Київ
0 800 303 111

Коензим Q10

Знайдено 22 товари
Фільтри
Ціна
-
Взаємодія з алкоголем
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурний відпуск
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Активний інгредієнт
Лангена капсули, 30 шт.
iconБонусів 3.3
329,99грн
Солгар Коензим Q-10 капсули по 60 мг, 30 шт.
iconБонусів 5.19
518,99грн
Солгар Коензим Q-10 капсули по 100 мг, 30 шт.
iconБонусів 8.02
801,99грн

Коензим Q10 (CoQ10) є поживною речовиною, яку людський організм виробляє природним чином. Наші власні клітини використовують CoQ10 для зростання та підтримки.

CoQ10 діє як антиоксидант, який захищає клітини від пошкоджень та відіграє важливу роль у метаболізмі.

Що таке коензим Q10?

CoQ10 є сполукою, що виробляється організмом і зберігається в мітохондріях клітин. Мітохондрії відповідають за виробництво енергії. Вони також захищають клітини від окисного пошкодження та хвороботворних бактерій чи вірусів.

Виробництво CoQ10 знижується із віком. Таким чином, люди похилого віку, мабуть, відчувають дефіцит цієї сполуки.

Деякі інші причини дефіциту CoQ10 включають:

 • дефіцит поживних речовин, такий як нестача вітаміну B6;
 • генетичні дефекти синтезу чи утилізації CoQ10;
 • підвищена потреба тканин CoQ10 внаслідок хвороби;
 • мітохондріальні захворювання;
 • окислювальний стрес через старіння;
 • побічні ефекти лікування статинами (гіполіпідемічні препарати).

Багато досліджень доводять те, що CoQ10 грає кілька ключових ролей у людському організмі.

Одна з його основних функцій полягає в тому, щоб допомогти генерувати енергію у клітинах. Він бере участь у виробництві аденозинтрифосфату (АТФ), який необхідний для того, щоб передавати енергію всередину клітин.

Його інша важлива роль полягає в тому, щоб служити антиоксидантом та захищати клітини від окисного пошкодження. Надмірна кількість вільних радикалів призводить до окислювального пошкодження, яке може завадити нормальному функціонуванню клітин. Відомо, що це викликає багато несприятливих станів для здоров'я.

Враховуючи, що АТФ використовується для виконання всіх функцій організму, а окисне ушкодження руйнівне для клітин, не дивно, що деякі хронічні захворювання пов'язані з низьким рівнем CoQ10.

CoQ10 є у кожній клітині людського тіла. Однак найвищі концентрації виявляються в органах з найбільшими енергетичними потребами, такими як серце, нирки, легені та печінка.

Для чого приймають коензим Q10?

Хоча CoQ10 грає ключову роль в організмі, більшість здорових людей мають достатню кількість CoQ10 природним шляхом. Однак деякі стани здоров'я, включаючи хвороби серця, рак, діабет та нейродегенеративні захворювання, такі як хвороба Паркінсона або Альцгеймера, можуть призвести до зниження рівня CoQ10. Крім цього, з віком вироблення власного CoQ10 зменшується. У результаті вважається, що харчова добавка CoQ10 є корисною для здоров'я.

Коензим Q10 може бути корисним при таких станах як:

 1. Серцево-судинні захворювання. Є відомості про те, що CoQ10 покращує симптоми серцевої недостатності. Також він може бути корисним при гіпертонії, оскільки ця добавка призводить до зниження кров'яного тиску. Вважається, що у поєднанні з іншими поживними речовинами CoQ10 може допомогти одужанню у людей, які перенесли операції шунтування та серцевого клапана.
 2. Цукровий діабет другого типу. CoQ10 є антиоксидантом, який зменшує окислювальний стрес, тому добавки можуть допомогти зменшити резистентність (стійкість) до інсуліну у людей з діабетом. Стійкий високий рівень цукру в крові викликає окисний стрес і призводить до резистентності до інсуліну. При цьому стані організм не використовує інсулін ефективно, що призводить до високого рівня цукру в крові. Резистентність інсуліну є ключовим компонентом діабету 2 типу. CoQ10 покращує контроль цукру в крові та холестерину ліпопротеїдів високої щільності (ЛПВЩ), а також знижує рівень тригліцеридів у людей з діабетом 2 типу.
 3. Статин-індукована міопатія (м'язова слабкість через дисфункцію м'язового волокна). CoQ10 може допомогти полегшити м'язову слабкість та біль, іноді пов'язані з прийомом статинів (препарати для зниження рівня холестерину).
 4. Фертильність. Жіноча фертильність знижується з віком через зниження кількості та якості яйцеклітин. CoQ10 бере безпосередню участь у цьому процесі. З віком вироблення CoQ10 уповільнюється, що робить організм менш ефективним у захисті яйцеклітин від окисного ушкодження. Прийом CoQ10 допомагає і може навіть звернути назад це вікове зниження якості та кількості яйцеклітин. Аналогічним чином, чоловіча сперма сприйнятлива до наслідків окисного ушкодження, що може призвести до зниження кількості сперматозоїдів, погіршення якості сперми та безпліддя. CoQ10 може покращити якість, активність та концентрацію сперми за рахунок підвищення антиоксидантного захисту.
  Мігрень. Протизапальні властивості добавок CoQ10 можуть потенційно знизити частоту, тяжкість та тривалість мігрені.
 5. Передчасне старіння шкіри. Шкіра є найбільшим органом в організмі, і вона широко схильна до впливу пошкоджуючих агентів, які сприяють її старінню. Ці агенти можуть бути внутрішніми чи зовнішніми. Деякі внутрішні фактори включають пошкодження клітин і гормональний дисбаланс. Зовнішні фактори включають агенти довкілля, такі як ультрафіолетові промені. Нанесення CoQ10 безпосередньо на шкіру може зменшити пошкодження від внутрішніх та зовнішніх факторів, збільшуючи вироблення енергії у клітинах шкіри та сприяючи антиоксидантному захисту.
 6. М'язова слабкість. Окислювальний стрес може вплинути на функцію м'язів і таким чином на продуктивність вправ. Аномальна мітохондріальна функція може знизити м'язову енергію, що ускладнює ефективне скорочення м'язів та підтримку фізичних вправ. CoQ10 може допомогти при фізичному навантаженні, зменшуючи окислювальний стрес у клітинах та покращуючи функції мітохондрій. Крім того, добавки з CoQ10 можуть допомогти збільшити потужність під час вправ та зменшити втому, що може покращити продуктивність фізичного навантаження.
 7. Мозкова активність. Мітохондрії є основними генераторами енергії клітин мозку. Мітохондріальна функція має тенденцію погіршуватися із віком. Повна мітохондріальна дисфункція може призвести до загибелі клітин мозку та таких захворювань, як хвороба Альцгеймера та Паркінсона. Мозок дуже сприйнятливий до окислювального пошкодження через високий вміст жирних кислот та високу потребу в кисні. Це окисне пошкодження посилює вироблення шкідливих сполук, які можуть вплинути на пам'ять, пізнання та фізичні функції. CoQ10 може зменшити ці шкідливі сполуки, а також, можливо, уповільнити прогресування хвороб Альцгеймера та Паркінсона.

Скільки CoQ10 потрібно приймати?

Немає встановленої ідеальної дози CoQ10. Зазвичай використовуються дози CoQ10 у діапазоні від 50 мг до 1,2 г у дорослих, іноді поділені на кілька доз протягом дня. Типова добова доза становить 100-200 мг. Однак перш ніж розпочати прийом добавок коензиму Q10 необхідно проконсультуватися з лікарем. Також не рекомендується приймати більше 1200 мг на добу, оскільки можуть бути побічні ефекти даної добавки.

Чи можна отримати коензим Q10 із продуктів харчування?

Кількість CoQ10, що міститься природним чином у їжі, набагато нижча, ніж у дієтичних добавках. Хороші харчові джерела CoQ10 включають:

 • холодноводні риби, такі як тунець, лосось, скумбрія та сардини;
 • рослинні олії;
 • яйця;
 • горіхи;
 • курка;
 • субпродукти, такі як печінка, серце чи мозок;
 • яловиче м'ясо.

Які ризики прийому коензиму Q10?

Побічні ефекти від прийому CoQ10 можуть виникати рідко. До них в основному належать проблеми з боку травного тракту:

 • діарея;
 • нудота;
 • печія.

Також люди з хронічними захворюваннями, такими як серцева недостатність, проблеми з печінкою або діабет, повинні обережно ставитися до використання цієї добавки. CoQ10 може знизити рівень цукру в крові та кров'яний тиск.

Люди, які приймають препарати для розрідження крові та щитовидної залози, а також хіміотерапію, повинні проконсультуватися зі своїми лікарями перед використанням добавки CoQ10.

Крім цього, з огляду на відсутність доказів про його безпеку, добавки CoQ10 не рекомендуються для дітей, а також для жінок, які вагітні або годують груддю.

Підсумовуючи, можна відзначити, що коензим Q10 є жиророзчинною, вітаміноподібною сполукою, яка має багато переваг для здоров'я. Він бере участь у виробництві клітинної енергії та служить антиоксидантом. Ці властивості роблять його корисним у збереженні клітин, а також профілактиці та лікуванні деяких хронічних захворювань.

Вироблення CoQ10 зменшується із віком. Незалежно від того, чи споживає людина більше продуктів із високим вмістом CoQ10 або приймає добавки CoQ10, для дорослих у будь-якому віці може принести користь здоров'ю.

 

Джерела

Coenzyme Q10 / Drugs.com (англ.)

Coenzyme Q10 / Mayo Clinic (англ.)

Coenzyme Q10: CoQ10 / WebMD (англ.)

9 Benefits of Coenzyme Q10 (CoQ10) / Health Line (англ.)

What Is CoQ10? / Cleveland Clinic (англ.)

Coenzyme Q10 / NIH (англ.)

Coenzyme Q10: The essential nutrient / NCBI (англ.)

CoQ10 Benefits, Side Effects, and Sources / Very Well Health (англ.)

Відмова від відповідальності

Онлайн аптека Подорожник надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. Онлайн аптека Подорожник не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами мережі аптек подорожник інформації, розміщеної на сайті.

Ціни на Коензим Q10

Коензим Q10Ціна
Вітамікс для підтримки серця капсули, 30 шт. - Баум Фарм
179грн
Доппельгерц Актив Омега-3 Кардіо капсули, 30 шт.
272,99грн
Доппельгерц Актив Коензим Q10 капсули, 30 шт.
221,99грн
Ліпофарм дієтична добавка для покращення вуглеводного та ліпідного обміну у капсулах по 400 мг, 60 шт.
1 165,24грн
Лангена капсули, 30 шт.
329,99грн