Київ
0 800 303 111

Цинк

Знайдено 72 товари
Фільтри
Ціна
-
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурний відпуск
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Об'єм
Активний інгредієнт
ВітІмун капсули, 30 - Віталік
iconБонусів 1.08
108грн
Аскорвіта макс таблетки шипучі, 20 шт.
iconБонусів 1.23
154,76грн
-20%
123,81грн
Солгар Піколінат цинку табл. №100
iconБонусів 3.51
350,99грн
Солгар Флаво-цинк табл. №50
iconБонусів 2.9
289,99грн
Памп таблетки шипучі, 20 шт.
iconБонусів 2.67
267,17грн
Дісізет капс. №30
iconБонусів 0.91
90,99грн
Аскоцин табл. жув. №100
iconБонусів 4.16
415,99грн
Віковіт таблетки жувальні, 30 шт.
iconБонусів 2
200грн
Цинкіт-10 табл. №20
iconБонусів 4.46
446,23грн
Кальцемін сільвер табл. №30
iconБонусів 1.79
179,5грн
Вітаміни ZEST (Зест) 3D-Calcium Retard (3D-Кальцій Ретард) з вітаміном Д3 і цинком таблетки 30 шт.
iconБонусів 2.44
243,99грн
Цинктерал табл. п/о 124мг N50
iconБонусів 3.99
398,99грн
Кальцемін сільвер табл. №60
iconБонусів 3.09
309,81грн
Нав Цинк піколінат капсули по 50 мг, 60 шт.
iconБонусів 4.11
410,99грн
Тиреофарм Про капс. 400мг №60
iconБонусів 4.18
418,19грн
Аскоцин Макс таблетки шипучі, 10 шт.
iconБонусів 0.78
78,5грн
Ловер капсули, 20 шт.
iconБонусів 3.08
308,39грн
Цинкаргін розчин у флаконі, 100 мл.
iconБонусів 5.3
529,99грн
ВітаЦинк капс. №40
iconБонусів 0.92
92,5грн
Зест Б’юті Колаген Скін, 14 шт.
iconБонусів 5.78
577,99грн
Цинктерал табл. п/о 124мг N25
iconБонусів 2.54
253,99грн
Цинкалекс А пор. 3г саше №8
iconБонусів 1.09
109,5грн
Цинку піколінат таблетки по 300 мг, 90 шт.
iconБонусів 2.67
266,99грн
Цинк-активний табл. 250мг №80
iconБонусів 0.75
75,5грн
Вітамін Д3 + Цинк таблетки по 0,25 г, 100 шт.
iconБонусів 1.96
195,99грн
Цинк Здоров'я таблетки 15мг, 60 шт.
iconБонусів 0.54
54,8грн
Цинк комплекс табл. №40
iconБонусів 0.54
54,9грн
Активал Макс таблетки, 30 шт
iconБонусів 2.57
256,99грн
Кверікс капсули по 400 мг, 30 шт.
iconБонусів 3.5
349,99грн
Цинк таблетки 250мг, 100 шт.
iconБонусів 0.98
98,5грн
Асглюкан таблетки, 30 шт.
iconБонусів 2.49
248,99грн
Вітамін С + Д3 + цинк капсули, 30 шт.
iconБонусів 0.93
92,99грн
Цинк є поживною речовиною, що міститься у всьому людському організмі. Він допомагає імунній системі боротися із чужорідними агентами, покращує функцію метаболізму, а також прискорює загоєння ран та загострює почуття запаху та смаку.

Цинк — незамінний мікроелемент для організму: коли варто починати вживати добавку

Цинк є мікроелементом, що означає, що організм потребує лише невеликих його кількостей, та все ж для проведення життєво важливих хімічних реакцій необхідно майже 100 ферментів.

Цинк відіграє роль у таких процесах організму як:
  • у створенні ДНК;
  • зростанні та розподілі клітин;
  • створення білків;
  • утворенні лейкоцитів;
  • запліднення яйцеклітин;
  • загоєнні пошкоджених тканин;
  • підтримки здорової імунної системи.
Цинк бере участь у 300 ферментативних реакцій людського організму. Саме тому дефіцит цього мінералу може призвести до багатьох несприятливих наслідків для здоров'я.

Найбільш поширеними причинами дефіциту цинку є зниження споживання з їжею, недостатнє всмоктування чи збільшення його втрат організмом.

Симптоми дефіциту цинку включають:
  • уповільнення зростання;
  • втрата апетиту;
  • погіршення нюху та порушення смакових відчуттів;
  • порушення імунної функції;
  • випадіння волосся;
  • поява білих плям на нігтях.
Люди з найвищим ризиком дефіциту цинку включають немовлят, вагітні та жінки в період лактації, а також люди похилого віку.

Людський організм не може самостійно виробляти цинк, тому єдиними джерелами цієї речовини є добре збалансована дієта та добавки цинку.

Рекомендована добова кількість цинку становить 8 мг для жінок та 11 мг для дорослих чоловіків.

Найбільш вдалий час для застосування добавок з цинком — це при виникненні його дефіциту в організмі. А також він може бути корисним за певних станів організму і для підтримки його різних функцій.

В чому користь цинку: основні властивості

Цинк важливий для багатьох функцій організму:
  1. Імунна система. Організм потребує цинку для боротьби з інфекцією. Люди (особливо діти та літні), у яких недостатньо цинку в організмі, можуть наражатися на більший ризик виникнення пневмонії та інших інфекцій.
  2. Регенерація. Цинк сприяє якнайшвидшому загоєнню ран, особливо тих, які довго не гояться, наприклад, трофічні виразки, пролежні, екзема. Також він може покращити стан шкіри загалом.
  3. Здоров'я кишківника. Цинк може збільшити біорізноманіття кишкових бактерій та покращити цілісність кишкової стінки.
  4. Простудні та грипозні стани. Препарати цинку при застуді можуть зробити її симптоми менш серйозними та допомогти організму швидше впоратися з інфекцією. Особливо це найефективніше в перші 24 години з початку захворювання.
  5. Вікова макулярна дегенерація. Цинк важливий для запобігання та уповільнення прогресування втрати зорової функції у центрі поля зору.
  6. Мозкова активність. Цинк важливий для правильної роботи мозку. Він удосталь у багатьох областях мозку і бере активну участь у нейротрансмісії та сенсорній обробці. Дефіцит цинку пов'язаний з безліччю патологічних станів з гострими та хронічними наслідками для функції мозку, включаючи вікове зниження когнітивних функцій, депресію та хворобу Альцгеймера.
  7. Метаболізм. Цинк відіграє роль в ожирінні, резистентності до інсуліну та метаболізмі жирів. Цинк може знизити рівень адипокінів (білків, що вивільняються жировою тканиною, багато з яких сприяють запаленню та хронічним захворюванням).
  8. Здоров'я серця. Цинк може допомогти значно знизити систолічний артеріальний тиск, але не діастолічний. Також добавки цинку можуть покращити функцію серця у людей із серцевою недостатністю.
  9. Смак та нюх. Цинк відіграє вирішальне значення одного з ферментів, необхідного для нормального сприйняття смаку і відчуття запаху.
Також є відомості, що якщо приймати препарати цинку при ковіді, знижується тяжкість перенесення даної інфекції, а також значно зменшується смертність від коронавірусної хвороби.

Здорові люди, які не мають достатньої кількості цинку у своєму раціоні, можуть відчувати випадіння волосся, діарею, імпотенцію, проблеми із зором та шкірою, а також втрату апетиту.

Наявність достатньої кількості цинку особливо важлива під час вагітності та для дітей, щоб вони росли та розвивалися належним чином.

Як приймати цинк у таблетках: правила прийому

Добавки цинку найбільш ефективні, якщо їх приймати не менш як за 1 годину до або через 2 години після їди. Однак, якщо препарати цинку спричиняють розлад шлунка, їх можна приймати під час їжі.

Зазвичай, всі добавки цинку мають достатню кількість цього елемента для його перорального застосування дорослим, з кратністю 1-2 рази на добу. Однак людям зі значним дефіцитом цинку, а також дітям, вагітним і жінкам, що годують, доза повинна бути підібрана індивідуально лікарем.

Цинк натщесерце пити не рекомендується, оскільки він може викликати нудоту.

Форми цинку: який цинк краще засвоюється?

Цинк легко всмоктується в організмі, якщо спочатку не приєднаний до іншої речовини. З цієї причини багато виробників цинку мають «хелатований» (зв'язування з молекулами та утворення комплексних сполук — хелатів, які краще засвоюються організмом) цинк до амінокислот. Додатковий цинк також доступний у неорганічній та не хелатованій формі, зазвичай званої сульфатом або оксидом цинку.

Форми цинку мають такі різновиди:
  1. Хелатний цинк. Ця форма цинку піддалася процесу, званому хелатуванням, у результаті органічним молекулам було дано електричний заряд, що дозволяє їм позитивно притягувати заряджений мінерал (у разі цинк). Це створює тимчасове збільшення складності та концентрації мінералу всередині молекули. Іншими словами, кожна молекула пакує більше концентрацій цинку через процес приєднання мінералу до чогось іншого, наприклад, амінокислоти. Вважається, що це допомагає організму краще засвоювати цей мінерал.
  2. Оротат цинку. Це цинк, який був хелатований до оротової кислоти. Клітинні мембрани людського організму легко поглинають цей тип цинку. Оротатні форми цинку більш нейтрально заряджені проти інших його видів. Це дозволяє їм легко проходити через мембрани клітин, що призводить до вищих тканинних концентрацій цинку. Така форма цинку має потужні антиоксидантні властивості, які можуть захистити організм від окислювального стресу.
  3. Піколінат цинку. Форма цинку, яка була хелатована до піколінових амінокислот. Цей вид цинку найбільш сприятливо засвоюється, на відміну інших його форм, з мінімальним ризиком виникнення побічних ефектів, особливо нудоти.
  4. Глюконат цинку. Одна із найпопулярніших форм дієтичного цинку, що створюється шляхом ферментації глюкози. Він виробляє додатковий продукт із надзвичайно тривалим терміном зберігання. Однак глюконатні добавки є просто хімічним замінником фактичного цинку. Внаслідок цього організм поглинає дуже мало цієї обробленої форми, оскільки біодоступність цих хімічних речовин практично відсутня.
  5. Ацетат цинку. Інша хімічно змінена форма цинку, яка є більш засвоюваною, ніж глюконат. Ця форма цинку, також відома як дигідрат солі цинку та діацетат цинку, утворюється шляхом додавання оцтової кислоти до карбонату цинку або металевого цинку. Такий вид цинку виявляє ефективніші властивості при застуді. Однак, на відміну від інших типів цинку, ацетат сильніше впливає на засвоєння міді в організмі.
  6. Оксид цинку. Ця неорганічна, не хелатована сполука цинку найчастіше використовується в місцевих мазях для лікування незначних шкірних захворювань, таких як опіки та подразнення. Він також є поширеним компонентом у сонцезахисних кремах.
  7. Сульфат цинку. Водорозчинний, неорганічний і не хелатований вид цинку, який найгірше засвоюється організмом. Він виявляє ті ж корисні властивості, які характерні даному мінералу, але може знадобитися вища його доза.

Можливі побічні ефекти від прийому цинку

Загалом добавки цинку безпечні і можуть принести чималу користь для людей із дефіцитом цієї речовини. Однак при неправильному прийомі цинку може статися його надлишок в організмі, який призводить до прояву характерних побічних ефектів та інших несприятливих наслідків.

Пероральний прийом цинку може спричинити:
  • часту нудоту, іноді блювоту;
  • розлад травлення (діарея);
  • головний біль.
Також при пероральному прийомі цинку протягом тривалого часу та у високих дозах він може спричинити дефіцит міді. Люди з низьким рівнем міді можуть відчувати неврологічні проблеми, такі як оніміння та слабкість у руках та ногах. Крім цього, надлишок цинку може погіршувати засвоєння інших важливих для організму вітамінів та мінералів.

Національні інститути охорони здоров'я вважають 40 мг цинку на день верхньою граничною дозою для дорослих та 4 мг цинку на день для немовлят віком до 6 місяців.

Джерела


Zinc / HSPH Harvard (англ.)

Zinc - Uses, Side Effects, and More / WebMD (англ.)

What are the health benefits of zinc? / Medical News Today (англ.)

Zinc / Mayo Clinic (англ.)

Zinc / CDC (англ.)

Zinc for the common cold—not if, but when / NIH (англ.)

7 Potential Benefits of Zinc Supplements / Everyday Health (англ.)

Zinc / WebMD (англ.)

Zinc Supplement (Oral Route, Parenteral Route) / Mayo Clinic (англ.)
 

Відмова від відповідальності

Мережа аптек подорожник надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. Мережа аптек подорожник не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами мережі аптек подорожник інформації, розміщеної на сайті.

Ціни на Цинк

ЦинкЦіна
Вітамін С+Цинк, таблетки жувальні зі смаком апельсину, 30 шт. - Баум Фарм
79грн
ВітІмун капсули, 30 шт. - Віталік
108грн
Аскорвіта макс таблетки шипучі, 20 шт.
123,81грн
Солгар Піколінат цинку таблетки, 100 шт.
350,99грн
Солгар Флаво-цинк таблетки, 50 шт.
289,99грн