Київ
0 800 303 111

Лінелід розчин для інфузій 600мг/300мл у флаконі, 1 шт.

ТОВ "Юрія-Фарм", Україна
Код товару:  3223.8989

Немає в наявності

Доставка
Київ
Самовивіз з аптеки
Самовивіз з відділень поштових операторів
Доставимо за 2-3 дні
Безкоштовний чат з досвідченим фармацевтом
Без перерв та вихіднихЗ 8:00 до 20:00
Основні властивості
Алергікам
Алергікам
Алергікам з обережністю з обережністю
Діабетикам
Діабетикам
Діабетикам дозволено дозволено
Водіям
Водіям
Водіям заборонено заборонено
Вагітним
Вагітним
Вагітним з обережністю з обережністю
Годуючим матерям
Годуючим матерям
Годуючим матерям з обережністю з обережністю
Дітям
Дітям
дітям з обережністю дозволено
Температура зберігання
Температура зберігання
Температура хранения від 5 °С до 25 °С
Рецептурний відпуск
Рецептурний відпуск
Рецептурна відпустка тільки за рецептом за рецептом

Властивості препарату Лінелід розчин для інфузій 600мг/300мл у флаконі, 1 шт.

Основні

Діюча речовина
Торгівельна назва
Лінелід
Категорія
GTIN
4820023314245
Країна виробник
Україна
Виробник
ТОВ «Юрія-Фарм»
Дозування
2 мг/мл
Температура зберігання
від 5 °С до 25 °С
Термін придатності
2 роки
Рецептурний відпуск
за рецептом
Форма випуску
Розчин
Кількість в упаковці
1
Первинна упаковка
Флакон
Упаковка
300 мл у флаконі.
Об'єм
300 мл
Код Моріон
174210
Спосіб введення
внутрішньовенно

Кому можна

Алергікам
з обережністю
Діабетикам
дозволено
Водіям
заборонено
Вагітним
з обережністю
Годуючим матерям
з обережністю
Дітям
дозволено
Написати відгук
avatar

Ви вже купували цей товар?

Перед публікацією Ваш відгук може бути відредагований для виправлення граматики, орфографії або видалення неприйнятних слів і контенту. Відгуки, які, як нам здається, створені зацікавленими сторонами, не будуть опубліковані. Намагайтеся розповідати про власний досвід, уникаючи узагальнень.

bonus
Тому, хто залишить перший відгук, ми нарахуємо50грн бонусівна наступні покупки, a також додатково1 грн за кожен лайк,який буде проставлений вашим відгукам! Максимальний розмір бонусів -100грн.Докладніше

Лінелід розчин для інфузій 600мг/300мл у флаконі, 1 шт. - Інструкція для застосування

Склад

Діюча речовина: лінезолід;


1 мл розчину містить 2 мг лінезоліду (в перерахунку на 100% речовину);


Допоміжні речовини: натрію, лимонна кислота, глюкоза моногідрат, натрію гідроксид, соляна кислота, вода для ін'єкцій.

Лікарська форма

Розчин для інфузій.


Основні фізико-хімічні властивості: 
прозора безбарвна або злегка жовтуватого кольору рідина.

Фармакотерапевтична група

Антибактеріальні засоби для системного застосування.


Код АТХ J01X X08.

Фармакодинаміка

Загальні властивості


Лінезолід – синтетичний антибактеріальний препарат, що належить до нового класу антимікробних засобів – оксазолідинонів. Він виявляє активність in vitro проти аеробних грампозитивних бактерій та анаеробних мікроорганізмів. Лінезолід вибірково пригнічує синтез білків бактерій через унікальний механізм дії. Він безпосередньо зв’язується із рибосомами бактерій (23S з 50S субодиниць) та перешкоджає утворенню функціонального ініціюючого комплексу 70S (важливого компонента процесу трансляції).


Поширеність набутої резистентності може змінюватися географічно та у часі для окремих видів, тому бажано спиратися на місцеву інформацію щодо резистентності мікроорганізмів, особливо при лікуванні тяжких інфекцій. За необхідності, коли рівень поширеності резистентності мікроорганізмів на місцевому рівні є таким, що користь від застосування лікарського засобу, принаймні по відношенню до деяких видів інфекцій, викликає сумніви, слід звернутися за консультацією до експерта.


Чутливі мікроорганізми

Грампозитивні аеробні мікроорганізми: Enterococcus faecalisEnterococcus faecium*Staphylococcus aureus*, коагулазонегативні стафілококи, Streptococcus agalactiae*Streptococcus pneumoniae*Streptococcus pyogenes*, Group C streptococci, Group G streptococci.


Грампозитивні анаеробні мікроорганізми: Clostridium perfringens, Peptostreptococcus anaerobiusPeptostreptococcus species.


Резистентні мікроорганізми: Haemophilus influenzaMoraxella catarrhalisNeisseria species, EnterobacteriaceaePseudomonas species.


* Клінічна ефективність була продемонстрована для чутливих штамів згідно із затвердженими показаннями.


Хоча лінезолід демонструє деяку активність in vitro проти LegionellaChlamydia pneumonia та Mycoplasma pneumoniae, недостатньо даних для підтвердження клінічної ефективності в цих випадках.


Перехресна резистентність

Механізм дії лінезоліду відрізняється від такого інших класів антибіотиків. Дослідження клінічних штамів (метицилінрезистентних стафілококів, ванкоміцинрезистентних ентерококів, а також пеніцилін- і еритроміцинрезистентних стрептококів) іn vitro показують, що лінезолід зазвичай активний відносно мікроорганізмів, стійких до одного чи декількох інших класів антимікробних агентів.


Стійкість до лінезоліду пов’язана з точковими мутаціями в 23S рРНК.

Фармакокінетика

Препарат Лінелід містить лінезолід, що є біологічно активною речовиною та метаболізується до неактивних похідних.


Абсорбція

Лінезолід інтенсивно всмоктується після перорального застосування. Максимальна концентрація у плазмі крові досягається приблизно через 1–2 години після застосування, а абсолютна біодоступність препарату становить близько 100 %. Тому лінезолід можна застосовувати перорально або внутрішньовенно без корекції дози.


Лінезолід можна застосовувати незалежно від прийому їжі. Час до досягнення максимальної концентрації збільшується з 1,5 до 2,2 години, і Cmax знижується приблизно на 17 % при застосуванні лінезоліду з їжею з високим вмістом жирів. Проте загальна експозиція, яка оцінюється за AUC0‑¥, подібна в обох випадках.


Розподіл

Дослідження фармакокінетики показали, що лінезолід швидко розподіляється у тканинах з доброю перфузією. Приблизно 31 % лінезоліду зв’язується з білками плазми крові, і це не залежить від концентрації препарату. Об’єм розподілу лінезоліду в рівноважному стані у здорових дорослих добровольців становить в середньому 40–50 л.


Концентрації лінезоліду визначалися в різних рідинах за участю обмеженої кількості учасників у дослідженнях фази 1 після багатократного введення лінезоліду. Відношення концентрації лінезоліду в слині до концентрації у плазмі крові становило 1,2:1, а відношення концентрації лінезоліду в поті до концентрації у плазмі крові ‒ 0,55:1.


Метаболізм

Лінезолід переважно метаболізується шляхом окислення морфолінового кільця з утворенням двох неактивних похідних карбонової кислоти з розімкненим кільцем: метаболіту аміноетоксіоцтової кислоти (А) і метаболіту гідроксіетилгліцину (В). Передбачається, що метаболіт А утворюється ферментативним шляхом, тоді як утворення метаболіту В опосередковується неферментативним механізмом, що включає хімічне окислення в умовах in vitro. Дослідження in vitro продемонстрували, що лінезолід мінімально метаболізується з можливою участю у цьому процесі системи цитохрому людини Р450. Проте метаболічні шляхи для лінезоліду до кінця не вивчені.


Виведення

Ненирковий кліренс становить приблизно 65 % від загального кліренсу лінезоліду. У рівноважному стані приблизно 30 % дози препарату виявляється в сечі у вигляді лінезоліду, 40 % ‒ у вигляді метаболіту В і 10 % ‒ у вигляді метаболіту А. Середній нирковий кліренс лінезоліду становить 40 мл/хв, що складає чисту канальцеву реабсорбцію. Лінезолід у калі практично не визначається, тоді як приблизно 6 % дози препарату виявляється в калі у вигляді метаболіту В і 3 % ‒ у вигляді метаболіту А.


Незначна нелінійність кліренсу спостерігалася при підвищенні дози лінезоліду, що, очевидно, є наслідком нижчого ниркового і нениркового кліренсу цього препарату при його вищих концентраціях. Проте ця різниця у кліренсі була незначна і не впливала на уявний період напіввиведення.


Пацієнти з нирковою недостатністю

Фармакокінетика лінезоліду не змінюється у пацієнтів з будь-яким ступенем ниркової недостатності; проте два основні метаболіти лінезоліду кумулюються у пацієнтів з нирковою недостатністю зі збільшенням їх накопичення у пацієнтів з більшим ступенем важкості ниркової дисфункції. Фармакокінетика лінезоліду та двох його метаболітів також була досліджена у пацієнтів з термінальною стадією ниркової недостатності (ТСНН), які знаходяться на гемодіалізі. У досліджені ТСНН 14 пацієнтів отримували 600 мг лінезоліду кожні 12 годин протягом 14,5 дня. Оскільки незалежно від функції нирок досягалися однакові концентрації лінезоліду у плазмі крові, тому для пацієнтів з нирковою недостатністю не рекомендується проводити корекцію дози. Проте, враховуючи відсутність інформації про клінічну значущість накопичення основних метаболітів, слід зважити доцільність застосування лінезоліду пацієнтам при наявності ниркової недостатності і потенційних ризиків накопичення таких метаболітів. І лінезолід, і два метаболіти виводяться за допомогою гемодіалізу. Інформація про вплив перитонеального діалізу на фармакокінетику лінезоліду відсутня.


Пацієнти з печінковою недостатністю

Фармакокінетика лінезоліду не змінювалася у 7 пацієнтів із порушенням функції печінки від легкого до середнього ступеня тяжкості (клас А або Б за шкалою Чайлда ‒ П’ю). На підставі наявних даних для пацієнтів із ураженням функції печінки від легкого до середнього ступеня тяжкості коригування дози не рекомендоване. Фармакокінетика у пацієнтів із ураженням функції печінки тяжкого ступеня не оцінювалася.

Показання

Розчин для інфузій Лінелід призначається для лікування інфекцій, спричинених чутливими штамами анаеробних або аеробних грампозитивних мікроорганізмів, включаючи інфекції, що супроводжуються бактеріємією, такі як:

  • госпітальна пневмонія;
  • негоспітальна пневмонія;
  • ускладнені інфекції шкіри та її структур, особливо інфекції на тлі діабетичної стопи без супутнього остеомієліту, викликані Staphylococcus aureus (метицилін і метіціллінрезістентних ізолятів), Streptococcus pyogenes або Streptococcus agalactiae;
  • неускладнені інфекції шкіри та її структур, викликані Staphylococcus aureus (тільки метицилін ізолятів) або Streptococcus pyogenes;
  • інфекції, викликані ентерококами, включаючи резистентні до ванкоміцину штами Enterococcus faecium та faecalis.

Якщо збудники інфекції включають грамнегативні мікроорганізми, клінічно показане призначення комбінованої терапії.

Протипоказання

Відома гіперчутливість до лінезоліду або будь-якого іншого компоненту препарату. Препарат не слід пріманять пацієнтам, які приймають будь-які препарати, що пригнічують моноаміноксидази А і В (наприклад фенелзин, ізокарбоксазід, селегілін, моклобемід), або протягом двох тижнів після прийому таких препаратів.


За винятком випадків, коли є можливість ретельного спостереження та моніторингу артеріального тиску, препарат не слід призначати пацієнтам з такими супутніми клінічними станами або супутнім прийомом нижчезазначених препаратів:

  • неконтрольована артеріальна гіпертензія, феохромоцитома, карциноїд, тиреотоксикоз, біполярна депресія, шізоаффектівное розлад, гострі епізоди запаморочення;
  • інгібітори зворотного захоплення серотоніну, трициклічні антидепресанти, агоністи 5-НТ 1 рецепторів серотоніну (тріптани), прямі та непрямі симпатоміметики (включаючи адренергічні бронходилататори, псевдоефедрин, фенілпропаноламін), вазопресори (адреналін, норадреналін), допамінергічні з'єднання (допамін, добутамін), петидин або буспирон.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Азтреонам. Фармакокінетика лінезоліду або азтреонаму не змінюється при одночасному застосуванні цих препаратів.


Гентаміцин. Фармакокінетика лінезоліду або гентаміцину не змінюється при одночасному застосуванні цих препаратів.


При одночасному застосуванні з вітаміном С або вітаміном Е проводити корекцію дози лінезоліду не рекомендується.

Особливості застосування

Діти
Застосовувати з перших днів життя.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Необхідно попереджати пацієнтів про можливості розвитку запаморочення або симптомів порушення зору (див. Розділ «Особливі заходи безпеки» та «Побічні реакції») під час прийому лінезоліду та рекомендувати їм не керувати автомобілем і не працювати з іншими механізмами у разі виникнення зазначених симптомів.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Застосування у період вагітності. Немає адекватних даних щодо застосування препарату Лінелід вагітним жінкам. Результати досліджень на тваринах продемонстрували наявність репродуктивної токсичності. Існує потенційний ризик для людини. Лінелід не слід застосовувати у період вагітності, окрім випадків, коли очікувана користь перевищує потенційний ризик.

Застосування у період годування груддю. Результати досліджень на тваринах показали, що лінезолід та його метаболіти можуть проникати в грудне молоко. Отже, слід припинити годування груддю протягом лікування препаратом.

Спосіб застосування та дози

Тривалість лікування залежить від збудника, локалізації та тяжкості інфекції, а також від клінічного ефекту.


Рекомендації щодо тривалості терапії, які наведено нижче, були застосовані у клінічних дослідженнях. Для деяких видів інфекцій може бути доречна коротша тривалість лікування, але це не було оцінено у клінічних дослідженнях.


Максимальна тривалість лікування – 28 днів. Безпека та ефективність застосування лінезоліду довше ніж 28 днів не були вивчені.


Не потрібне підвищення рекомендованих доз або тривалості лікування у випадках інфекцій, які супроводжуються бактеріємією.


Пацієнти, лікування яких було розпочато з призначення лінезоліду для внутрішньовенних інфузій, можуть бути переведені на лікування лінезолідом для перорального застосування. У такому разі підбір дози не потрібен, оскільки біодоступність лінезоліду при прийомі внутрішньо становить майже 100 %.


Рекомендації щодо дозування відповідно до показань наведено в таблиці нижче.

 

Показання
Доза та спосіб застосування
Рекомендована
тривалість лікування
(діб поспіль)
Пацієнти дитячого віку† (від народження до 11 років)
Дорослі та діти
(віком від 12 років)
 
Госпітальна пневмонія
10 мг/кг
внутрішньовенно
 
600 мг
внутрішньовенно
 
10–14
Негоспітальна пневмонія (зокрема форми, що супроводжуються бактеріємією)
Ускладнені інфекції шкіри та її структур
Інфекції, спричинені Enterococcus faecium, резистентними до ванкоміцинузокрема інфекції, які супроводжуються бактеріємією
10 мг/кг
внутрішньовенно
 
600 мг
внутрішньовенно
 
14–28
Неускладнені інфекції шкіри та її структур
Діти віком менше
5 років: 10 мг/кг перорально‡ кожні 8 годин.
Діти віком 5–11 років:
10 мг/кг
перорально кожні
12 годин
Дорослі: 400 мг перорально кожні
12 годин.
Діти віком від
12 років: 600 мг
перорально кожні
12 годин
10–14


† 
Новонароджені < 7 днів. Більшість недоношених новонароджених у віці < 7 днів (< 34 тижнів гестації) мають нижчі показники системного кліренсу лінезоліду та вищі показники AUC, ніж більшість доношених новонароджених та дітей до 1 року. Лікування таких новонароджених слід починати з дози 10 мг/кг кожні 12 годин. Для новонароджених з недостатньою клінічною відповіддю на препарат можна розглянути можливість застосування дози 10 мг/кг кожні 8 годин. Усі пацієнти віком до 7 днів повинні отримувати дозу 10 мг/кг кожні 8 годин.


‡ 
Застосовують препарат в іншій лікарській формі з можливістю відповідного дозування.


Вказівки щодо застосування

Лінелід для внутрішньовенних ін’єкцій випускається в одноразових, готових до використання інфузійних пакетах. Безпосередньо перед використанням видалити захисну упаковку із фольги і провести візуальну перевірку лікарського засобу на наявність механічних домішок; протягом приблизно 1 хвилини стискати пакет, щоб впевнитися в його цілісності. Якщо пакет протікає, розчин не використовують, оскільки може бути порушена його стерильність. Залишки невикористаного розчину слід утилізувати згідно з діючими вимогами.


Внутрішньовенна інфузія здійснюється протягом 30–120 хвилин.

Не можна підключати інфузійні пакети послідовно! Не слід додавати інші препарати до цього розчину.


При одночасному введенні препарату Лінелід для внутрішньовенних ін’єкцій з іншими засобами кожен препарат слід вводити окремо, відповідно до рекомендованої дози і способу застосування кожного лікарського засобу.


При використанні однієї внутрішньовенної системи для послідовного введення декількох препаратів цю систему до і після введення препарату Лінелід для внутрішньовенних ін’єкцій слід промити інфузійним розчином, сумісним з препаратом Лінелід та з іншим препаратом, який вводиться через цю систему.


Сумісні розчини для інфузій:
 0,9 % розчин натрію хлориду для ін’єкцій, 5 % розчин декстрози для ін’єкцій, розчин Рінгера лактатний для ін’єкцій.


Основні випадки несумісності

Виникала фізична несумісність, коли Лінелід для внутрішньовенних ін’єкцій вводили через Y-подібний з’єднувач разом з такими препаратами: амфотерицин В, хлорпромазину гідрохлорид, діазепам, пентамідину ізотіонат, еритроміцину лактобіонат, фенітоїн натрію і триметоприм/сульфаметоксазол. Крім того, Лінелід для внутрішньовенних ін’єкцій був хімічно несумісний з цефтріаксоном натрію.


Застосування пацієнтам літнього віку

Немає потреби в корекції дози.


Застосування пацієнтам з нирковою недостатністю

Немає потреби в корекції дози. Оскільки приблизно 30 % дози виводиться протягом 3-годинного сеансу гемодіалізу, розпочатого через 3 години після введення препарату, пацієнтам, які отримували подібне лікування, лінезолід слід призначати після гемодіалізу (див. розділ «Фармакологічні властивості. Фармакокінетика»).


Застосування пацієнтам із печінковою недостатністю

Немає потреби в корекції дози (див. розділ «Фармакологічні властивості. Фармакокінетика»).


Діти.

Застосовують з перших днів життя.


У дітей віком від 1 тижня до 12 років
 призначення препарату у дозі 10 мг/кг кожні 8 годин щоденно забезпечує експозицію, яка наближається до такої, що досягається у дорослих при призначенні препарату в дозі 600 мг двічі на добу.


У новонароджених віком до 1 тижня
 системний кліренс лінезоліду (із розрахунку на 1 кг маси тіла) швидко зростає протягом першого тижня життя. Таким чином, у новонароджених, які отримують препарат в дозі 10 мг/кг кожні 8 годин щодобово, спостерігається більш висока системна експозиція препарату у перший день після народження. Проте не очікується надмірної кумуляції препарату в організмі при такому дозуванні протягом першого тижня життя немовляти (внаслідок швидко зростаючого кліренсу препарату протягом перших 7 днів життя) (див. розділ «Спосіб застосування та дози»).


У дітей віком від 12 до 17 років
 фармакокінетика лінезоліду подібна до такої у дорослих при застосуванні препарату у дозі 600 мг. Таким чином, у підлітків, які отримують препарат у дозі 600 мг кожні 12 годин щоденно, буде спостерігатися така ж сама експозиція, як і у дорослих пацієнтів при прийомі препарату в тій самій дозі.

Діти

Застосовувати з перших днів життя.

Передозування

Специфічного антидоту немає.


Не було зареєстровано випадків передозування.


У разі передозування показане симптоматичне лікування з проведенням заходів з підтримки рівня клубочкової фільтрації. Близько 30% прийнятої дози препарату виводиться протягом 3 годин гемодіалізу, але немає даних щодо виведення лінезоліду під час процедур перитонеального діалізу або гемоперфузія. Два первинних метаболіти лінезоліду також виводяться шляхом гемодіалізу.

Побічні реакції

Найбільш частими побічними реакціями, які призводили до відміни препарату, були головний біль, діарея, нудота і блювота. Приблизно 3% пацієнтів припинили лікування через розвиток обумовлених препаратом побічних реакцій.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 30 °C. Чи не заморожувати.


Зберігати в недоступному для дітей місці. Відкривати вторинну вакуумну упаковку безпосередньо перед використанням.

Упаковка

300 мл.

Категорія відпуску

За рецептом.

Виробник

ТОВ "Юрія-Фарм", Україна.

Джерело інструкції

Інструкцію лікарського засобу взято з офіційного джерела — Державного реєстру лікарських засобів України.

Зверніть увагу!

Інструкція, розміщена на цій сторінці, носить інформаційний характер і призначена виключно з метою ознайомлення. Не використовуйте цей посібник для медичних рекомендацій.

Постановка діагнозу і вибір методики лікування здійснюється тільки вашим лікарем!

podorozhnyk.ua не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання інформації, розміщеної на сайті podorozhnyk.ua. Детальніше про відмову від відповідальності.