Магній природним чином присутній у різних продуктах, доступних як добавка, а також як інгредієнт антацидів і проносних. Це мінерал, який відіграє важливу роль у наданні допомоги більш ніж 300 ферментам у проведенні різних хімічних реакцій в організмі, таких як побудова білків та міцних кісток, а також регулювання рівня цукру в крові, артеріального тиску, м'язових та нервових функцій. Магній також діє як електричний провідник, який скорочує м'язи та змушує серце битися стійко.
Більше половини магнію в нашому організмі зберігається в кістках, а решта у різних тканинах по всьому організму.
Магній є ключовим фактором у забезпеченні безперебійної роботи кількох частин тіла:
Без достатньої кількості магнію ці області органів та систем працюють зі збоями. Це резюмується у дослідженнях, які показують, що дефіцит магнію чи дієта з низьким вмістом магнію призводить до проблем зі здоров'ям. Хоча епідеміологічні дослідження показують, що дієти з вищим вмістом магнію пов'язані з нижчими показниками захворюваності, результати клінічних випробувань неоднозначні, що показують, що добавки магнію можуть виправити ці стани. Це може бути пов'язано з тим, що багата магнієм дієта часто містить більше інших поживних речовин, які у сукупності працюють разом у профілактиці захворювань, на відміну від добавки, що містить одну поживну речовину.
Для профілактики захворювань хороше емпіричне правило полягає в тому, щоб їсти щоденну дієту, яка включає деякі продукти, багаті магнієм, і приймати добавки, якщо це наказано лікарем, щоб виправити дефіцит, якщо рівень у крові низький.
Добова норма магнію, що рекомендується: для дорослих від 19 років вона становить:
При вагітності потрібно близько 350-360 мг на день, а при лактації — 310-320 мг.
Верхній допустимий рівень споживання магнію — це максимальна добова доза, яка навряд чи негативно вплине на здоров'я.
Денна доза для магнію становить 350 міліграм лише з добавок. Високі дози добавок можуть призвести до побічних дій, таких як:
Зверніть увагу! Надзвичайно високе споживання магнію може призвести до нерегулярного серцебиття та зупинки серця.
Додатковий магній з їжі безпечний, тому що нирки усувають його надмірну кількість із сечею.
Застосування магнію показано при різних захворюваннях. Це пов'язано з різноманітністю ефектів магнію в організмі. Він може застосовуватися при:
Магній для дітей є вкрай корисним, оскільки було встановлено, що його застосування призводить для дітей:
Магній відіграє важливу роль як кофактор («молекула-помічник») у багатьох ферментативних реакціях в організмі, включаючи синтез білка та метаболізм вуглеводів (принаймні, для 300 ферментативних реакцій потрібен магній). Було виявлено, що дія на ліпопротеїнліпазу (фермент, що бере участь у розщепленні тригліцеридів), відіграє важливу роль у зниженні рівня холестерину в сироватці крові, а також покращує нейром'язове функціонування.
Магній важливий для багатьох процесів в організмі. Він необхідний для правильної роботи м'язів та нервів, підтримки рівня цукру в крові та артеріального тиску на потрібному рівні, а також для вироблення білка, кісток та ДНК.
Як і у випадку з іншими електролітами, роль магнію в організмі різноманітна та складна. Механізм дії магнію залежить від того, яка система органів задіяна і який склад використовується.
Магній є четвертим за поширеністю катіоном в організмі. Більшість магнію є внутрішньоклітинним. Це другий за поширеністю внутрішньоклітинний катіон після калію. Магній відіграє життєво важливу роль у більш ніж 300 реакціях, пов'язаних з обміном речовин. Він бере участь у зв'язуванні гормональних рецепторів, скороченні м'язів, нейронної активності, вивільненні нейротрансмітерів, вазомоторному тонусі та збудливості серця. Він необхідний для активного транспорту калію та кальцію через клітинну мембрану. Правильне функціонування АТФ залежить від магнію.
Ефекти магнію:
Гемостаз магнію. Приблизно 50% магнію знаходиться в кістці, 25% — у м'язах, а решта у м'яких тканинах, сироватці та еритроцитах. Як і інші електроліти, його можна класифікувати як іонізований, пов'язаний з білком або з аніонами. Іонізований магній має найбільшу біологічну активність. Кишечник, кістки та нирки підтримують гомеостаз магнію. Подібно до кальцію, магній всмоктується через кишечник, зберігається в кістках і виводиться через нирки. Абсорбція магнію обернено пропорційна концентрації в організмі. Якщо в організмі низький рівень магнію, засвоюватиметься більше магнію.
Дефіцит магнію з часом може призвести до низького рівня кальцію та калію. Якщо є дефіцит магнію в організмі, можуть відзначатися такі симптоми, як головний біль, втрата апетиту, нудота, блювання, втома і слабкість. Дуже тяжкий дефіцит магнію може викликати оніміння, поколювання, м'язові спазми, судоми, зміни особистості та порушення серцевого ритму.
Люди з дефіцитом магнію наражаються на більший ризик розвитку таких станів як:
Введення магнію може відбутися різними способами. Дієтичне споживання є основним джерелом магнію для здорової людини. Добова доза, що рекомендується, залежить від статі та віку. Зелені листові овочі, риба, бобові та цільнозернові продукти є добрими джерелами магнію.
Магній випускається в різних солях і формах, включаючи магнію оксид, цитрат магнію, сульфат магнію, гідроксид магнію і глюконат магнію.
Приймати будь-які добавки магнію необхідно лише за показаннями та після попередньої консультації з лікарем.
Magnesium / NIH (англ.)
Why do we need magnesium? / Medical News Today (англ.)
Magnesium and your health / Health Direct (англ.)
Magnesium - Uses, Side Effects, and More / WebMD (англ.)Мережа аптек подорожник надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. Мережа аптек подорожник не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами мережі аптек подорожник інформації, розміщеної на сайті.
Магній | Ціна |
---|---|
Магнікум-Антистрес таблетки, 60 шт. | 236,7грн |
Магнікум таблетки при дефіциті магнію, 50 шт. | 169,2грн |
Гліцисед Макс таблетки, 30 шт. | 170,5грн |
Солгар (Solgar) Цитрат магнію у таблетках, 60 шт. | 521,99грн |
Магне-В6 таблетки по 300 мг, 50 шт. | 280грн |