імуномодулюючу дію. Пряма про­тивірусна дія обумовлена зв’язуванням із рибосомами вражених вірусом клітин, що уповільнює синтез вірусної матричної РНК (mRNK) та призводить до пригнічення ре­плікації РНК- та ДНК-геномних вірусів; опосередкована дія пояснюється індукцією інтерфероноутворення.

В ході відомих досліджень in vivo виявлено, що інозин пранобекс активує знижений синтез матричної РНК (mRNK) білків лімфоцитів і ефективність процесу тран­сляції з одночасним гальмуванням синтезу вірусної РНК в таких механізмах: включення зв’язаної з інозином оротової кислоти в полірибосоми, гальмування приєд­нання поліаденілової кислоти до вірусної матричної РНК (mRNK) і реструктуризація лімфоцитарних внутрішньо­мембранних плазмових часток (IMP), що майже втричі збільшує їх щільність.

Імуномодулюючий ефект обумовлений впливом на Т-лім­фоцити (активація синтезу цитокінів) та підвищенням фагоцитарної активності макрофагів. Інозин пранобекс посилює диференціацію пре-Т-лімфоцитів, стимулює індуковану мітогенами проліферацію Т- і В-лімфоцитів, підвищує функціональну активність Т-лімфоцитів, у тому числі їх здатність до утворення лімфокінів, нормалізує співвідношення між основними регуляторними субпопу­ляціями CD4+/CD8+ та сприяє нормалізації утворення Т-клітин пам’яті. 

Інозин пранобекс значно посилює про­дукцію інтерлейкіну-2 (IL-2) лімфоцитами та сприяє екс­пресії рецепторів до цього інтерлейкіну на лімфоїдних клітинах; стимулює також активність натуральних кілерів (NK-клітин); стимулює активність макрофагів до фаго­цитозу, процесингу та презентації антигену, що сприяє збільшенню антитілопродукуючих клітин в організмі вже з перших днів лікування. Інозин пранобекс регулює також механізми цитотоксичності Т-лімфоцитов та NK-клітин.

Інозин пранобекс стимулює синтез інтерлейкіну-1 (IL-1), мікробіцидність, експресію мембранних рецепторів та здатність реагувати на лімфокіни та хемотаксичні факто­ри. 

В ході відомих досліджень in vivo відмічалося значне підвищення продукції ендогенного гамма-інтерферону (IFN-γ) та зменшення продукції інтерлейкіну-4 (IL-4). 

При герпетичній інфекції значно прискорюється утворення специфічних протигерпетичних антитіл, зменшуються клінічні прояви та частота рецидивів.

Інозин пранобекс запобігає поствірусному послабленню клітинного синтезу РНК та білка в інфікованих клітинах, що особливо важливо для клітин, які беруть участь у процесах імунного захисту організму. В результаті та­кої комплексної дії зменшується вірусне навантаження на організм, нормалізується діяльність імунної системи, значно активізується синтез власних інтерферонів, що сприяє стійкості до інфекційних захворювань та швидкій локалізації вогнища інфекції у разі його виникнення. 

Фармакокінетика

Інозин пранобекс має високу біологічну доступність. Піс­ля перорального прийому швидко всмоктується, макси­мальна концентрація інозину в плазмі досягається через 1 годину; через 2 години ця концентрація зменшується до рівня, який неможливо визначити. Період напіврозпаду становить 50 хвилин. Фармакологічна дія проявляється приблизно через 30 хвилин та утримується до 6 годин.

Інозин пранобекс швидко метаболізується та виводиться нирками.

Інозин метаболізується за циклом, типовим для пурино­вих нуклеозидів, з утворенням сечової кислоти (перший метаболіт), концентрація якої в сироватці крові інколи може підвищуватися, а другий метаболіт [1-(димети­ламін)-2-пропанол-(4-ацетамідобензоат)] виводиться нирками у формі глюкуронідів і частково у незміненому вигляді. 

Кумуляції в організмі не виявлено. Повне виве­дення метаболітів відбувається через 48 годин.

Показання

 • Iнфекційні захворювання вірусної етіології у пацієнтів із нормальним та зниженим імунним статусом: грип, пара­грип, гострі респіраторні вірусні інфекції, бронхіт вірусної етіології, риновірусні та аденовірусні інфекції; епідемічний паротит, кір (у складі комплексної терапії).
 • Захворювання, спричинені вірусами простого герпесу Herpes simplex типу І або Herpes simplex типу II (герпес губів, шкіри обличчя, слизової оболонки порожнини рота, шкіри рук, офтальмогерпес), підгострий склерозу­ючий паненцефаліт, генітальний герпес; вірусом Varicella zoster (вітряна віспа та оперізувальний лишай, у тому числі рецидивуючий у хворих з імунодефіцитом); вірусом Епштейна - Барр (інфекційний мононуклеоз); цитомега­ловірусом; папіломавірусом людини; гострий та хроніч­ний вірусний гепатит В (у складі комплексної терапії).
 • Хронічні рецидивуючі інфекції дихальних шляхів і се­чостатевої системи у пацієнтів з ослабленим імунітетом (у тому числі хламідіоз та інші захворювання, спричинені внутрішньоклітинними збудниками) (у складі комплексної терапії).

Протипоказання

 • Підвищена чутливість до діючої речовини або до будь-якої з допоміжних речовин лікарського засобу.
 • Гострий напад подагри.
 • Гіперурикемія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

З обережністю призначають пацієнтам, які приймають інгібітори ксантиноксидази (наприклад алопуринол) та засоби, які посилюють виведення сечової кислоти з се­чею, включаючи тіазидні діуретики (наприклад гідрохло­ротіазид, хлорталідон, індапамід) та  петльові діуретики (фуросемід, торасемід, етакринова кислота).

Нормомед, сироп, не застосовують одночасно з імуно­депресантами через можливу фармакокінетичну вза­ємодію, що може впливати на очікуваний лікувальний ефект. Одночасне застосування із зидовудином (азидо­тимідином) посилює утворення нуклеотидів зидовудином через різні механізми, що призводить до підвищення сироваткової біодоступності зидовудину та посилення внутрішньоклітинного фосфорилювання в моноцитах. Це спричиняє посилення ефектів зидовудину під дією Нор­момеду.

Особливості застосування

Слід пам’ятати, що Нормомед, як і інші противірусні засо­би, при гострих вірусних інфекціях найбільш ефективний, якщо лікування почато на ранній стадії хвороби (краще – в першу добу). Препарат застосовують в комплексному лікуванні з антибіотиками та іншими етіотропними засобами.

Діюча речовина препарату метаболізується до сечової кислоти та може спричинити значне підвищення її кон­центрації в сечі. У зв’язку з цим Нормомед з обережністю застосовують пацієнтам з подагрою та гіперурикемією в анамнезі, уролітіазом та нирковою недостатністю. При необхідності застосування препарату у цих пацієнтів не­обхідно ретельно контролювати концентрацію сечової кислоти. При довготривалому застосуванні (3 місяці або довше) доцільно щомісяця контролювати концентрацію сечової кислоти в сироватці крові та в сечі, функцію печінки, склад периферичної крові і параметри функції нирок. 

У деяких пацієнтів можуть виникати гострі реакції підвищеної чутливості (ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок, кропив’янка). У таких випадках терапію препаратом Нормомед слід припинити. 

Пацієнти літнього віку. Немає необхідності зміню­вати дозу, препарат застосовують у дозуванні для дорос­лих. У пацієнтів літнього віку частіше, ніж у осіб середньо­го віку, спостерігається підвищення рівня сечової кислоти в сироватці крові та в сечі. 

Сироп містить 13 г цукрози на дозу, тому його з обережністю застосовують хворим на цукровий діабет. До складу препарату входять метилпа­рагідроксибензоат (Е 218) та пропілпарагідроксибензоат (Е 216), що можуть спричинити алергічні реакції (можли­во, уповільнені) та в окремих випадках – бронхоспазм.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Вплив препарату на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами не досліджувався. Однак для прийняття рішення щодо ке­рування автомобілем або роботи з іншими механізмами необхідно враховувати, що препарат може спричинити запаморочення або інші побічні реакції з боку нервової системи (див. розділ «Побічні реакції»).

Застосування у період вагітності або годування груддю

Лікарський засіб не рекомендується призначати у період вагіт­ності або годування груддю через відсутність клінічних досліджень застосування у період вагітності та годування груддю.

Спосіб застосування та дози

Препарат приймають всередину, краще – після їди, через однакові проміжки часу. Тривалість лікування ви­значають індивідуально, залежно від нозології, тяжкості процесу і частоти рецидивів; у середньому тривалість лікування становить 5 – 14 днів, при необхідності після 7 – 10‑денної перерви курс лікування повторюють. Ліку­вання з перервами та підтримуючими дозами може три­вати до 1 – 6 місяців. Дозування визначають індивідуаль­но, залежно від віку, маси тіла, тяжкості процесу.

Максимальна добова доза для дорослих – 4 г інозину пра­нобексу, що відповідає 80 мл сиропу.

Рекомендовані дози та схеми застосування препарату:

 • грип, парагрип, гострі респіраторні вірусні інфекції: до­рослі – по 20 мл сиропу 3 – 4 рази на добу; діти – добова доза із розрахунку 50 мг/кг (тобто 1 мл сиропу/кг) маси тіла за 3 – 4 прийоми протягом 5 – 7 днів; при необхідності лікування продовжити або повторити через 7 – 8 днів. Для досягнення найбільшої ефективності при гострих респіраторних вірусних інфекціях лікування краще по­чинати при перших симптомах хвороби або з першої доби захворювання. Як правило, препарат приймають ще 1 – 2 дні після зникнення симптомів;
 • бронхіт вірусної етіології: дорослі – по 20 мл сиропу 3 рази на добу, діти – добова доза з розрахунку 50 мг/кг (тобто 1 мл сиропу/кг) за 3 – 4 прийоми протягом 2 – 4 тижнів;
 • епідемічний паротит: добова доза з розрахунку 70 мг/кг (тобто 1,4 мл сиропу/кг) за 3 – 4 прийоми протягом 7 – 10 днів;
 • кір: добова доза з розрахунку 100 мг/кг (тобто 2 мл си­ропу/кг) за 3 – 4 прийоми протягом 7 – 14 днів;
 • афтозний стоматит: дорослі – по 20 мл сиропу 4 рази на добу, діти – добова доза з розрахунку 70 мг/кг (тоб­то 1,4 мл сиропу/кг) за 3 – 4 прийоми протягом 6 – 8 днів (гостра фаза), надалі дорослі – по 20 мл сиропу 3 рази на добу, діти – 50 мг/кг (тобто 1 мл сиропу/кг) за 3 – 4 прийоми 2 рази на тиждень протягом 6 тижнів;
 • інфекційний мононуклеоз: добова доза з розрахунку 50 мг/кг (тобто 1 мл сиропу/кг) за 3 – 4 прийоми протягом 8 днів;
 • цитомегаловірусна інфекція: добова доза з розрахунку 50 мг/кг (тобто 1 мл сиропу/кг) за 3 – 4 прийоми протягом 25 – 30 днів;
 • оперізувальний лишай та лабіальний герпес: дорослі – по 20 мл сиропу 3 – 4 рази на добу, діти – добова доза з розрахунку 50 мг/кг (тобто 1 мл сиропу/кг) за 3 – 4 прийо­ми протягом 10 – 14 днів (до зникнення симптомів);
 • генітальний герпес: у гострий період – по 20 мл сиропу 3 рази на добу протягом 5 – 6 днів; у період ремісії під­тримуюча доза – по 20 мл сиропу (1000 мг) 1 раз на добу до 6 місяців;
 • підгострий склерозуючий паненцефаліт: добова доза з розрахунку 50 – 100 мг/кг (тобто 1 – 2 мл сиропу/кг) за 6 прийомів (кожні 4 години) протягом 8 – 10 днів; після 8-денної перерви при легкому перебігу додатково ще 1 – 3 курси, при тяжкому перебігу – до 9 курсів;
 • інфекції, спричинені Human papilloma virus (гострокінце­ві кондиломи): по 20 мл сиропу 3 рази на добу, курс лікування – 14 – 28 днів або в комбінації з кріотерапією або СО2-лазерною терапією – по 20 мл сиропу 3 рази на добу 3 курси з інтервалом в 1 місяць;
 • гепатит В: дорослі – по 20 мл сиропу 3 – 4 рази на добу протягом 15 – 30 днів; надалі підтримуюча доза – по 20 мл сиропу (1000 мг) 1 раз на добу протягом 2 – 6 місяців;
 • хронічні рецидивуючі інфекції дихальних шляхів і се­чостатевої системи у пацієнтів з ослабленим імунітетом (у комплексному лікуванні): дорослі – по 20 мл сиропу 3 – 4 рази на добу, курс лікування – від 2 тижнів до 3 мі­сяців; діти – добова доза з розрахунку 50 мг/кг (тобто 1 мл сиропу/кг) за 3 – 4 прийоми протягом 21 дня (або 3 курси по 7 – 10 днів з такими ж перервами).

Для відновлення функції імунної системи та досягнення стійкого імуномодулюючого ефекту у пацієнтів з осла­бленим імунітетом курс лікування повинен тривати від 3 до 9 тижнів.

Діти

Застосовують дітям віком від 1 року.

Передозування

Випадки передозування не спостерігались. Передозу­вання може спричинити підвищення концентрації сечо­вої кислоти в сироватці крові і в сечі. При передозуванні показані промивання шлунка та симптоматична терапія.

Побічні реакції

Найбільш типовою побічною реакцією під час лікування інозином пранобексом дорослих і дітей є тимчасове підвищення рівнів сечової кислоти в сиро­ватці крові та в сечі, які повертаються до початкових нормальних значень за кілька днів після закінчення лікування. 

Частота випадків побічних реакцій визначається так: дуже часто (≥ 1/10); часто (≥ 1/100 до 1/10); нечасто (≥ 1/1000 до 1/100); дуже рідко (≥ 1/10000); невідомо (не може бути оцінено через відсутність даних).

Дуже часто: 

Лабораторні дослідження: підвищення рівня сечової кислоти у крові, підвищення рівня сечової кислоти у сечі.

Часто:

Лабораторні дослідження: підвищення рівня азоту сечовини у крові, підвищення рівнів трансаміназ, підвищення рівня лужної фофатази у крові.

З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, підвищена стомлюваність, погане самопочуття.

З боку шлунково-кишкового тракту: нудота з блюванням чи без, біль та відчуття дискомфорту в епігастральній ділянці. 

З боку шкіри і подшкір­ної тканини: свербіж, шкірні висипи.

З боку печінки та жовчовивідних шляхів: підвищення рів­ня трансаміназ, лужної фосфатази або азоту сечовини в крові.

З боку скелетно-м’язової та сполучної тканини: артралгія (біль у суглобах).

Нечасто:

З боку нервової системи: нервозність, сонливість або без­соння, психічні розлади: знервованість. 

З боку шлунково-кишкового тракту: діарея, запор.

З боку нирок і сечовивідних шляхів: поліурія (збільшення об’єму сечі).

Дуже рідко:

З боку шкіри і підшкірної тканини: кропив’янка, еритема.

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості (включаю­чи ангіоневротичний набряк).

З боку шлунково-кишкового тракту: відсутність апетиту.

Термін придатності

3 роки.

Термін придатності після відкриття флакона – 3 місяці. 

Умови зберігання

Зберігати у сухому місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 120 мл сиропу у скляному фла­коні бурштиново-жовтого кольору із білою кришкою, що нагвинчується. По 1 флакону у пачці з картону. До упа­ковки додається мірний стаканчик, кожна поділка відпо­відає 2,5 мл сиропу.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ABC Фармачеутічі С.п.А. 

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Віа Кантоне Моретті, 29 (Локаліта Сан Бернардо) 10015 – Івреа (ТО), Італія.

Також вас можуть зацікавити
Ліпстер табл. 400мг №20
iconБонусів1.9
190,5грн
Ацикловір табл. 200мг №25
iconБонусів1.91
191,24грн
Пен-Герпевір крем від герпесу по 10 мг/г, 2 г
iconБонусів1.6
160,19грн
Флуцинар 0,025% мазь у тубі, 15 г
iconБонусів1.59
159,93грн
Лабіум Адванс крем від герпесу, 5 г
iconБонусів1.47
147,24грн
Зовіракс табл. 200мг №25
iconБонусів2.18
218,4грн
Агерп крем від герпесу 5%, 10 г
iconБонусів1.28
128,76грн
Зовіракс Дуо крем туба 2г №1
iconБонусів1.27
127,65грн
Іноседа сироп 250мг/5мл фл. 120мл №1
iconБонусів2.4
239,98грн
Герпевір мазь 2,5% туба 15г №1
iconБонусів1.22
121,97грн
Лабіум крем 1% в тубі по 5 г
iconБонусів1.2
120,84грн
Силіцеа гель від герпесу на губах, 2 г
iconБонусів1.2
120,4грн
Вальтровір табл. 0,5г №10
iconБонусів2.43
242,99грн
Імуновір-Здоров'я сироп по 50 мг/мл, 100 мл
iconБонусів1.11
111,5грн
Валацикловір-Гетеро табл. 500мг №10
iconБонусів2.58
258,28грн
Губам крем-бальзам,15 мл - Баум Фарм
iconБонусів0.98
98,9грн
Ліпстер крем 5% туба 5г №1
iconБонусів0.96
96,42грн
Герпекон крем-бальзам для губ, 5 г
iconБонусів0.93
93,25грн
Герпевір мазь 2,5% у тубі, 5 г
iconБонусів0.93
93,02грн
Ацикловір Белупо крем 5% туба 10г.
iconБонусів0.92
92,81грн
Ацикловір табл. 200мг №20
iconБонусів0.89
89,1грн
Герпевір табл. 400мг N10
iconБонусів0.87
87,85грн
Ациклостад крем 5% туба 2г №1
iconБонусів0.85
85,78грн
Ацикловір мазь 2,5% туба 10г №1
iconБонусів0.85
85,68грн