Київ
0 800 303 111

Магній

Знайдено 87 товарів
Фільтри
Ціна
-
Взаємодія з алкоголем
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурний відпуск
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Об'єм
Активний інгредієнт
Магнікум-Антистрес таблетки, 60 шт.
iconБонусів 2.36
262,99грн
-10%
236,7грн
Магнікум табл.  №50
iconБонусів 1.69
187,99грн
-10%
169,2грн
Гліцисед макс таблетки, 30 шт.
iconБонусів 1.7
170,5грн
Магне В6 табл. 300мг N50
iconБонусів 2.8
280грн
Аспаркам таблетки, 50 шт. - Галичфарм
iconБонусів 0.45
45,4грн
Магне В6 Антистрес табл. №60
iconБонусів 4.06
405,99грн
Панангін др. №50
iconБонусів 2.22
221,99грн
Магній Судоми Медівіт табл. №56
iconБонусів 1.45
144,99грн
Панцикор пак. 3г №30
iconБонусів 2.68
267,99грн
Магнебам Антистрес, 30 шт. - Баум Фарм
iconБонусів 2.59
259грн
Магнебам В6 таблетки, 60 шт. - Баум Фарм
iconБонусів 2.59
259грн
Енерджівіт шипучі таблетки, 20 шт. - Віталік
iconБонусів 1.59
159грн
Магневіт В6 шип.табл. №20 Віталік
iconБонусів 1.59
159грн
Зест Антистрес MgB6 ретард (Zest Antistress MgB6 Retard) таблетки, 30 шт.
iconБонусів 2.93
292,99грн
Ритмокор капсули, 48 шт.
iconБонусів 0.87
87,5грн
Кальцемін сільвер табл. №60
iconБонусів 2.94
293,99грн
Магній Вітамін В6 таблетки, 60 шт.
iconБонусів 1.42
141,99грн
Прегнемаг капсули, 30 шт.
iconБонусів 3.59
358,99грн
Магнемакс-Здоров'я таблетки, 60 шт.
iconБонусів 1.59
159,5грн
Магній Форте Вітамін В6, 20 шт.
iconБонусів 0.81
80,99грн
Аспаркам таблетки, 50 шт.
iconБонусів 0.35
35,4грн
МелаМаг-В6 гранули у саше по 2,3 г, 20 шт.
iconБонусів 1.83
183,5грн
Магнель дієтична добавка капсули, 30 шт.
iconБонусів 1.69
169,5грн
Кальцемін сільвер табл. №30
iconБонусів 1.96
196,5грн
Магній+В6 табл. 250мг №80
iconБонусів 0.89
89,5грн
Віохелс магній + В6 капс. № 30
iconБонусів 1.42
141,99грн
Магнесид капс. №30
iconБонусів 3.1
309,99грн
Магній Вітамін В6 таблетки, 30 шт.
iconБонусів 0.81
80,99грн
Магнімор таблетки №30
iconБонусів 3.56
355,99грн
Магній+В6 Береш таблетки, 30 шт.
iconБонусів 3.49
348,99грн
Остеокеа таблетки, 30 шт.
iconБонусів 2.82
281,99грн
Магній Форте Вітамін В6 табл. №60
iconБонусів 1.76
176,5грн

Що таке магній?

Магній природним чином присутній у різних продуктах, доступних як добавка, а також як інгредієнт антацидів і проносних. Це мінерал, який відіграє важливу роль у наданні допомоги більш ніж 300 ферментам у проведенні різних хімічних реакцій в організмі, таких як побудова білків та міцних кісток, а також регулювання рівня цукру в крові, артеріального тиску, м'язових та нервових функцій. Магній також діє як електричний провідник, який скорочує м'язи та змушує серце битися стійко.

Більше половини магнію в нашому організмі зберігається в кістках, а решта у різних тканинах по всьому організму.

Показання для застосування або для чого потрібен магній?

Магній є ключовим фактором у забезпеченні безперебійної роботи кількох частин тіла:

  • серця;
  • кісток;
  • м'язів;
  • нервів;
  • та інших.

Без достатньої кількості магнію ці області органів та систем працюють зі збоями. Це резюмується у дослідженнях, які показують, що дефіцит магнію чи дієта з низьким вмістом магнію призводить до проблем зі здоров'ям. Хоча епідеміологічні дослідження показують, що дієти з вищим вмістом магнію пов'язані з нижчими показниками захворюваності, результати клінічних випробувань неоднозначні, що показують, що добавки магнію можуть виправити ці стани. Це може бути пов'язано з тим, що багата магнієм дієта часто містить більше інших поживних речовин, які у сукупності працюють разом у профілактиці захворювань, на відміну від добавки, що містить одну поживну речовину.

Для профілактики захворювань хороше емпіричне правило полягає в тому, щоб їсти щоденну дієту, яка включає деякі продукти, багаті магнієм, і приймати добавки, якщо це наказано лікарем, щоб виправити дефіцит, якщо рівень у крові низький.

Добова норма магнію, що рекомендується: для дорослих від 19 років вона становить:

  • 400-420 мг на добу для чоловіків;
  • 310-320 мг для жінок.

При вагітності потрібно близько 350-360 мг на день, а при лактації — 310-320 мг.

Верхній допустимий рівень споживання магнію — це максимальна добова доза, яка навряд чи негативно вплине на здоров'я.

Денна доза для магнію становить 350 міліграм лише з добавок. Високі дози добавок можуть призвести до побічних дій, таких як:

  • діарея;
  • нудота;
  • спазм.

Зверніть увагу! Надзвичайно високе споживання магнію може призвести до нерегулярного серцебиття та зупинки серця.

Додатковий магній з їжі безпечний, тому що нирки усувають його надмірну кількість із сечею.

Застосування магнію показано при різних захворюваннях. Це пов'язано з різноманітністю ефектів магнію в організмі. Він може застосовуватися при:

  1. Гіпомагніємія: концентрація магнію менше 1,8 мг/дл. Виснаження магнію може бути результатом недостатнього споживання, зниження ниркової абсорбції або порушення всмоктування в шлунково-кишковому тракті (ШКТ). Фактори ризику гіпомагніємії включають захворювання ШКТ, хронічну діарею, терапію інгібіторами протонної помпи, розлад, пов'язаний із вживанням алкоголю, та використання діуретиків, як петлевих, так і тіазидних. Часто спостерігається гіпомагніємія поряд з низьким рівнем інших електролітів, таких як гіпокаліємія та гіпокальціємія.
  2. Еклампсія або важка прееклампсія. Магній призначають людям з тяжкою прееклампсією для запобігання судомам і людям з еклампсією для контролю судом.
  3. Запор. Безрецептурні проносні, такі як магній сульфат можуть допомогти при закрепах.
  4. Передчасні пологи (використання не за прямим призначенням). Магній можна призначати як токолітичний засіб, щоб зупинити прогресування передчасних пологів.
  5. Аритмії (використання не за прямим призначенням). Введення магнію рекомендується при деяких аритміях, таких як дігоксин-асоційована аритмія, шлуночкові аритмії, такі як фібриляція шлуночків, та шлуночкова тахікардія.
  6. Астма (використання не за прямим призначенням). Магній рекомендується як додаткова терапія для пацієнтів з тяжким, небезпечним для життя загостренням або рефрактерними випадками після 1 години інтенсивної традиційної терапії. Магній сприяє розслабленню гладких м'язів бронхів, що допомагає пацієнтам із астмою.
  7. Мігрень. Застосування магнію при мігрені зараз обмежене. Гіпомагніємія була виявлена у пацієнтів із мігренню. Додатковий магній вважається недорогим та простим варіантом профілактичного лікування для деяких людей.
  8. Здоров'я кісток. Магній є компонентом кістот, фактично 60% магнію в організмі зберігається у кістках. Він також пов'язаний з активністю кістково-будівельних клітин та паратиреоїдного гормону, що регулює рівень кальцію.
  9. Депресія. Магній допомагає з неврологічними шляхами, які, як вважають, не функціонують належним чином, що призводять до розладів настрою, таких як депресія та тривога. Також є відомості, що при спільній комбінації магнію та піридоксину (вітамін В6) протікаючі корисні реакції в організмі посилюються.
  10. Гіпертонія. Високий кров'яний тиск є фактором ризику серцево-судинних захворювань (ССЗ), а магній допомагає регулювати артеріальний тиск.
  11. Цукровий діабет 2 типу. Магній допомагає ферментам, які регулюють рівень цукру в крові та активність інсуліну.

Магній для дітей є вкрай корисним, оскільки було встановлено, що його застосування призводить для дітей:

  • покращення поведінки;
  • зниження рівня тривожності та агресії;
  • поліпшення як великомасштабної, і малої рухливості;
  • зниження рівня синкінезії (судоми лицевих м'язів);
  • підвищенню характеристик уваги;
  • коригування дефіциту магнію в організмі;
  • гомеостазу (постійність внутрішнього середовища організму);
  • нормалізації електролітів у крові.

Як магній впливає організм?

Магній відіграє важливу роль як кофактор («молекула-помічник») у багатьох ферментативних реакціях в організмі, включаючи синтез білка та метаболізм вуглеводів (принаймні, для 300 ферментативних реакцій потрібен магній). Було виявлено, що дія на ліпопротеїнліпазу (фермент, що бере участь у розщепленні тригліцеридів), відіграє важливу роль у зниженні рівня холестерину в сироватці крові, а також покращує нейром'язове функціонування.

Магній важливий для багатьох процесів в організмі. Він необхідний для правильної роботи м'язів та нервів, підтримки рівня цукру в крові та артеріального тиску на потрібному рівні, а також для вироблення білка, кісток та ДНК.

Як і у випадку з іншими електролітами, роль магнію в організмі різноманітна та складна. Механізм дії магнію залежить від того, яка система органів задіяна і який склад використовується.

Магній є четвертим за поширеністю катіоном в організмі. Більшість магнію є внутрішньоклітинним. Це другий за поширеністю внутрішньоклітинний катіон після калію. Магній відіграє життєво важливу роль у більш ніж 300 реакціях, пов'язаних з обміном речовин. Він бере участь у зв'язуванні гормональних рецепторів, скороченні м'язів, нейронної активності, вивільненні нейротрансмітерів, вазомоторному тонусі та збудливості серця. Він необхідний для активного транспорту калію та кальцію через клітинну мембрану. Правильне функціонування АТФ залежить від магнію.

Ефекти магнію:

  1. Шлунково-кишковий. Пероральний магній сприяє дефекації за рахунок осмотичної затримки рідини. Він також використовується у безрецептурних антацидах.
  2. Серцево-судинний. Магній діє як природний блокатор кальцієвих каналів та є кофактором насоса Na-K-АТФ. Магній допомагає контролювати провідність атріовентрикулярного вузла. Таким чином, гіпомагніємія може спричинити збудливість міокарда, що призводить до таких аритмій, як шлуночкова тахікардія.
  3. Неврологічна система. Магній пригнічує центральну нервову систему (ЦНС), надаючи протисудомну дію. У нервово-м'язових сполуках він пригнічує вивільнення ацетилхоліну, тим самим блокуючи периферичну нервово-м'язову передачу.
  4. Репродуктивна система. Магній використовується як токолітик при передчасних пологах. Магній стимулює зворотне захоплення кальцію саркоплазматичним ретикулумом, що сприяє розслабленню м'язів та розширенню судин. При передчасних пологах магній знижує вміст кальцію у м'язах матки.
  5. Опорно-руховий апарат. Магній є кофактор синтезу паратиреоїдного гормону (ПТГ). При гіпомагніємії виникає супутній гіпопаратиреоз. Цей стан може призвести до зниження кальцію і зрештою до остеопенії (зменшення клітин кісток (остеоцитів)) або остеопорозу (зниження щільності кісткової маси).
  6. Дихальна система. Введення магнію може спричинити розслаблення гладких м'язів бронхів. Вважається, що це відбувається шляхом пригнічення вивільнення кальцію, гістаміну або ацетилхоліну. Також може спостерігатись синергетичний (підсилюючий) ефект при одночасному застосуванні бета-агоністів.

Гемостаз магнію. Приблизно 50% магнію знаходиться в кістці, 25% — у м'язах, а решта у м'яких тканинах, сироватці та еритроцитах. Як і інші електроліти, його можна класифікувати як іонізований, пов'язаний з білком або з аніонами. Іонізований магній має найбільшу біологічну активність. Кишечник, кістки та нирки підтримують гомеостаз магнію. Подібно до кальцію, магній всмоктується через кишечник, зберігається в кістках і виводиться через нирки. Абсорбція магнію обернено пропорційна концентрації в організмі. Якщо в організмі низький рівень магнію, засвоюватиметься більше магнію.

Дефіцит магнію з часом може призвести до низького рівня кальцію та калію. Якщо є дефіцит магнію в організмі, можуть відзначатися такі симптоми, як головний біль, втрата апетиту, нудота, блювання, втома і слабкість. Дуже тяжкий дефіцит магнію може викликати оніміння, поколювання, м'язові спазми, судоми, зміни особистості та порушення серцевого ритму.

Люди з дефіцитом магнію наражаються на більший ризик розвитку таких станів як:

  • високий кровяний тиск;
  • хвороби серця;
  • інсульт;
  • цукровий діабет 2 типу;
  • остеопороз;
  • мігрені.

Введення магнію може відбутися різними способами. Дієтичне споживання є основним джерелом магнію для здорової людини. Добова доза, що рекомендується, залежить від статі та віку. Зелені листові овочі, риба, бобові та цільнозернові продукти є добрими джерелами магнію.

Магній випускається в різних солях і формах, включаючи магнію оксид, цитрат магнію, сульфат магнію, гідроксид магнію і глюконат магнію.

Приймати будь-які добавки магнію необхідно лише за показаннями та після попередньої консультації з лікарем.

Джерела

Magnesium / NIH (англ.)

Why do we need magnesium? / Medical News Today (англ.)

Magnesium and your health / Health Direct (англ.)

Magnesium - Uses, Side Effects, and More / WebMD (англ.)

Відмова від відповідальності

Мережа аптек подорожник надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. Мережа аптек подорожник не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами мережі аптек подорожник інформації, розміщеної на сайті.

Ціни на Магній

МагнійЦіна
Магнікум-Антистрес таблетки, 60 шт.
236,7грн
Магнікум таблетки при дефіциті магнію, 50 шт.
169,2грн
Гліцисед Макс таблетки, 30 шт.
170,5грн
Солгар (Solgar) Цитрат магнію у таблетках, 60 шт.
521,99грн
Магне-В6 таблетки по 300 мг, 50 шт.
280грн