Київ
0 800 303 111

Дитячі мультивітаміни

Знайдено 43 товари
Залімська Юлія СергіївнаРедакціяЮлія Залімська
Оновлено
Фільтри
Ціна
-
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурний відпуск
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Об'єм
Активний інгредієнт
Натхелс жувальні Мультивітаміни для дітей, 30 шт.
iconБонусів 1.81
212,99грн
-15%
181,05грн
Натхелс Мультивітаміни для дітей жувальні пастилки зі смаком полуниці, 24 шт.
iconБонусів 1.96
230,99грн
-15%
196,35грн
Вітрум Кідс Плюс таблетки жувальні, 30 шт.
iconБонусів 2.25
224,99грн
Юнівіт табл. №30
iconБонусів 0.92
92,5грн
Мультивітамол сироп формула L фл. 200мл №1
iconБонусів 1.19
119,5грн
Асглюкан Плюс сироп 150 мл.
iconБонусів 3.07
306,99грн
Мультивітаміни — це комбінація різних вітамінів та мінералів, які зазвичай містяться в продуктах харчування та інших природних джерелах. Вони використовуються для забезпечення організму вітамінами, які не приймаються через їжу у достатній кількості. Також вони використовуються для лікування дефіциту вітамінів (гіповітамінозу), викликаного хворобою, поганим харчуванням, розладами травлення та багатьма іншими станами.

В основному всім дітям віком від 6 місяців до 5 років рекомендується щодня отримувати достатню кількість поживних речовин, особливо вітаміни А, С та D. Як правило, діти, як і дорослі, отримують необхідну кількість вітамінів та мінералів із продуктів. Однак багато вітамінних комплексів для дітей необхідні для їх нормального розвитку та здорового функціонування організму. У певні роки життя дитини, за будь-яких конкретних обставин, може знадобитися додатковий прийом дитячих полівітамінів.

Також оскільки багато дітей перебірливі в їжі, на кожному етапі їхнього життя може виникати дефіцит тих чи інших вітамінів, який має негативні наслідки для організму дитини. Наприклад, такі як:
 • ослаблений імунітет та часті застудні захворювання;
 • порушення мозкової активності;
 • поганий розвиток опроно-рухового апарату та уповільнення зростання;
 • млявість та пасивність;
 • метаболічні порушення;
 • поведінкові проблеми.

Чи потрібні вітаміни дітям?

Період дитинства віком від 4 до 13 років характеризується фізичним зростанням, що триває, і швидким когнітивним, емоційним і соціальним розвитком. Багато дітей, особливо дівчатка, піддаються пубертатному сплеску зростання віком від 4 до 13 років. Цей період дитинства передує підлітковому віку — перехідному етапу розвитку між дитинством та дорослим життям. Через підвищений ріст і метаболізм, потреби дітей у харчуванні вище пропорційно масі тіла порівняно з дорослими. Хороше харчування протягом усього дитинства важливе не тільки для підтримки нормального росту та когнітивного розвитку, але й для встановлення здорових моделей харчування, які пов'язані зі зниженням ризику хронічних станів та захворювань у дорослому віці, включаючи ожиріння, діабет 2 типу, серцево-судинні захворювання, метаболічний синдром та остеопороз.

Усі наявні вітаміни та мінерали важливі для повноцінного здоров'я дітей. Однак є певні вітамінні сполуки та мінерали, які так необхідні для дітей на кожному етапі їх розвитку до повного дозрівання. До них відносять:
 1. Вітамін А. Він сприяє нормальному зростанню та розвитку. Також він відновлює тканини та зміцнює кістки. Цей вітамін дуже корисний для зору, щоб бачити сфокусовано та насичено.
 2. Вітамін С. Відіграє ключову роль у зміцненні імунітету. Також він допомагає покращити засвоєння заліза (корисного мінералу) в організмі.
 3. Вітамін D. Він відіграє важливу роль у здоров'ї, як вродженої, так і адаптивної імунної системи. Також він важливий для розвитку міцних кісток та зубів. У кістковому побудуванні вітамін D діє як незамінний помічник кальцію для засвоєння. Достатня кількість цього вітаміну у раціоні дітей знижує ризик переломів кісток.
 4. Вітаміни групи В. Вони допомагають метаболізму, виробництву енергії та здоровій кровоносній та нервовій системам. Крім цього вони сприяють здоров'ю м'язів, сполучної тканини та шкіри.
 5. Залізо. Він важливий для виробництва крові, оскільки близько 70% заліза в організмі міститься в клітинах, які називаються гемоглобіном і міоглобіном, які відіграють ключову роль у транспортуванні та зберіганні крові по всьому тілу. Гемоглобін, інша назва багатих киснем червоних клітин, має важливе завдання перенесення кисню з легенів до інших важливих органів, особливо в мозок.
 6. Кальцій. Він є основним мінералом, що міститься в кістках, і він є найбільш важливим для здоров'я кісток. Побудова міцних кісток у дитинстві може бути найкращим способом підтримки здоров'я опорно-рухового апарату у пізньому віці.
 7. Холін. Він є важливою поживною речовиною, яка потрібна організму для правильного функціонування, з широким спектром впливу на те, як працює печінка, м'язи, мозок і нервова система.
Якщо діти не отримують достатньої кількості поживних речовин із раціону, їм обов'язково необхідні додаткові добавки вітамінів. Однак варто проконсультуватися з лікарем, які саме вітаміни потрібні вашим дітям.

В яких випадках дитині потрібно приймати додатково мультивітаміни?

Недостатнє споживання поживних речовин може погіршити зростання та розвиток у дітей. Вітаміни і мінерали життєво важливі на кожному етапі життя, і особливо у ранні роки розвитку. Діти повинні отримати всі необхідні їм поживні речовини із здорової, добре збалансованої дієти. Але харчові добавки можуть допомогти дітям отримати корисні та цінні мікро- та макроелементи, які в іншому випадку могли б бути відсутніми в їх раціоні.

Мультивітаміни життєво важливі для дітей у правильних кількостях, щоб підтримати їх зростання, розвиток та загальний добробут. Кожна поживна речовина відіграє унікальну та специфічну роль в організмі. Наприклад, кальцій та вітамін D допомагають будувати міцні кістки. Якщо дитина уникає молочних продуктів, добавка кальцію, збагачена вітаміном D, допоможе йому отримати достатню кількість цих важливих поживних речовин для зміцнення кісток у ранньому віці.

Також варто звернути увагу, що є мультивітаміни для дітей, які розраховані на певні вікові категорії і, як правило, лише з 4 років.

Мультивітаміни можуть знадобитися та бути корисними таким дітям:
 • діти, які не їдять регулярні, добре збалансовані страви, виготовлені зі свіжих, цілісних продуктів;
 • вибагливі їдоки, які просто не їдять достатньо;
 • діти з хронічними захворюваннями, такими як астма чи проблеми із травленням, особливо якщо вони приймають ліки для лікування основних проблем зі здоров'ям;
 • діти, які їдять багато фаст-фуду, напівфабрикатів та оброблених харчових продуктів;
 • діти на вегетаріанській або веганській дієті (їм може знадобитися добавка заліза), безмолочній дієті (необхідна додаткова добавка кальцію) або іншій обмеженій дієті;
 • діти, які вживають багато газованих напоїв, тому що вони можуть вимивати вітаміни та мінерали з їхнього організму.

Правила прийому мультивітамінів та їх вибір

Полівітаміни для дітей представлені на фармацевтичному ринку у вигляді різноманітних лікарських форм. Це дозволяє вибрати саме ту форму, яка буде найбільш зручною та приємною для застосування дітям:
рідкі (найчастіше у вигляді сиропів, а також розчини та краплі для прийому внутрішньо);
 • льодяники та таблетки для розсмоктування;
 • жувальні пастилки;
 • пероральні гелі;
 • таблетки, драже та желатинові капсули для перорального застосування;
 • шипучі таблетки для приготування орального розчину;
 • спреї для перорального застосування.
Одними з найкращих мультивітамінів для дітей є:
Полівітаміни підбираються індивідуально лікарем для кожної дитини залежно від віку, а також за умов наявності симптомів дефіциту тих чи інших вітамінів і мінералів. Ще вони можуть призначатися в період сезонних та загострень хронічних захворювань. Кожні мультивітаміни для дітей мають різний набір вітамінів та мінералів у різному дозуванні та можуть бути спрямовані на зміцнення та підтримку різних органів та систем.

При прийомі мультивітамінів для дітей завжди необхідно дотримуватись точності дозування і не перевищувати максимально допустиму дозу. Це важливо, оскільки гіпервітаміноз може негативно позначитися на загальному здоров'ї дітей, як і недолік вітамінів та мінералів. Особливо жиророзчинні вітаміни (A, D, E і K) можуть бути токсичними, оскільки мають властивість накопичуватись у тканинах організму.

Також є певні рекомендації для батьків, як правильно давати вітаміни дітям:
 1. Вітаміни потрібно зберігати в недоступному для дітей місці, щоб вони не відносились до них як до цукерок.
 2. Якщо дитина занадто вибаглива в їжі, можна давати їй жувальний вітамін після їди. Завдяки цьому можна заповнити дефіцит різних поживних речовин. Жиророзчинні вітаміни можна засвоювати лише з їжею.
 3. Якщо дитина приймає якісь ліки, обов'язково потрібно консультуватися з лікарем про будь-які лікарські взаємодії з певними вітамінами і мінералами. Тоді добавка не буде збільшувати або знижувати дозу ліків.
 4. Спробуйте жувальний вітамін, якщо дитина відмовляється приймати таблетки чи рідкі добавки.
 5. Мультивітаміни можна давати дітям лише з 4 років, якщо лікар не призначає їх для дітей у більш ранньому віці.


Джерела

Should I give multivitamins to my preschooler? / Mayo Clinic (англ.)

Vitamins for children / NHS (англ.)

Does Your Toddler Need a Multivitamin? / What to Expect (англ.)

Do I need to give my toddler a vitamin supplement? / BabyCenter (англ.)

At What Age Can Kids Start Taking Vitamin Supplements? / Sfgate (англ.)

Should I Start Giving My Child Vitamins? / ОН (англ.)

Do Kids Need Vitamin Supplements? / HopkinsMedicine.org (англ.)

6 Vitamins and Minerals Your Kids Need / WebMD (англ.)
 

Відмова від відповідальності

Мережа аптек подорожник надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. Мережа аптек подорожник не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами мережі аптек подорожник інформації, розміщеної на сайті.

Ціни на Дитячі мультивітаміни

Дитячі мультивітаміниЦіна
Натхелс жувальні Мультивітаміни для дітей, 30 шт.
181,05грн
Натхелс Мультивітаміни для дітей жувальні пастилки зі смаком полуниці, 24 шт.
196,35грн
Vitatone Kids (Вітатон Кідс) шипучі вітаміни зі смаком мандарина, 50 шт.
809,99грн
Мультімакс Імунітет жувальні пастилки, 30 шт.
176,99грн
Натхелс Мультивітаміни стійкий імунітет драже для дітей, 90 шт.
335,99грн