Кістки, м'язи та суглоби становлять структуру тіла. Щоб скелет функціонував безперебійно, нам потрібні мінерали, вітаміни, білки та мікроелементи. Наприклад, якщо звернути увагу на достатнє споживання магнію, кальцію та калію, можна запобігти порушення у роботі кістково-м'язової системи.
Коли варто починати пити вітаміни для м’язів та суглобів?
Такі симптоми, як біль у кістках, м'язова слабкість або м'язові судоми, зазвичай вказують на нестачу необхідних поживних речовин, таких як вітамін D, кальцій або калій.
Ознаки нестачі вітамінів та мінералів:
При нестачі вітамінів спостерігаються набряки в кінцівках, судоми, оніміння, болі в суглобах і м'язова слабкість.
У запущеній стадії спостерігаються порушення у функціонуванні внутрішніх органів та нервової системи.
Нестача вітаміну D проявляється у вигляді слабкості та болю в кістках та м'язах. При дефіциті вітаміну D також може випадати волосся і підвищитися сприйнятливість до інфекцій
М'язові посмикування та поколювання навколо рота можуть бути викликані дефіцитом кальцію. Спочатку це протікає безсимптомно, поки раптово не виникає відчуття поколювання у роті, руках та ногах. При нестачі кальцію рефлекси підвищені і м'язи скорочуються сильніше.
Нестача магнію часто пов'язана з проблемами травлення, запамороченням, дратівливістю, внутрішнім занепокоєнням та порушенням кровообігу.
Які вітаміни допоможуть укріпити м’язи?
Вітаміни беруть участь у синтезі білка, який є основним будівельним елементом для волокон м'язів. Тому важливо приймати достатню кількість вітамінів для м'язів, щоб підтримувати їхній тонус і працездатність.
До основних вітамінів та мінералів для м'язів можна віднести:
- Біотин допомагає у зростанні та підтримці тканин організму, включаючи відновлення та нарощування м'язів, є джерелом сірки, що бере участь у синтезі білка колагену. Він необхідний для еластичності м'язів, кісток та суглобів. Вітаміни B також допомагають зменшити запалення, яке може призвести до болю в м'язах чи суглобах або утрудненню рухів.
- Калій, Магній — електроліти організму, які є мінералами, які переносять електричний заряд, коли вони розчинені у рідині організму, наприклад у крові.
- Калій регулює скорочення м'язів та впливає на роботу мозку. При зниженні рівня калію скорочення м'язів та передача нервових імпульсів слабшають.
- Магній стабілізує скелет, необхідний для енергетичного обміну та скорочення м'язів, а також є будівельним блоком при передачі імпульсів від нервів до м'язів. При нестачі магнію кальцій вимивається із суглобів та кісток.
- Вітамін D. Наші кістки складаються зі значно більшої кількості компонентів, ніж просто кальцій. Наприклад, вітамін D гарантує, що кальцій взагалі зможе потрапити до наших кісток. Вітамін D захищає наші суглоби, м'язи та кістки. Якщо підтримувати достатній рівень вітаміну D, то можна запобігти проблемам з колінами, м'язовій слабкості та болю в спині.
Чому хрустять суглоби: яких вітамінів не вистачає?
Кожен суглоб у нашому організмі оточений синовіальною рідиною, що укладена у суглобову капсулу. Ця синовіальна рідина містить: кисень, азот та вуглекислий газ. Коли суглобова капсула розтягується, ці гази збираються у вигляді маленьких бульбашок, які лопаються, і чується хрускіт. Якщо хрускіт суглобів супроводжується набряком чи болем, слід звернутися до лікаря чи фізіотерапевта. Але в багатьох випадках тріск абсолютно нешкідливий.
Щоб допомогти суглобам, організм потрібно підживлювати достатньою кількістю вітамінів та мінералів. Нижче наведено список найнеобхідніших вітамінів та поживних речовин для суглобів:
- Аскорбінова кислота (вітамін С) підтримує всю імунну систему. Але вітамін С відіграє важливу роль у формуванні колагену - основний компонент сполучної тканини сухожиль, кісток, хрящів, шкіри, який забезпечує їх міцність і еластичність. Хрящовий шар покриває наші суглобові поверхні еластичним шаром колагенових волокон завтовшки до 5 мм і діє як захисна подушка для міжхребцевого диска та суглобів. Тіло потребує вітамін С для здорового хрящового шару. При недостатності вітаміну С порушується формування міжклітинної речовини у сполучних тканинах, кістках та зубах, що призводить до зниження міцності капілярів з подальшим крововиливом та виникненням дефектів у кістках та пов'язаних з ними структурах.
- Глюкозамін та хондроїтин. Речовини хондроїтин та глюкозамін необхідні для регенерації нашого хряща та змащення наших суглобів. Однак у нашому щоденному раціоні ці речовини містяться лише у невеликих кількостях. Глюкозамін - це речовина, що виробляється в організмі з молекул глюкози та амінокислоти глутаміну. Він знижує активність ферментів, які беруть участь у процесах ушкодження та деградації суглобового хряща. Також глюкозамін зменшує запалення та допомагає у відновленні хрящової тканини.
- Хондроїтин – компонент хрящової тканини, що сприяє її стійкості до стиснення. Згідно з дворічним дослідженням в університеті Монреаля тривале використання препарату хондроїтину, мабуть, здатне пригнічувати деградацію хряща.
- Омега-3 жирні кислоти. Біль у м'язах та вікова втрата м'язової маси можуть зменшитись, при хорошому постачанні організму жирними кислотами Омега-3. Вони також належать до добавок, які допомагають усунути запалення у травмованих м'язах.
- Вітамін D регулює метаболізм кальцію та фосфатів в організмі, тим самим сприяючи зміцненню кісток та суглобів. Якщо в організмі його не вистачає, зростає не тільки ризик болю в суглобах та м'язах. Також можуть виникати переломи кісток, остеопороз та розм'якшення кісток.
Джерела
Warum unsere Gelenke knacken / physio-neuhof(нем.)
Chondroitin bei Arthrose / cochrane(нем.)
Chondroitin sulfate efficacy / pubmed(англ.)
Общие сведения о роли кальция в организме / msdmanuals
Відмова від відповідальності
Мережа аптек подорожник надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. Мережа аптек подорожник не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами мережі аптек подорожник інформації, розміщеної на сайті.