Київ
0 800 303 111

Колаген

Знайдено 13 товарів
Фільтри
Ціна
-
Спосіб введення
Рецептурний відпуск
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Об'єм
Активний інгредієнт
Колаген потрійна сила у капсулах, 60 шт.
iconБонусів 3.27
326,99грн
Колаген Суставіт капсули по 500 мг, 30 шт.
iconБонусів 2.06
205,99грн
Колаген у таблетках по 200 мг, 30 шт.
iconБонусів 1.08
108,5грн
Зест Б’юті Колаген Скін, 14 шт.
iconБонусів 6.27
626,99грн
Колаген форте плюс у капсулах, 60шт.
iconБонусів 3.49
348,99грн

Що таке колаген

Близько 20% тіла складається із білка. Колаген це найбільш поширений вид білка в організмі, який становить 30% від загальної кількості білка. Входить до складу сполучної тканини організму, з якої складаються:
 • хрящі;
 • кістки;
 • зв'язки;
 • сухожилля;
 • шкіри.
Колаген знаходиться у сполучній тканині у вигляді волокон, які утворюють складну ієрархію. Молекула колагену складається з трьох ланцюгів, створених з будівельних блоків — амінокислот, таких як гліцин, пролін, гідроксипролін. Вони утворюють потрійну спіраль. Синтез колагену відбувається у клітинах фібробластах, основною функцією яких є синтез колагену, еластину, гіалуронової кислоти.

Розрізняють двадцять вісім різних типів колагену. Найбільш поширеними є перші чотири типи, причому перший тип становить більше 90% колагену в організмі людини:
 • перший тип колагену міститься в сполучній тканині шкіри, сухожиллях, кістках, рогівці ока, склері, стінці артерій;
 • другий тип входить до складу хрящів, склоподібного тіла, рогівки;
 • колаген третього типу знаходиться у дермі, у стінках судин;
 • четвертого типу колаген знаходиться у базальній мембрані клітин.
Колаген I, II та III типів є найбільш важливим для шкіри та опорно-рухового апарату.

З віком наш організм виробляє менше колагену, проте на додаток до віку наступні фактори сприяють його зниженню:
 • Куріння. Знижує синтез колагену першого та третього типів, порушує баланс оновлення позаклітинних структур у шкірі, знижує еластичність вашої шкіри та робить її в'ялою та зморшкуватою.
 • Надмірне вживання солодкого. Глюкоза та фруктоза пов'язують амінокислоти, присутні в колагені, які входять до складу дерми (середнього шару шкіри). Цей процес називається глікація, внаслідок якого відбувається пошкодження колагену, еластину, він пришвидшується у всіх тканинах організму за підвищеного рівня цукру.
 • Нестача сну призводить до зниження синтезу колагену, і, як наслідок, до втрати еластичності та пружності шкіри.
 • Надмірна інсоляція. Занадто сильна дія ультрафіолетового світла руйнує колаген, викликаючи зморшки. Використання сонцезахисного крему та уникнення тривалого перебування на сонці може запобігти ознакам передчасного старіння шкіри.
 • Стрес. Під час стресу корою надниркових залоз виробляється гормон кортизол, який руйнує колаген.

Властивості колагену?

Колаген це структурний білок, який становить каркас, основу ваших клітин та тканин. Основна роль колагену в організмі:
 • Надає тканинам такі властивості як міцність та пружність. З віком зменшується синтез колагену, що призводить до утворення зморшок та втрати еластичності;
 • Бере участь у процесах відновлення шкіри. Колаген є ключовим компонентом, який грає вирішальну роль у регуляції фаз загоєння ран. У рані, що загоює, колаген третього типу першим синтезується на ранніх стадіях загоєння ран і замінюється колагеном I типу (домінантний колаген шкіри).
 • Впливає на мінеральну густину кісткової тканини. З віком також знижується щільність кісткової маси, розвивається таке захворювання як остеопороз. Наслідком є ​​зниження мінералізації кістки і, нарешті, втрата стабільності кістки у результаті підвищується ризик переломів.
 • Необхідний для відновлення м'язів після інтенсивних фізичних навантажень. Колагенові волокна в скелетних м'язах відіграють важливу функціональну роль, оскільки вони забезпечують еластичність тканин і беруть участь у скороченні м’яза.

Як правильно вибрати колаген?

Існує декілька видів колагену: морський, рослинний та отриманий з тваринної сировини.

Зараз більшість біологічно активних добавок, що містять колаген, утворена з сировини тваринного походження: шкіра, сухожилля, хрящі свійської птиці, свиней, великої рогатої худоби.

Рослинний колаген одержують із зародків насіння пшениці. Найчастіше такий колаген використовується для виробництва харчових добавок для вегетаріанців.

Морський колаген відрізняється більшою ефективністю через невеликий розмір молекул. Характеризується високим рівнем засвоєння, максимальною схожістю з натуральним колагеном, виробленим тілом людини.

Колаген випускається у вигляді таблеток, капсул та порошків.

Гідролізований колаген або гідролізат колагену — це форма колагену, яка найчастіше використовується в добавках, виходить шляхом гідролізу. Внаслідок цього процесу білок розщеплюється на дрібніші фрагменти пептиди.

Пептиди або амінокислоти, що мають меншу молекулярну масу, розчиняються у воді, легше перетравлюються і засвоюються організмом. Вони використовуються організмом як будівельні блоки для побудови білків, наприклад кератину, з якого складаються рогові похідні епідермісу шкіри — волосся, нігті. Таким чином покращуючи структуру волосся.

Купуючи біологічно активні добавки із колагеном, необхідно звертати увагу на допоміжні компоненти. До найбільш корисних з них відносяться:
 • вітамін С — бере участь у процесах синтезу колагену;
 • хондроїтину сульфат, є складовою хрящової тканини, зв'язок;
 • гіалуронова кислота. Відіграє значну роль у регулюванні різних біологічних процесів та підтримці гомеостазу, підвищує пружність хрящів, забезпечує стійкість до компресії та пошкоджень. Ефективна для лікування різних типів захворювань суглобів, включаючи остеоартрит суглобів (у тому числі колінного суглоба. Гіалуронова кислота викликає зменшення болю в суглобах, покращення щільності хондроцитів, відновлення поверхні аморфного шару хряща, ремоделювання колагену, підвищує рівень зволоженості шкіри;
 • глюкозаміну сульфат виробляється хрящовою тканиною суглобів, є компонентом хондроїтину і входить до складу синовіальної рідини, стимулює біосинтез глікозаміногліканів, сприяє відновленню хрящової тканини та зменшенню дегенеративних змін у суглобах. Нормалізує утворення внутрішньосуглобової рідини, зменшує вираженість болю в суглобах, покращує їх рухливість;
 • вітамін D. Необхідний для засвоєння кальцію, регулює фосфорно-кальцієвий обмін, таким чином впливає на цілісність та міцність кісток;
 • мідь — впливає виробництво колагену;
 • кальцію глюконат — джерело кальцію, що бере участь у передачі нервових імпульсів, скороченні м'язів.
Біологічно активні добавки з колагеном (Колаген потрійна сила у капсулах, Колаген суставіт, Колаген форте плюс, Остео) можуть бути рекомендовані як додаткове джерело колагену з метою створення оптимальних умов для нормального функціонування опорно-рухового апарату, покращення стану шкіри, волосся. Перед початком застосування добавки з колагеном слід обов'язково проконсультуватися з лікарем.

У яких випадках не можна пити колаген

Основні протипоказання для прийому колагену:
 • вагітність;
 • у період годування груддю;
 • дитячий вік до 14 років;
 • порушення роботи шлунково-кишкового тракту, наприклад синдром роздратованого кишечника;
 • мочекам'яна хвороба.

Джерела

Collagen Supplementation for Joint Health: The Link between Composition and Scientific Knowledge / National Library of Medicine

Collagen / Harvard T.C. CHAN

What to know about collagen supplements / Medical News Today

Biochemistry, Collagen Synthesis / National Library of Medicine

Smoking affects collagen synthesis and extracellular matrix turnover in human skin / National Library of Medicine

What Is Collagen, and What Is It Good For? / Healthline

Specific Bioactive Collagen Peptides in Osteopenia and Osteoporosis: Long-Term Observation in Postmenopausal Women / National Library of Medicine

Collagen peptide supplementation in combination with resistance training improves body composition and increases muscle strength in elderly sarcopenic men: a randomised controlled trial /  National Library of Medicine

Відмова від відповідальності

Мережа аптек подорожник надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. Мережа аптек подорожник не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами мережі аптек подорожник інформації, розміщеної на сайті.

Ціни на Колаген

КолагенЦіна
Колаген потрійна сила у капсулах, 60 шт.
326,99грн
Артікон питний комплекс для здоров'я суглобів та хребта у флаконах по 50 мл, 10 шт
942,99грн
Колаген Суставіт капсули по 500 мг, 30 шт.
205,99грн
Колаген у таблетках по 200 мг, 30 шт.
108,5грн
Зест Б’юті Колаген Скін (Zest beauty collagen skin), 14 шт.
626,99грн