Київ
0 800 303 111

Мелатонін

Знайдено 22 товари
Фільтри
Ціна
-
Взаємодія з алкоголем
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурний відпуск
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Активний інгредієнт
Натхелс Сон та Релакс жел. пастилки №54 зі смаком вишні
iconБонусів2.22
296,99грн
-25%
222,75грн
Натхелс Нічний сон, жел. пастилки №54 зі смаком манго
iconБонусів2.22
296,99грн
-25%
222,75грн
Солгар Мелатонін таблетки по 1 мг, 60 шт.
iconБонусів3.57
356,99грн
Віта-мелатонін таблетки по 3 мг, 30 шт.
iconБонусів1.35
135,5грн
Зест Сліп Ретард таблетки, 30 шт.
iconБонусів3.12
311,99грн
МелаМаг-В6 гранули у саше по 2,3 г, 20 шт.
iconБонусів1.72
171,99грн
Бестіа Мелатонін капсули, 15 шт.
iconБонусів2.03
202,99грн
Нав Мелатонін капсули по 3 мг, 30 шт.
iconБонусів2.38
237,99грн
Мелатонін Комбі капс. №20
iconБонусів1.18
117,99грн
Зест Сліп капсули, 30 шт.
iconБонусів1.75
174,99грн
Мелатонін капсули по 3 мг, 60 шт.
iconБонусів1.36
135,99грн
Мелатонін ультракап 3 мг, 30 шт.
iconБонусів1.27
126,99грн
Мелатонін-А табл. 6мг №50
iconБонусів2.56
255,99грн

Мелатонін — це природний гормон, який в основному виробляється шишкоподібною залозою в головному мозку. Він відіграє роль в управлінні циклом сну, неспання та циркадним ритмом.

Людський організм природно виробляє мелатонін. Це не змушує людину спати, але коли рівень мелатоніну підвищується ввечері, він переводить його в стан спокійного неспання, що сприяє засинанню.

Темрява змушує організм виробляти більше мелатоніну, який сигналізує тілу про сон. Світло знижує вироблення мелатоніну і дає сигнал організму прокинутися. Деякі люди, які мають проблеми зі сном, мають низький рівень мелатоніну. Вважається, що додавання мелатоніну з харчових добавок допоможе їм заснути.

Навіщо приймають мелатонін і що це таке?

Мелатонін часто називають «гормоном сну», оскільки він починає посилено вироблятися організмом у темніший час доби і допомагає швидше відійти до сну.

Повний вплив мелатоніну на людину не зовсім зрозумілий, але більшість досліджень показують, що він допомагає синхронізувати циркадні ритми у різних частинах тіла. Циркадні ритми — це фізичні, психічні та поведінкові зміни, які наслідують 24-годинний цикл. Найбільш важливим і добре відомим із цих циркадних ритмів є цикл сну та неспання. Ці природні процеси реагують насамперед на світ і темряву. Шишкоподібна залоза виділяє найбільшу кількість мелатоніну вночі та мінімальну кількість вдень.

На фармацевтичному ринку є синтетичний мелатонін, який може використовуватися як харчова добавка для лікування легкого безсоння.

Вважається, що добавки мелатоніну можуть бути корисними для лікування порушень сну, таких як затримка фази сну. Вони також можуть допомогти при безсонні та синдромі зміни часових поясів.

Добавки мелатоніну можуть мати такі переваги для організму:

  • допомагає швидше заснути;
  • підвищує ефективність сну (час, який людина витрачає на сон порівняно з часом, проведеним у ліжку);
  • допомагає дітям із проблемами сну, наприклад, при розладах аутистичного спектру та синдромі дефіциту уваги та гіперактивності (СДВГ);
  • регулює циркадний ритм.

Мелатонін найкраще приймати за півгодини до сну. Його зазвичай приймають на короткий термін від 4 до 12 тижнів. Якщо безсоння тривалий час не минає і мелатонін не має належного ефекту, необхідно звернутися до лікаря, щоб встановити патологічну причину безсоння.

Ознаки дефіциту мелатоніну

Враховуючи важливу роль мелатоніну у регуляції сну, багато ознак дефіциту мелатоніну зазвичай пов'язані зі сном. Найбільш поширені включають такі:

  • підвищена денна сонливість;
  • нічні пробудження;
  • порушення циркадного ритму.

Також дефіцит мелатоніну може впливати на функції, які не пов'язані зі сном, сприяючи:

  • втраті антиоксидантного захисту;
  • прискорення старіння;
  • прояву імунологічного старіння;
  • метаболічним порушенням.

Як і ознаки низького рівня мелатоніну, симптоми дефіциту мелатоніну зазвичай виявляються у вигляді порушення сну, які можуть сприяти нейробіологічним та поведінковим симптомам.

Найбільш поширені симптоми дефіциту мелатоніну включають:

  1. Безсоння. Людям, які страждають на безсоння, викликане стресом або гостре безсоння, часто важко заснути перед сном і залишатися уві сні. Низький рівень мелатоніну може порушити циркадний ритм людини та режим сну, не дозволяючи йому увійти до природного циклу сну та неспання.
  2. Депресія. Вчені вже багато років підозрюють зв'язок між рівнем мелатоніну та депресією. В даний час вчені дійшли єдиної думки, що деякі депресивні розлади можуть бути пов'язані з циркадною дисфункцією. Низький рівень мелатоніну, мабуть, відіграє велику роль у створенні умов для циркадних порушень та проблем зі сном.
  3. Збільшення ваги. Сон це настільки потужна функція організму, що проблеми зі сном можуть призвести до багатьох несподіваних ускладнень, включаючи набір маси тіла. Пов'язано це з тим, що коли людина погано висипається, її організм недостатньо повністю відновлює свої сили. Внаслідок цього протягом дня людина намагається заповнити цей дефіцит зайвими калоріями.

Лікування дефіциту мелатоніну залежить від поточного рівня цієї речовини в організмі людини. Людям, яким потрібна короткочасна терапія мелатоніну, лікарі рекомендують приймати його добавки. Мелатонін для сну випускається у вигляді таблеток і вважається, що його прийом може сприяти покращенню сну в дозах всього 3-6 мг (1-2 таблетки мелатоніну за 30 хвилин до сну) на добу.

Як довго можна приймати мелатонін?

Для добавок мелатоніну, особливо в дозах, що перевищують ті, які зазвичай виробляє організм, поки що недостатньо інформації про можливі побічні ефекти, щоб мати чітке уявлення про загальну безпеку. Однак, короткострокове використання добавок мелатоніну є безпечним для більшості людей, але інформація про довгострокову безпеку добавок мелатоніну відсутня.

Курс застосування мелатоніну на початковому етапі становить 4 тижні. Також вважається, що його безпечно застосовувати до 12 тижнів (3 місяці). Більш тривале застосування мелатоніну повинно узгоджуватися з лікарем.

Протипоказання для застосування мелатоніну

Добавки мелатоніну зазвичай переносяться добре і рідко можуть викликати будь-які побічні ефекти. Однак у поодиноких випадках у деяких людей наступного дня після прийому мелатоніну можуть з'явитися:

  • головний біль;
  • запаморочення;
  • втома;
  • нудота;
  • денна сонливість.

Побічні ефекти, як правило, виникають при застосуванні мелатоніну у вищих дозах або добавках, призначених для забезпечення пролонгованого вивільнення мелатоніну. Крім загальних побічних ефектів мелатоніну, в деяких дослідженнях повідомлялося про такі побічні дії, як:

  • яскраві сни;
  • нічні кошмари;
  • спазми шлунка;
  • дратівливість;
  • короткочасні напади депресії.

Загалом мелатонін вважається безпечним, якщо приймати його на короткочасній основі та дотримуватись рекомендованого добового дозування.

Більшість дорослих віком 55 років і більше можуть приймати мелатонін для усунення короткочасних проблем зі сном. Дорослі віком до 55 років та діти з тривалими проблемами зі сном можуть приймати мелатонін, якщо це рекомендує медичний фахівець.

Деяким людям мелатонін може бути протипоказаним. До таких відносяться:

  • люди з алергічною реакцією на мелатонін;
  • люди у яких в анамнезі є проблеми з печінкою та нирками;
  • люди, які мають такі захворювання як артрит, розсіяний склероз чи вовчак або будь-яке інше аутоімунне захворювання.

Крім основних протипоказань до прийому мелатоніну, його не можна приймати вагітним жінкам і матерям, що годують. Оскільки вплив екзогенного (що надходить ззовні) мелатоніну на плід та немовля досі повноцінно не вивчено.

Джерела

Melatonin / Mayo Clinic (англ.)

Melatonin: What You Need To Know / NIH (англ.)

Melatonin for Sleep: Does It Work? / HopkinsMedicine.org (англ.)

Melatonin - Uses, Side Effects, and More / WebMD (англ.)

Melatonin / NHS (англ.)

Is It Bad to Take Melatonin Every Night? (& 5 More Questions About Melatonin, Answered) / Нouston Methodist (англ.)

The Health Benefits of Melatonin / Very Well Health (англ.)

Відмова від відповідальності

Мережа аптек подорожник надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. Мережа аптек подорожник не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами мережі аптек подорожник інформації, розміщеної на сайті.

Ціни на Мелатонін

МелатонінЦіна
НатХелс (NatHealth) Сон та Релакс желейні пастилки зі смаком вишні, 54 шт.
222,75грн
Натхелс (NatHealth) Нічний сон желейні пастилки зі смаком манго, 54 шт.
222,75грн
Солгар Мелатонін таблетки по 1 мг, 60 шт.
356,99грн
Віта-мелатонін таблетки по 3 мг, 30 шт.
135,5грн
Мелатонін капсули по 3 мг, 30 шт. - Баум Фарм
109грн