Київ
0 800 303 111

Від куріння

Знайдено 14 товарів
Фільтри
Ціна
-
Спосіб введення
Рецептурний відпуск
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Об'єм
Активний інгредієнт
Табекс таблетки по 1,5 мг, 100 шт.
iconБонусів 4.2
419,99грн
Адаптол таблетки по 0,5 г, 20 шт.
iconБонусів 4.77
476,99грн
Адаптол капсули по 300 мг, 20 шт.
iconБонусів 3.3
329,99грн
Петруша капсули, 10 шт.
iconБонусів 0.47
47,1грн

Чому шкідливе куріння для здоров'я?

Куріння призводить до різноманітних хвороб і шкодить майже кожному органу тіла. На кожну людину, яка вмирає через куріння, припадає не менше 30 осіб, які живуть із серйозним захворюванням, пов'язаним із курінням. Куріння викликає рак, хвороби серця, інсульт, захворювання легень, діабет та хронічну обструктивну хворобу легень (ХОХЛ), яка включає емфізему та хронічний бронхіт. Куріння також збільшує ризик туберкульозу, деяких очних захворювань та проблем з імунною системою, включаючи ревматоїдний артрит.

Тютюновий дим містить понад 5 хімічних речовин, шкідливих для здоров'я людини, включаючи нікотин. Люди, які курять, залежать від нікотину, але їм шкодять смоли та інші хімічні речовини в тютюні.

Багато хімічних речовин можуть викликати рак. Інші отруйні. Коли людина палить, ці хімічні сполуки ушкоджують легені і можуть проникати в кров і поширюватись по всьому організму. Куріння може вплинути на кожну частину тіла від шкіри до мозку.

Небезпечні для організму речовини, що містяться в тютюні цигарок, це:

  1. Окис вуглецю. Автомобільні вихлопні гази також виділяють це з'єднання і воно є смертельно небезпечним, особливо у високих дозах. Він замінює кисень у крові та позбавляє органи кисню, порушуючи їх правильне функціонування.
  2. Смола. Це липка, коричнева речовина, яка покриває легені та негативно впливає на дихання.
  3. Феноли. Вони паралізують та вбивають волосоподібні клітини у дихальних шляхах, які очищають слизову оболонку дихальних шляхів та захищають їх від інфекцій.
  4. Крихітні частинки тютюнового диму дратують горло та легені та викликають «кашель курця». Це призводить до більшого утворення слизу, що ушкоджує легеневу тканину.
  5. Аміак і формальдегід дратують слизові оболонки очей, носа та горла.
  6. Хімічні речовини, що викликають рак, змушують клітини рости занадто швидко або ненормально. Це може призвести до утворення злоякісних клітин.

Варто зазначити, що пасивне куріння також шкідливе для здоров'я, оскільки людина, яка знаходиться поряд з тим, хто курить, піддається впливу сигаретного диму, що несе за собою негативні наслідки.

Захворювання, які можуть бути спричинені курінням: серцево-судинні захворювання, рак легень, бронхіт та інші

Курці збільшують ризик захворювань дихальної системи, включаючи рак легень. Але вони також збільшують ризик інших захворювань, таких як хвороби серця, інсульт та рак ротової порожнини.

Куріння може призвести до таких негативних наслідків для здоров'я, як:
1. Хронічна обструктивна хвороба легень (ХОХЛ). Це включає в себе:

  1. Хронічний бронхіт. Це тривале запалення великих дихальних шляхів (бронхів). Симптоми включають кашель із виділенням мокротиння.
  2. Емфізема. Цей хронічний стан легень впливає на повітряні мішечки (альвеоли) у легенях. Симптоми включають задишку, кашель, втому, проблеми зі сном та серцем, втрату ваги та депресію.
2. Рак легень. Це аномальне зростання злоякісних клітин, що може призвести до пухлин. Він може починатися у слизовій оболонці бронхів або інших областях дихальної системи. Куріння, включаючи пасивне куріння, є основною причиною раку легенів. Симптоми раку легень включають:
  • кашель;
  • біль у грудях;
  • задишка;
  • хрипи;
  • рецидивні інфекції легень;
  • кроваве або іржавого кольору мокротиння;
  • набряк шиї та обличчя;
  • біль і слабкість у плечах, руках чи кистях;
  • незрозуміла лихоманка.

3. Інші види раку. Куріння також підвищує ризик розвитку інших видів раку дихальної системи. До них відносяться рак носа, пазух, голосової коробки та горла. Куріння також збільшує ризик багатьох інших видів раку шлунково-кишкової, сечовидільної та жіночої, репродуктивної систем.

Симптоми захворювань легень, пов'язаних із курінням, можуть виглядати як інші захворювання легень або проблеми зі здоров'ям. Якщо у вас є якісь симптоми захворювання легень, зверніться до лікаря якнайшвидше.

4. Хвороби серця та кровотворної системи. Куріння може викликати закупорку та звуження артерій, що означає менший приплив крові та кисню до серця. Куріння може призвести до виникнення ішемічної хвороби серця, серцевого нападу, інсульту, захворювання периферичних судин, а також до цереброваскулярних захворювань (ушкодження артерій).

5. Проблеми із зором. Куріння сигарет може наражати на більший ризик розвитку двох серйозних очних захворювань:

  1. Катаракти. Помутніння зазвичай прозорого кришталика ока, що викликає втрату зору.
  2. Вікова макулярна дегенерація (ВМД). Поступове руйнування макули ока, що може призвести до втрати зору у центрі ока.
6. Метаболічні порушення. Куріння може призвести до розвитку діабету. Пов'язано це з тим, що:
  • інсулін допомагає цукру в крові проникати в клітини, але нікотин змінює їх, тому вони не реагують на інсулін, який підвищує рівень цукру в крові;
  • хімічні речовини в сигаретах шкодять клітинам тіла і викликають запалення, що в свою чергу, також змушує клітини перестати реагувати на інсулін;
  • люди, які курять, мають більш високий ризик жиру на животі, що збільшує ризик розвитку діабету 2 типу, навіть якщо вони не мають надмірної ваги.

Загалом, якщо людина курить, у неї на 30-40% більше шансів захворіти на діабет 2 типу, ніж у людей, які не курять.

7. Хвороби зубів
. Куріння збільшує ризик захворювань ясен, втрати зубів та чутливості. Як тільки людина має пошкодження ясен, куріння також ускладнює їх загоєння.

8. Проблеми зі слухом. Як нікотин, так і окис вуглецю знижують рівень кисню в крові та звужують кровоносні судини по всьому організму, у тому числі у внутрішньому вусі, відповідальні за те, як людина чує. Також вважається, що нікотин та сигаретний дим:

  • заважають нейротрансмітерам у слуховому нерві, які відповідають за те, щоб повідомити мозку, який звук він чує;
  • дратує євстахієву трубу та слизову оболонку середнього вуха;
  • викликають вивільнення вільних радикалів, які можуть пошкодити ДНК та викликати захворювання;
  • роблять людину більш чутливою до гучних звуків і, отже, більш сприйнятливими до розвитку втрати слуху, викликаної шумом.

9. Проблеми із фертильністю. Куріння сигарет може вплинути на здоров'я репродуктивної системи, ускладнюючи зачаття. Також воно може негативно вплинути на вироблення гормонів та якість сперми. Крім цього, куріння може призвести до ранньої менопаузи у жінок в порівнянні з некурцями.

10. Проблеми з опорно-руховою системою. Куріння обмежує потік багатої киснем крові, яка живить кістки, м'язи та суглоби і допомагає їм гоїтися. Воно впливає на здатність організму засвоювати кальцій, що призводить до зниження щільності кісткової тканини та послаблення кісток. Нікотин уповільнює вироблення костетворних клітин, які так важливі для загоєння. Також куріння може розщеплювати естроген — ключовий інгредієнт для створення та підтримки здорового скелета. Тому куріння може призвести до розвитку остеопорозу (зниження щільності кісткової маси).

11. Ослаблення імунітету. Хоча канцерогени у тютюні та сигаретах винні у підвищеному ризику розвитку раку, багато інших сполук діють як прозапальні та імунодепресанти, включаючи нікотин, формальдегід, аміак, окис вуглецю, бензопірени, смоли, ацетон, гідроксихінон, оксидикад. З них нікотин, як відомо, є імуносупресивним, що може призвести до зниження нейтрофільної фагоцитарної активності, а також впливати на хемотаксис і клітинну сигналізацію, на додаток до пригнічення вивільнення активних форм кисню (АФК), тим самим погіршує здатність нейтрофілів знищувати патогени. У легенях куріння викликає каскад запальних агентів, у яких макрофаги призводять до руйнування тканин та подальшого вивільнення запальних агентів, які призводять до стійкого хронічного запального синдрому.

Чому варто кинути курити: покращення роботи серцево-судинної системи, підвищення імунітету, зниження ризику розвитку раку

Відмова від куріння є одним з найважливіших дій, які люди можуть зробити, щоб поліпшити своє здоров'я. Є багато користі здоров'ю при відмові від куріння.

Відмова від куріння:

  • покращує стан здоров'я та підвищує якість життя;
  • знижує ризик передчасної смерті та може додати до 10 років до очікуваної тривалості життя;
  • знижує ризик багатьох несприятливих наслідків для здоров'я, включаючи погані результати репродуктивного здоров'я, серцево-судинні захворювання, хронічну обструктивну хворобу легень (ХОХЛ) та рак;
  • приносить користь людям, у яких вже діагностовано ішемічну хворобу серця або ХОЗЛ;
  • приносить користь здоров'ю вагітних жінок, їх плодів та немовлят;
  • значно заощаджує витрачені на цигарки фінанси.

Також відмова від куріння є єдиним найкращим способом захистити членів сім'ї, колег, друзів та інших людей від ризиків для здоров'я, пов'язаних із вдиханням диму від пасивного куріння.

Користь для серцево-судинної системи при відмові куріння:

  • знижує ризик захворювання та смерті від серцево-судинних захворювань;
  • зменшує маркери запалення та гіперкоагуляції;
  • призводить до швидкого покращення рівня холестерину ліпопротеїдів високої щільності (ЛПВЩ);
  • зменшує розвиток субклінічного атеросклерозу та сповільнює його прогресування з часом;
  • знижує ризик розвитку ішемічної хвороби серця, при цьому ризик різко падає через 1-2 роки після припинення, а потім знижується повільніше у довгостроковій перспективі;
  • знижує ризик захворювання та смерті від інсульту;
  • знижує ризик аневризми черевної аорти, причому зниження ризику збільшується з часом після припинення;
  • може знизити ризик фібриляції передсердь, раптової серцевої смерті, серцевої недостатності, венозної тромбоемболії та захворювання периферичних артерій.

Користь для дихальної системи при відмові куріння:

  • знижує ризик розвитку ХОЗЛ (хронічного обструктивного захворювання легень);
  • серед пацієнтів з ХОЗЛ уповільнює прогресування цього захворювання та зменшує втрату функції легень з часом;
  • зменшує респіраторні симптоми (наприклад, кашель, вироблення мокротиння, хрипи);
  • зменшує ризик виникнення респіраторних інфекцій (наприклад, бронхіт, пневмонія);
  • може покращити функцію легень, зменшити симптоми та покращити результати лікування серед людей з астмою.

Відмова від куріння знижує ризик розвитку 12 різних видів раку, у тому числі гострий мієлоїдний лейкоз (ГМЛ), а також рак легень, жовчного та сечового міхура, товстої та прямої кишки, стравоходу та шлунка, нирок та печінки, ротової порожнини, горлянки та гортані, підшлункової та щитовидної залоз.

Користь для репродуктивного здоров'я при відмові куріння:

  • до вагітності або на ранніх термінах вагітності знижує ризик народження маленької для гестаційного віку дитини;
  • під час вагітності знижується ризик народження дитини із низькою масою тіла при народженні;
  • на ранніх термінах вагітності усуває несприятливий вплив куріння на зростання плода;
  • до вагітності чи на ранніх термінах вагітності може знизити ризик передчасних пологів.

Відмова від куріння допомагає організму обернути негативні наслідки сигаретного диму на імунну систему і відновити свою здатність боротися з хворобами.

Згодом люди, які кинули палити, бачать багато користі для здоров'я. Організм розпочинає серію позитивних змін, які продовжуються роками.

Як кинути палити: лікарські препарати, нікотинові замінники

Ніколи не пізно кинути палити. Відмова від куріння покращує здоров'я та знижує ризик серцевих захворювань, раку, хвороб легень та інших, пов'язаних із курінням.

Куріння тютюну є як фізичною залежністю, так і психологічної звичкою. Нікотин із цигарок забезпечує тимчасовий і викликаючий звикання «кайф». Усунення цього регулярного вживання нікотину змушує організм відчувати фізичні симптоми та потяг до скасування. Куріння також може бути способом впоратися з депресією, тривогою чи навіть нудьгою. Кинути курити означає знайти інші, здоровіші способи впоратися з цими почуттями.

Для відмови від куріння можна вдатися до двох способів: медикаментозного і немедикаментозного. Також можна їх комбінувати для більш ефективного результату. Щоб кинути палити без застосування спеціальних ліків, рекомендується спробувати змінити спосіб життя, уникати тригерів, намагатися вживати більше овочів, дотримуватися питного режиму і обов'язково підвищити фізичну активність.

Медикаментозний спосіб боротьби з курінням включає прийом замінників  нікотину. Це можуть бути пігулки від куріння, а також спреї, жувальні гумки та інноваційні, трансдермальні пластирі. Нікотинова замісна терапія (НЗТ) працює, замінюючи частину нікотину, який людина звикла отримувати з цигарок, тому вона не почувається також некомфортно після відмови від куріння.

Ліки для відмови від куріння включають наступне:

  1. Бупропіон. Він має багато впливів на мозок, у тому числі допомагає людям кинути палити. Він зменшує тягу та інші симптоми відміни нікотину.
  2. Вареніклін. Він імітує деякі ефекти, які нікотин надає на частини мозку, зменшуючи бажання палити та деякі симптоми відміни. Це зменшує задоволення, яке людина отримує від нікотину у цигарках. Це може полегшити відмову від куріння. Він робить це сильно прикріплюючись до тих же частин мозку, до яких прикріплюється нікотин, але не стимулюючи їх також сильно, як він. Це означає, що нікотин із сигарети має менше місць для прикріплення. Інакше кажучи, вареніклін ускладнює отримання нікотинового «кайфу».
  3. Рослинний алкалоїд — Цитизин. Цей препарат працює за принципом варенікліну. Він діє як частковий агоніст нікотинового ацетилхолінового рецептора. Він має високу спорідненість до підтипу альфа-4 бета-2 рецептора, який вважається основним рецептором, що опосередковує центральні ефекти нікотину. За рахунок цього він знижує потяг до куріння та допомагає зменшити прояв симптомів абстинентного синдрому.

Представники лікарських препаратів від нікотинової залежності включають наступні:

  • Табекс;
  • Ресигар;
  • Нікоретте;
  • Чампікс.

Також для більшої ефективності при відмові від куріння можуть підійти препарати групи адаптогенів (наприклад, Адаптол (синтетичний), Женьшень, Родіола (рослинні)). Вони допомагають адаптуватися до нових умов життя, сприяють зменшенню симптомів залежності від нікотину, знижують потяг до куріння.

Джерела

Smoking & Tobacco Use / CDC (англ.)

Health Effects of Cigarette Smoking / CDC (англ.)

What are the health risks of smoking? / NHS (англ.)

Why is smoking bad for me? / Asthma and Lung (англ.)

Health Risks of Smoking Tobacco / ACS (англ.)

10 of the Worst Diseases Smoking Causes / ALA (англ.)

Quit smoking / Mayo Clinic (англ.)

13 Best Quit-Smoking Tips Ever / WebMD (англ.)

Quitting smoking / Health Direct (англ.)

Відмова від відповідальності

Мережа аптек подорожник надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. Мережа аптек подорожник не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами мережі аптек подорожник інформації, розміщеної на сайті.

Ціни на Від куріння

Від курінняЦіна
Табекс таблетки по 1,5 мг, 100 шт.
419,99грн
Адаптол таблетки по 0,5 г, 20 шт.
476,99грн
Адаптол капсули по 300 мг, 20 шт.
329,99грн
Петруша капсули, 10 шт.
47,1грн
Нікоретте Свіжа м'ята спрей для ротової порожнини дозований, 1 мг/доза, 15 мл (150 доз)
398,99грн