Київ
0 800 303 111

Амінокислоти

Знайдено 46 товарів
Фільтри
Ціна
-
Взаємодія з алкоголем
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурний відпуск
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Об'єм
Активний інгредієнт
Тівортін р-н д/інф. 4,2% фл. 100мл №1
iconБонусів 1.78
177,99грн
Гепаметіон таблетки по 500 мг, 20 шт.
iconБонусів 7.02
701,99грн
Соларгін Q10 порошок у саше по 10 г, 30 шт.
iconБонусів 7.78
777,99грн
Когівіс сироп для дітей при емоційних, розумових і фізичних навантаженнях у флаконі, 100 мл
iconБонусів 2.96
295,99грн
Л-АКК капсули, 30 шт.
iconБонусів 2.7
269,99грн
Таурин біоактив капсули, 50 шт.
iconБонусів 0.69
68,99грн
Л-аргінін капс. №50
iconБонусів 1.18
117,99грн
Ацетилін розчин оральний, 100 мл
iconБонусів 1.25
124,99грн
Квадевіт таблетки, 60 шт.
iconБонусів 2.1
209,99грн
Агвантар розчин 20%, 100 мл
iconБонусів 3.43
342,99грн
Соларгін Q10 пор. саше №10
iconБонусів 2.91
290,99грн
Тівомакс А р-н оральний 200мг/мл фл. 100мл №1
iconБонусів 2.85
284,99грн
Ангіострім пор.  саше 5 г №14
iconБонусів 5.66
565,99грн
Гепадиф капс. №30
iconБонусів 5.93
592,99грн
Квадевіт таблетки, 30 шт.
iconБонусів 1.14
114,5грн
Кетостерил табл. №100
iconБонусів 15.88
1 587,99грн
Саргін розчин оральний, 200 мг/мл, 200 мл
iconБонусів 3.75
374,99грн
Солгар L-Аргінін таблетки по 1000 мг, 90 шт.
iconБонусів 7.74
773,99грн
Ангіоінозитол порошок, по 5 г у саше, 14 шт.
iconБонусів 5.86
585,99грн
5-НТР Грифонія капсули, 60 шт.
iconБонусів 2.85
284,99грн
Номукод капсули, 30 шт.

Немає в наявності

Амінокислоти — це молекули, які використовуються всіма живими істотами для створення білків. Організм потребує 20 різних амінокислот, щоб функціонувати правильно. Дев'ять із цих амінокислот називаються незамінними і вони повинні споживатися в їжу, яку вживає людина. Незамінні амінокислоти можна знайти у різних продуктах харчування, включаючи яловичину, яйця та молочні продукти.

Амінокислоти є будівельними блоками білка. Білки є довгими ланцюгами амінокислот, і вони зазвичай складаються з від 50 до 2000 амінокислот, з'єднаних наскрізною сполукою в багатьох різних комбінаціях. Кожен білок має унікальні послідовності амінокислот у своїй скрученій та згорнутій конфігурації. Функції білків великі та численні, адже вони практично необхідні для всіх клітинних процесів нормального фізіологічного функціонування.

Коли білки перетравлюються або розщеплюються, амінокислоти залишаються. Людський організм використовує амінокислоти для виробництва білків, щоб допомогти організму:

  • розщеплювати їжу;
  • зростати;
  • відновлювати тканини тіла;
  • та виконувати багато інших функцій організму.

Амінокислоти також можуть бути використані як джерело енергії організмом.

Які функції виконують амінокислоти?

Переваги амінокислот просто назвати, тому що без амінокислот людина не може існувати. Кожна анатомо-фізіологічна особливість живого організму стає можливою завдяки існуванню амінокислот.

Амінокислоти є молекулами, які об'єднуються в білки. Амінокислоти та білки є будівельними блоками життя. Вони є необхідними для багатьох функцій, що протікають в організмі людини.

Амінокислоти — це органічні сполуки, що складаються з азоту, вуглецю, водню та кисню, а також варіабельної групи бічного ланцюга.

Функції незамінних амінокислот:

  1. Фенілаланін допомагає підтримувати здорову нервову систему та підвищувати силу пам'яті.
  2. Валін діє як важливий компонент у стимулюванні зростання м'язів.
  3. Треонін допомагає у просуванні функцій імунної системи.
  4. Триптофан бере участь у виробленні вітаміну В3 та гормонів серотоніну. Цей гормон серотоніну відіграє життєво важливу роль у підтримці апетиту, регулюванні сну та підвищенні настрою.
  5. Ізолейцин відіграє життєво важливу роль в утворенні гемоглобіну, також стимулює підшлункову залозу до синтезу інсуліну і транспортує кисень з легень в різні частини тіла.
  6. Метіонін використовується для лікування каменів у нирках, підтримки здорової шкіри, а також використовується для боротьби з вторгненням патогенних бактерій.
  7. Лейцин бере участь у стимулюванні синтезу білка та гормонів росту.
  8. Лізин необхідний для утворення антитіл, гормонів та ферментів, а також для розвитку та фіксації кальцію в кістках.
  9. Гістидин бере участь у багатьох ферментативних процесах та в синтезі як еритроцитів, так і лейкоцитів.

Функції замінних амінокислот:

  1. Аланін функціонує, видаляючи токсини з організму та у виробництві глюкози та інших амінокислот.
  2. Цистеїн діє як антиоксидант і забезпечує стійкість організму до різних ушкоджень. Крім цього він важливий для отримання колагену, а також впливає на текстуру та еластичність шкіри.
  3. Глютамін сприяє здоровій роботі мозку і необхідний для синтезу нуклеїнових кислот — ДНК та РНК.
  4. Гліцин корисний для підтримки правильного зростання клітин та їх функцій, і навіть відіграє життєво значну роль у загоєнні ран. Ще він діє як нейротрансмітер.
  5. Глутамінова кислота діє як нейротрансмітер і в основному бере участь у розвитку та функціонуванні людського мозку.
  6. Аргінін допомагає у сприянні синтезу білків та гормонів, детоксикації у нирках, загоєнню ран та підтримці здорової імунної системи.
  7. Тирозин відіграє життєво важливу роль у виробництві гормонів щитовидної залози — Т3 (трийодтиронін) і Т4 (тироксин), а також у синтезі класу нейротрансмітерів та меланіну, які є природними пігментами, виявленими в очах, волоссі та шкірі.
  8. Серін допомагає у стимулюванні зростання м'язів та у синтезі білків імунної системи.
  9. Аспарагін в основному бере участь у транспортуванні азоту в клітини організму, утворенні пуринів та піримідинів для синтезу ДНК, розвитку нервової системи та підвищення витривалості організму.
  10. Аспарагінова кислота відіграє важливу роль у метаболізмі та у сприянні синтезу інших амінокислот.
  11. Пролін переважно бере участь у відновленні тканин в утворенні колагену, запобігаючи потовщенню та затвердінню стінок артерій (атеросклероз) та у регенерації нової шкіри.

Класифікація амінокислот

Амінокислоти поділяються на три групи:

  • незамінні амінокислоти;
  • замінні амінокислоти;
  • умовні амінокислоти.

Незамінні амінокислоти

  • незамінні амінокислоти не можуть самостійно вироблятися організмом, внаслідок чого вони повинні надходити з їжі;
  • 9 незамінних амінокислот: гістидин, ізолейцин, лейцин, лізин, метіонін, фенілаланін, треонін, триптофан та валін.

Замінні амінокислоти

Людський організм може виробляти ці амінокислоти, навіть якщо він не отримує їх із їжі. Замінні амінокислоти включають: аланін, аргінін, аспарагін, аспарагінову кислоту, цистеїн, глутамінову кислоту, глутамін, гліцин, пролін, серин і тирозин.

Умовні амінокислоти

  • умовні амінокислоти зазвичай не є необхідними, крім періодів хвороби і стресу;
  • умовні амінокислоти включають: аргінін, цистеїн, глутамін, тирозин, гліцин, орнітин, пролін та серин.

Людині не потрібно їсти незамінні та замінні амінокислоти при кожному прийомі їжі, але важливо отримати їхній баланс протягом усього дня. Дієта, заснована на одних рослинних продуктах, не буде достатньою, тому їжа повинна бути різноманітною.

Особливості та характеристики препаратів з амінокислотами

Розвиток проліків з використанням амінокислот, як фрагментів, призвів до поліпшення ряду властивостей, а саме до підвищення біодоступності, зниження токсичності вихідного препарату, точної доставки до тканин-мішеней або органів та запобігання швидкому метаболізму.

Амінокислоти використовуються терапевтично в харчових та фармацевтичних цілях. Наприклад, пацієнтам часто вводять амінокислоти для постачання цих поживних речовин до і після хірургічних процедур. Лікування окремими амінокислотами є частиною медичного підходу до контролю за певними хворобливими станами. Приклади включають l-дигідроксифенілаланін (L-ДОФА) при хворобі Паркінсона, глютамін та гістидин для лікування виразкової хвороби, та аргінін, цитрулін та орнітин для лікування захворювань печінки.

Кожна амінокислота корисна по-своєму для різних органів і систем організму. У людини амінокислоти беруть участь у різних фізіологічних процесах. Вони відіграють ключову роль у:

  • клітинній сигналізації;
  • гомеостазі;
  • експресії генів;
  • синтезі гормонів;
  • фосфорилюванні білків;
  • також вони мають антиоксидантні властивості.

Амінокислоти також є ключовими попередниками синтезу низькомолекулярних азотистих сполук, які мають численне біологічне значення. Існування амінокислот та їх метаболітів, таких як глутатіон, поліаміни, таурин, серотонін та гормони щитовидної залози, у фізіологічних кількостях є важливим для правильного функціонування організму.

Терапевтичне використання амінокислот є життєздатним і важливим варіантом для натуральної медицини. Деякі з найбільш помітних областей терапевтичного застосування амінокислот призначені для лікування метаболізму мозку та дисбалансу нейротрансмісії. Іншими областями, в яких амінокислоти також знаходять ключове застосування, є імунна функція, здоров'я серцево-судинної системи та шлунково-кишкового тракту, лікування захворювань печінки, втоми, ушкодження скелетних м'язів, профілактика раку, опіків, травм та сепсису, а також діабету.

Недостатнє споживання амінокислот з дієт і нижче оптимального синтезу організмом може піддати людину симптомам дефіциту амінокислот, таким як втрата ваги, поганий ріст та розвиток. Оскільки амінокислоти не зберігаються в організмі протягом тривалих періодів часу та в достатній кількості, задоволення максимальних добових потреб від дієт та/або амінокислотних добавок необхідне для здорового способу життя.

Поширені запитання

Які амінокислоти потрібні жінкам?

Організм потребує амінокислот для багатьох функцій, особливо якщо людина дуже активна. Найкращими амінокислотами для жінок є BCAA (амінокислоти з розгалуженим ланцюгом): лейцин, ізолейцин та валін. Кожен з них має певні функції, але вони найкраще працюють разом, щоб сприяти зростанню та підтримці м'язів, забезпечувати енергію, керувати масою тіла та покращувати загальний стан здоров'я та фізичну форму.

  1. Лейцин. З трьох BCAA лейцин життєво важливий для побудови та відновлення м'язів, тому що він запускає синтез м'язового білка та сприяє нарощуванню м'язів. Це також зменшує розпад м'язового білка, що може статися, коли людина не з'їла достатньо і в організмі мало доступних амінокислот. Лейцин також допомагає загоєнню ран, управлінню вагою та регулюванню рівня цукру в крові — проблемам, з якими стикаються багато жінок, особливо коли вони стають старшими.
  2. Ізолейцин. Він допомагає нарощувати м'язи і загоювати рани, хоча й меншою мірою, ніж лейцин. Цей BCAA сприяє поглинанню глюкози та перетворює її на енергію, підвищуючи продуктивність під час тренування та знижуючи рівень глюкози в крові в процесі. Він підтримує вироблення гемоглобіну, білка у червоних кров'яних клітинах, який переносить кисень з легень по всьому організмі. Він також сприяє детоксикації, а також посилює як уроджений, так і адаптивний імунітет.
  3. Валін. Він підвищує м'язову та регенеративну силу лейцину та ізолейцину, транспортуючи глюкозу до м'язів у міру їх використання, зменшуючи втому. Він також покращує сон та зміцнює імунну систему та мозок, загострюючи концентрацію уваги.

Чи можна приймати амінокислоти, не займаючись спортом?

Для багатьох спортсменів або людей, що займаються активною фізичною діяльністю, прийом добавок з амінокислотами є корисним. Пов'язано це з тим, що амінокислоти збільшують енергетичний запас, прискорюють відновлення м'язів після тренування, а також вони мають анаболічний ефект, тобто, сприяють нарощуванню м'язової тканини. Що стосується прийому добавок з амінокислотами для людей, які не займаються спортом або будь-яким фізичним навантаженням, то можна відзначити, що користь від них все ж є. Однак варто розуміти, що прийом добавок на основі амінокислот без фізичних вправ не дасть тих же переваг, що і прийом їх до, під час і після тренування.

Джерела

AMINO ACIDS / Genome.vog (англ.)

Amino Acids / ScienceDirect (англ.)

amino acid / Britannica (англ.)

Amino Acids / Cleveland Clinic (англ.)

What are Amino Acids? / Ajinomoto (англ.)

What Are Amino Acids? / Everyday Health (англ.)

Відмова від відповідальності

Мережа аптек подорожник надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. Мережа аптек подорожник не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами мережі аптек подорожник інформації, розміщеної на сайті.

Ціни на Амінокислоти

АмінокислотиЦіна
Тівортін розчин для інфузій, 4,2%, 100 мл
177,99грн
Гепаметіон таблетки по 500 мг, 20 шт.
701,99грн
Соларгін Q10 порошок у саше по 10 г, 30 шт.
777,99грн
Когівіс сироп для дітей, 100 мл
295,99грн
Метакартин розчин для ін'єкцій, 1 г, 5 мл в ампулах, 5 шт.
391,99грн