Зір — один із найважливіших органів чуття. Близько 90% інформації людина сприймає візуально. З віком зір може значно погіршуватись, до цього призводять різні фактори: це може бути спадковість, зловживання тютюновими виробами, прийом алкоголю, вплив ультрафіолетового випромінювання, неправильне освітлення, негативний вплив яскравості екранів гаджетів, а також однією з найголовніших причин є неповноцінне харчування, коли із вживаною вами їжею надходить недостатня кількість макро- та мікроелементів, які так необхідні для нормального функціонування зору та організму в цілому. Саме тому рекомендується приймати вітаміни для очей та заповнювати цей дефіцит.
За різних порушень зору рекомендується курсовий прийом вітамінів для очей. Важливо розуміти, що вітаміни не лікують зір, але вони допомагають пригальмувати або зупинити прогрес його погіршення та зниження гостроти видимості.
Вітаміни для очей умовно можна поділити на дві групи:
Також є комбінації цих груп. До багатьох з них додають вітаміни різних груп А, В, С, D, E, а також цинк для кращого ефекту.
До першої групи належать вітаміни для очей з чорницею (екстракт ягід чорниці). Головною діючою речовиною є антоціани із групи флавоноїдів, які містяться в чорниці, вони благотворно впливають на кровоносні судини очей та зміцнюють їх.
Представниками цієї групи є:
До другої групи належать вітаміни для очей з лютеїном (каротиноїд). Каротиноїди мають антиоксидантні властивості, завдяки цьому знімають запальні реакції в організмі. Захищають очі від негативного впливу сонячного світла, запобігають виникненню катаракти (помутніння кришталика).
Вітаміни лютеїну накопичуються в сітківці ока, за рахунок чого призупиняють вікові зміни та зниження зору.
Представники цієї групи:
За рахунок того, що препарати лютеїну можуть накопичуватися в сітківці очей, це сприятливо позначається на зоровому апараті і більш тривало виявляє свої позитивні терапевтичні ефекти.
Незалежно від того, чи вирішите ви приймати добавки для очей чи ні, все одно завжди краще дотримуватися збалансованої дієти. Це необхідно для загального стану здоров'я, а не лише для здоров'я очей. Темно-зелені листові овочі багаті на вітаміни і мінерали, необхідні для хорошого здоров'я очей. Також варто пам'ятати, що будь-які вітаміни та добавки можуть застосовуватись лише після попередньої консультації з лікарем.
Однак є певні групи людей, яким може знадобитися додатковий прийом вітамінних добавок. До таких відносяться:
Вітаміни для очей, як і інші вітамінні добавки, виписуються лікарем на певний курс застосування. Залежно від причини, за якою були призначені вітаміни для очей, чи для загальної профілактики, дефіциту вітамінів або для уповільнення прогресування офтальмологічного захворювання, їх можна застосовувати від 1-го до 3-х місяців.
На фармацевтичному ринку є комбінації вітамінів для зору, які мають безліч сприятливих ефектів для зорової функції та здоров'я очей в цілому. До найбільш популярних та ефективних вітамінів для очей належать такі:
Завдяки комплексному складу, вищезазначені засоби надають ті самі фармакологічні властивості, які характерні для чорниці та лютеїну, внаслідок чого терапевтичний ефект від їх застосування посилюється. Також до складу цих вітамінних засобів для очей можуть входити такі вітаміни як:
Вітаміни для очей для дітей у таблетованій формі можуть застосовуватися з 6-ти років, але також є препарат Чорниця Форте для дітей із вітамінами та цинком, який можна застосовувати з 3-х років.
Існують також вітаміни для очей у краплях, явний представник Сенсивіт, використовується для захисту рогівки, добре живить та зволожує очне яблуко. Відгуки щодо нього хороші, оскільки він виявляє високу ефективність для профілактики розвитку глаукоми. В основному він використовується як допоміжна терапія разом із системним вітамінними препаратами.
Зверніть увагу! Вітаміни для очей не повинні застосовуватися безконтрольно, щоб не ускладнити вже наявні патологічні порушення очей. Вони призначаються офтальмологом, як супутня терапія для уповільнення або призупинення погіршення зору. Вони не є лікарськими засобами.
Також варто пам'ятати, що не всі вітамінні засоби можуть застосовуватися дітям, оскільки багато біологічних активних речовин (БАР), що входять до складу, мають протипоказання та вікові обмеження. У літньому віці особливо рекомендується прийом вітамінних комплексів для очей.
Даний список засобів позиціонуються як вітаміни для очей, що покращують зір, можуть застосовуватися при патологіях очей, таких як короткозорість, далекозорість, а також вітаміни для очей після 50 років, які використовуються для профілактики запобігання віковим змінам, таким як катаракта (помутніння кришталика), вікова макулярна дистрофія (втрата зору), глаукома (підвищений внутрішньоочний тиск).
Supplements for Vision and Healthy Eyes / WebMD (англ.)
6 Best Vitamins for Eye Health / AARP (англ.)
Should You Take Vitamins for Eye Health? / Cleveland Clinic (англ.)
Do Eye Vitamins Really Help? / MedicineNet (англ.)
Vitamins for AMD / ААО (англ.)
Are Eye Vitamins Worth Taking? / Ocala Eye (англ.)
How to Know If Your Eye Vitamins Are Working / Rebuild Your Vision (англ.)Мережа аптек подорожник надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. Мережа аптек подорожник не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами мережі аптек подорожник інформації, розміщеної на сайті.
Вітаміни для очей | Ціна |
---|---|
Нутроф Форте капсули для підтримки здоров'я зору, 30 шт. | 447,86грн |
СлезаВіт капсули, 30 шт. | 317,1грн |
Вітамікс для здоров'я очей капсули, 30 шт. - Баум Фарм | 179грн |
Оптікс Форте капсули для покращення зору, 60 шт. | 437,17грн |
Окаїн капсули для покращення функцій зорового апарату, 30 шт. - Баум Фарм | 159грн |