Київ
0 800 303 111

Дитячі знеболюючі та жарознижуючі

Знайдено 48 товарів
Фільтри
Ціна
-
Взаємодія з алкоголем
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурний відпуск
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Об'єм
Активний інгредієнт
Імет таблетки по 400 мг, 10 шт.
iconБонусів 0.62
62,5грн
Панадол таблетки по 500 мг, 12 шт.
iconБонусів 0.28
28,9грн
Ібуфен Юніор капсули по 200 мг, 10 шт.
iconБонусів 1.02
102,5грн
Нурофен 12+ таблетки по 200 мг, 12 шт.
iconБонусів 0.89
89,5грн
Бруфен сироп 100 мг/5 мл у флаконі, 100 мл
iconБонусів 0.88
88,5грн

Лихоманка та біль є найпоширенішими проблемами у педіатричному лікуванні пацієнтів, а також частими причинами стурбованості батьків. У дітей підвищення температури тіла може не бути причиною якогось серйозного захворювання, це може залежати від індивідуальних особливостей організму дитини, а також від її віку. Однак якщо підвищення температури супроводжується болем, то це, як правило, може свідчити про будь-які запальні процеси в організмі.

Біль виникає, коли сигнал проходить через нервові волокна в мозок для інтерпретації. При цьому виробляються хімічні речовини, такі як брадикінін, серотонін та гістамін, які збуджують болючі рецептори. Простагландини є жирними кислотами, які вивільняються при виникненні болю і запалення, вони можуть посилювати больові відчуття, сенсибілізуючи (підвищуючи чутливість) нервові закінчення.

Коли підвищується температура тіла, патогенні бактерії перестають рости і розмножуватися, або ж гинуть зовсім. Внаслідок цього починається процес вироблення захисних білків імунної системи — антитіл (інтерферонів та цитокінів). Вони починають боротися з чужорідними речовинами, названими антигенами (бактерії, віруси, грибки, алергени, отрута та інші різні токсини).

Температура тіла у дітей може відрізнятися залежно від того, в якій частині тіла її вимірюють.

Таблиця норми температури у дітей
Місце вимірювання Нормальний температурний діапазон
Пахвова западина від 36,5 °C до 37,5 °C
Пряма кишка від 36,6 °C до 37,9 °C
Вухо від 35,8 °C до 37,9 °C
Ротова порожнина від 35,5 °C до 37,5 °C

Оскільки підвищення температури тіла є захисним механізмом організму, то якщо у дитини піднялася температура 38,0-38,5 °C, її не варто відразу збивати, оскільки потрібно дати організму самостійно впоратися з недугою. Однак це стосується тільки тих дітей, які переносять таку температуру без особливих ускладнень для організму, відсутні загрозливі симптоми і при цьому більш менш нормально почуваються. Жарознижувальні засоби для дітей необхідно давати у випадку якщо температура тіла стає понад 38,5 °C, або якщо дитина при температурі 38,0-38,5 °C дуже погано себе почуває і її організм не справляється самостійно.

Біль та лихоманка у дітей найчастіше пов'язані з такими проблемами як:

 • запалення середнього вуха;
 • інфекційні захворювання;
 • біль у горлі (наприклад, ангіна);
 • зубний біль;
 • застуда та грип;
 • головний біль.

Знеболююче та жарознижуюче для дітей: що давати дитині

У якості дитячих знеболюючі та жарознижуючі засобів медичними експертами схвалені парацетамол (ацетамінофен) та ібупрофен.

Про парацетамол та ібупрофен

Парацетамол і ібупрофен є активними інгредієнтами у двох дуже поширених безрецептурних ліках, що використовуються для лікування болю та лихоманки у дітей. Препарати парацетамолу схвалені для дітей віком від 1 місяця і старше. Дитячі форми парацетамолу включають ректальні супозиторії (свічки), сиропи, суспензія для застосування внутрішньо, таблетки в дозі 200 мг (дозволяється з 6 років).

Препарати  ібупрофену схвалені для дітей віком від 3 місяців і старше. Вони випускаються у тих самих лікарських формах, як і медикаменти з діючою речовиною парацетамолу. Таблетки та м'які капсули у дозі 200 мг дозволені з 6 років.

Парацетамол є більш безпечним, ніж ібупрофен, оскільки у останнього є більш високий ризик виникнення побічних ефектів, зокрема на травний канал, печінку, нирки та серце. Також діти з аспірином або НПЗП-індукованою астмою можуть мати більш високий шанс на отримання побічних ефектів від прийому ібупрофену.

У чому різниця між парацетамолом та ібупрофеном для дітей?

Біль та лихоманка часто зустрічаються у дітей. Вони можуть статися з багатьох причин, таких як травма, хвороба, операція чи прорізування зубів. Діти не завжди можуть потребувати ліків для полегшення болю та зниження температури. Однак коли вони необхідні, треба знати, що краще, і коли потрібні дитячі жарознижуючі, а коли дитячі знеболюючі.

Парацетамол корисний для лікування легкого та помірного болю, а також лихоманки у дітей. Він чинить лише невеликий вплив на запалення (почервоніння, набряк). Препарати парацетамолу більше використовуються як жарознижуючі та знеболюючі для дітей.

Ібупрофен є одним з найбільш поширених нестероїдних протизапальних засобів (НПЗП) для лікування легкого та помірного болю та лихоманки у дітей. На відміну від парацетамолу, ібупрофен має більш виражені протизапальні властивості і може зменшити почервоніння та набряк.

Дослідження показують, що парацетамол та ібупрофен дуже схожі тим, наскільки добре вони полегшують біль у дітей.

Інструкції з дозування парацетамолу та ібупрофену для дітей. Етикетки на безрецептурних (OTC) ліках для дітей часто мають рекомендації щодо віку та середньої ваги. Перш ніж давати дитині ліки на основі парацетамолу та ібупрофену, потрібно проконсультуватися з лікарем. Для вимірювання дози завжди необхідно використовувати тільки мірний посуд, але ніяк не звичайні кухонні прилади. Також варто зазначити, що кількість парацетамолу та ібупрофену в кожному іншому брендовому препараті не завжди може бути однаковою. Тому потрібно уважно ознайомлюватись з інструкцією до того чи іншого препарату перед застосуванням.

Дозування парацетамолу для дітей.

Ліки парацетамолу можна давати дітям:

 • з 1-місячного віку;
 • дітям з масою тіла 4 кг та більше.

Звичайний час між прийомами парацетамолу становить 4-6 годин. Його не можна давати понад 4 рази на день. Терапевтичний ефект настає через 30 хвилин після застосування. У дітей віком від 1 місяця до 12 років пероральна доза, що рекомендується, складає з розрахунку 15 мг на 1 кг маси тіла. Максимальна добова доза парацетамолу не повинна перевищувати 60 мг на 1 кг ваги.

Представники дитячих форм парацетамолу включають:

 • Ефералган (свічки, суспензія, сироп);
 • Цефекон Д у вигляді ректальних супозиторіїв;
 • Парацетамол (сироп, свічки, суспензія, пігулки (200 мг)).

Дозування ібупрофену для дітей.

Ліки ібупрофену можна давати дітям:

 • з 3-місячного віку;
 • з масою тіла 6 кг та більше;
 • з їжею чи молочними напоями.

Нормальний час між прийомами ібупрофену становить 6-8 годин. Його не можна давати понад 3 рази на день. Терапевтичний ефект настає через 15 хвилин після застосування. У дітей віком від 3 місяців до 12 років пероральна доза, що рекомендується, становить 5-10 мг ібупрофену на 1 кг маси тіла. Найвища доза, яку можна надати дитині на добу, становить 400 мг.

Представники дитячих форм ібупрофену включають:

 • Нурофен (суспензія, свічки, пігулки (200 мг));
 • Ібупром (суспензія);
 • Бофен (суспензія);
 • Ібуфен (суспензія, капсули (200 мг), свічки (125 мг від 2 років));
 • Бруфен (сироп);
 • Ібупрофен (суспензія, свічки, пігулки).

Необхідно знати, що не можна давати дитині одночасно парацетамол та ібупрофен. Можливий високий ризик виникнення небажаних ефектів внаслідок їхньої спільної взаємодії. Завжди варто вибирати лише один препарат між цими двома для застосування його дітям.

Батькам на замітку! В якості знеболюючого та жарознижуючого не можна давати дитині аспірин. Це пов'язано з серйозним, потенційно смертельним захворюванням, що називається синдромом Рейє, яке викликає набряк печінки та мозку.

Загрозливі симптоми при болі та лихоманці у дітей включають такі:

 • сильний біль, який погіршується або супроводжується іншими симптомами, такими як пропасниця, блювання або діарея;
 • підвищена сонливість;
 • утруднене дихання;
 • лихоманка, що супроводжується тремтінням;
 • підвищена плаксивість;
 • бліда, плямиста та/або синя шкіра;
 • виступ холодного поту або просто підвищена пітливість;
 • відсутність сечовипускання;
 • плач без виділення сліз;
 • шкірний висип по всьому тілу.

Зверніть увагу! Якщо дитині після застосування парацетамолу або ібупрофену після 3-х днів не стає краще, або ж симптоми погіршуються, необхідно припинити подальше застосування цих препаратів та звернутися до лікаря.

 

Джерела

Antipyretics and analgesics in children / PubMed (англ.)

Analgesic antipyretic use among young children in the TEDDY study: no association with islet autoimmunity / BMC (англ.)

Antipyretic Treatment in Young Children With Fever Acetaminophen, Ibuprofen, or Both Alternating in a Randomized, Double-blind Study / JN (англ.)

Painkillers/Antipyretics for pain/fever in children / RM (англ.)

Fever and Antipyretic Use in Children / AAP (англ.)

Antipyretic drugs for children / BMJ (англ.)

Antipyretic drugs for children / NIH (англ.)

Antipyretic treatment in young children with fever: acetaminophen, ibuprofen, or both alternating in a randomized, double-blind study / PubMed (англ.)

Fever in the Infant and Toddler Medication / Medscape (англ.)

Treating Pain in Children / WebMD (англ.)

Optimising the management of fever and pain in children / PubMed (англ.)

Treating my child’s pain or fever - paracetamol or ibuprofen? / NPS Medicine Wise (англ.)

Pain management in babies / Pregnancy Birth Baby (англ.)

Відмова від відповідальності

Мережа аптек подорожник надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. Мережа аптек подорожник не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами мережі аптек подорожник інформації, розміщеної на сайті.

Ціни на Дитячі знеболюючі та жарознижуючі

Дитячі знеболюючі та жарознижуючіЦіна
Нурофен для дітей Форте суспензія зі смаком полуниці, 200 мг/5 мл у флаконі, 100 мл
183,5грн
Нурофен Форте суспензія для дітей зі смаком апельсину по 200 мг/5 мл у флаконі, 100 мл.
194,5грн
Панадол Бебі суспензія оральна по 120 мг/5 мл у флаконі, 100 мл
78,99грн
Нурофен суспензія для дітей зі смаком полуниці у флаконі, 100 мл
132,5грн
Антифлу Кідс порошок для орального розчину в пакетах, 5 шт.
161,5грн