Київ
0 800 303 111

При болю в нирках

Знайдено 9 товарів
Фільтри
Ціна
-
Взаємодія з алкоголем
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурний відпуск
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Об'єм
Активний інгредієнт
Фітолізин паста туба 100г №1
iconБонусів 2.81
280,99грн
Леспенефрил розчин оральний, 100 мл
iconБонусів 1.75
175,5грн
Фітоліт форте Н капсули, 60 шт.
iconБонусів 1.17
116,99грн
Фітоліт капсули, 60 шт.
iconБонусів 0.95
95,5грн
Пол-Пала трава, 40 г - Ліктрави
iconБонусів 0.49
49,21грн
Блемарен шипучі таблетки, 80 шт.
iconБонусів 6.25
624,99грн
Арстифен таблетки шипучі, 80 шт.
iconБонусів 4.26
425,99грн
Фітоліт капсули, 30 шт.
iconБонусів 0.49
49,5грн

Найчастіше біль у нирках відчувається у боках, спині, животі чи паху. Це часто помилково сприймають, як біль у спині. Біль у нирках може бути викликаний камінням у нирках, інфекцією, травмою або іншими патогенними станами. Лікування болю у нирках залежить від основної причини.

Деякі проблеми зі здоров'ям, які впливають на нирки, можуть спричинити біль. Людина може відчувати біль у нирках як тупий, односторонній біль у верхній частині живота, боці чи спині. Але біль у цих областях часто має інші причини, які можуть бути не пов'язані з нирками.

Нирки є парою невеликих органів у задній частині області шлунка під нижніми ребрами. По одній нирці розташована з кожного боку хребта. Найчастіше біль у нирках, також звана нирковим болем, відчувається лише з одного боку тіла. Лихоманка та сечові симптоми часто виникають разом із болем у нирках.

Біль у нирках не завжди означає, що є проблема безпосередньо з нирками, але вона зазвичай вказує на можливі хвороби у сечовидільній системі.

Як працюють нирки та які функції вони виконують?

Нирки видаляють відходи та зайву рідину з організму. Вони також видаляють кислоту, що виробляється клітинами організму, та підтримують здоровий баланс води, солей та мінералів, таких як натрій, кальцій, фосфор та калій, у крові.

Без цього балансу нерви, м'язи та інші тканини в організмі не можуть працювати нормально.

Крім цього, нирки виробляють гормони, які допомагають:

 • контролювати кров'яний тиск;
 • виробляти червоні кров'яні клітини;
 • зберігати кістки сильними та здоровими.

Кожна з нирок складається з близько мільйона фільтруючих одиниць, званих нефронами. Кожен нефрон включає фільтр, званий клубочком, і каналець. Нефрони працюють через двоетапний процес:

 • клубочок фільтрує кров;
 • каналець повертає необхідні речовини у кров та видаляє відходи.

Коли кров вливається у кожен нефрон, вона входить у скупчення крихітних кровоносних судин — клубочків. Тонкі стінки клубочка дозволяють дрібнішим молекулам, відходам та рідинам, в основному воді, проходити в канальці. Більші молекули, такі як білки та клітини крові, залишаються у кровоносній судині.

Кровоносна судина проходить поруч із канальцем. Коли відфільтрована рідина рухається вздовж канальця, кровоносна судина реабсорбує майже всю воду, а також мінерали та поживні речовини, необхідні організму. Каналець допомагає видалити надлишок кислоти із крові. Рідина, що залишилася, і відходи в канальці перетворюються на сечу.

Кров надходить у нирку через ниркову артерію. Ця велика кровоносна судина розгалужується на все менші та менші кровоносні судини, поки кров не досягне нефронів. У нефроні кров фільтрується крихітними судинами кровоносних клубочків, а потім випливає з нирки через ниркову вену.

Кров циркулює через нирки багато разів на день. За один день нирки фільтрують близько 142 л крові. Більшість води та інших речовин, які фільтруються через клубочки, повертаються в кров канальцями. Тільки від 0,9 до 1,8 літрів перетворюються на сечу. Діти виробляють менше сечі, ніж дорослі, і кількість виробленої урини залежить від їхнього віку.

Чому виникає біль у нирках?

Нирки з'єднані з сечовим міхуром і сечоводами (трубками, які переносять сечу з нирок до сечового міхура). Проблеми з будь-якою з цих областей можуть призвести до болю та дискомфорту. Можливі причини болю в нирках включають:

 1. Камені в нирках. Вони утворюються внаслідок накопичення мінералів чи сполук усередині людського організму. Камені можуть бути такими ж маленькими, як піщинка, або більше, ніж перлина. Дрібне каміння може залишити організм самостійно. Натомість, більші камені можуть застрягти в сечовивідних шляхах і запобігти проходженню сечі. У будь-якому випадку може розвинутись інтенсивний біль у нирках.
 2. Затримка сечі. При цьому стані людина не може повністю спорожнити сечовий міхур. Це може статися раптово чи поступово з часом.
 3. Пухирно-сечовідний рефлюкс (ПСР). Цей зворотний викид змушує сечу текти назад із сечового міхура у сечоводи чи нирки. ПСР може статися з будь-ким, але це найбільш поширене у немовлят і маленьких дітей.
 4. Обструкція уретеропельвічної сполуки. При цьому стані відбувається закупорка, коли сечовод прикріплюється до нирки. Це може викликати біль у боці, який може іррадіювати в живіт чи пах.
 5. Згустки крові в ниркових венах також звані тромбозом ниркових вен.
 6. Зневоднення. Це коли організму не вистачає води та інших рідин для правильної роботи.
 7. Стриктура сечоводу. Це стосується звуження сечоводу. Вона може виникати з одного або обох сторін.
 8. Ниркова інфекція (пієлонефрит). Цей стан розвивається, коли бактерії вражають нирки. Симптоми включають лихоманку, озноб, біль у спині або боці, а також нудоту та блювання.
 9. Полікістоз нирок. Люди із цим спадковим станом мають заповнені рідиною мішечки (кисти) усередині нирок. У міру розширення кісти нирки збільшуються і можуть викликати біль. У результаті вони можуть не функціонувати належним чином.
 10. Травма нирок. Вплив контактних видів спорту, нещасних випадків або інших травм тупої сили може спричинити фізичне пошкодження нирок. Це може призвести до крові в сечі або довкола нирок, а також до витоку сечі з нирок.
 11. Рак нирок. Найбільш поширений тип раку нирки, нирково-клітинна карцинома, яка зазвичай вражає людей у віці від 60 до 70 років. Симптоми можуть включати кров у сечі, біль у боці або поява комку на боці.

Біль навколо нирок також може бути спричинений іншими проблемами, такими як:

 • проблеми з хребтом чи ребрами;
 • м'язовий біль;
 • пневмонія;
 • проблема з селезінкою або печінкою.

Як розпізнати біль у нирках: симптоми

Люди часто помилково приймають біль у нирках за біль у спині. Але є деякі ключові відмінності між болем у нирках та тим, як він відчувається порівняно з болем у спині.

Біль у спині зазвичай вражає середину спини, хребет і найчастіше у нижній частині спини. Проблеми, пов'язані з хребтом, також можуть призвести до того, що біль у спині іноді іррадіює (віддає) по ногах.

Для порівняння, біль у нирках зазвичай розташований вище на спині, і він часто відчувається глибше. У більшості випадків симптоми болю в нирках виникають під ребрами, праворуч або ліворуч від хребта. Біль у нирках може також іррадіювати в інші області, такі як живіт чи пах. Іноді біль у стегні плутають із болем у нирках, але біль у стегні нижчий у спині, ніж біль у нирках.

Люди з болем у нирках можуть відчувати різні симптоми. Деякі з найбільш поширених симптомів болю в нирках включають:

 • постійний, тупий біль у спині;
 • біль у боках, під грудною клітиною або в животі;
 • сильний або різкий біль, що приходить хвилями;
 • біль, який поширюється на область паху;
 • біль у нирках, який часто супроводжується нудотою або блюванням, особливо якщо біль обумовлений камінням у нирках.

Варто негайно звернутися до лікаря, якщо людина відчуває постійний, тупий, односторонній біль у спині чи боці. Особливо, якщо біль супроводжується такими симптомами як:

 • лихоманка, біль у тілі та втома;
 • була недавня інфекція сечовивідних шляхів;
 • біль при сечовипусканні;
 • кров у сечі (гематурія);
 • розлад шлунка чи блювання.

Які ліки можуть допомогти при болях у нирках?

Лікування болю в нирках залежатиме від причини, тяжкості болю і того, наскільки погано людина почувається.

Біль у нирках, який не пов'язаний з основною проблемою нирок, можна усунути за допомогою прийому знеболюючих безрецептурних засобів (наприклад, парацетамол, ібупрофен).

Якщо людина має біль у нирках, який може бути викликаний проблемою з нирками, потрібно звернутися до лікаря.

Антибіотики є першою лінією лікування ниркових інфекцій. Препарати та тривалість лікування, що використовуються, залежать від загального здоров'я та бактерій, виявлених в аналізах сечі.

Симптоми ниркової інфекції часто прояснюються протягом декількох днів лікування. Однак прийом антибіотиків доведеться продовжувати протягом тижня чи довше. В обов'язковому порядку необхідно закінчити прийом повного курсу антибіотиків, виписаного лікарем, навіть якщо людина почне почуватися краще.

Також при різних інфекціях нирок можуть призначатися рослинні препарати, які покращують функціональність нирок, можуть сприяти виведенню солей, а також призводити до зменшення запалення та болю у нирках. До таких відносяться:

 • Канефрон;
 • Фітолізин;
 • Нефріліф;
 • Фітоліт;
 • Блемарен;
 • Уролесан.

Також варто відзначити, що при ниркових інфекціях необхідно обов'язково залишатися гідратованими (більше пити рідини). Це необхідно для кращого фільтрування та очищення організму, а також для посиленого виведення солей та відходів через сечу.

Які продукти слід уникати при болях у нирках?

Уникнення певних продуктів, коли людина має захворювання нирок, може допомогти сповільнити прогресування хвороби і змусити почуватися здоровіше. Особливо важливо уникати продуктів, багатих на мінерали (натрій, фосфор і калій), які нирки не можуть повноцінно видалити з організму.

Незалежно від того, яка стадія захворювання нирок була діагностована, важливо внести зміни до свого раціону, щоб допомогти сповільнити прогресування патології та покращити загальний стан здоров'я та благополуччя.

Продукти, які людям із захворюваннями нирок часто радять уникати, включають:

 • цілісні зерна;
 • відрубні злаки, вівсянка та гранола;
 • горіхи та насіння соняшнику;
 • помідори;
 • авокадо;
 • деякі свіжі та сушені фрукти (наприклад, банани, абрикоси);
 • молоко;
 • картопля;
 • квасоля;
 • шпинат та зелень буряків;
 • сухі закуски (крендельки, чіпси та крекери);
 • солоні огірки та ласощі;
 • оброблене м'ясо;
 • готові чи заморожені страви;
 • консерви;
 • газовані напої темного кольору (наприклад, квас).

Також слід уникати солоної, смаженої, надто жирної та гострої їжі.

Якщо людина має хронічне захворювання нирок, зниження споживання калію, фосфору та натрію може допомогти запобігти або відстрочити проблеми зі здоров'ям, пов'язаних із захворюванням нирок.

Не існує універсальної дієти для кожної людини з хронічним захворюванням нирок. Конкретні дієтичні обмеження залежатимуть від стадії захворювання нирок. Наприклад, люди з ранніми стадіями хронічного захворювання нирок матимуть інші дієтичні обмеження, ніж люди з термінальною стадією ниркової хвороби або нирковою недостатністю.

Люди з термінальною стадією захворювання нирок, які потребують діалізу, також мають різні дієтичні обмеження. Діаліз — це тип обробки, який видаляє зайву воду та фільтрує відходи.

Більшість людей з пізньою або кінцевою стадією захворювання нирок повинні слідувати дієті, сприятливій для нирок, щоб уникнути накопичення певних хімічних чи поживних речовин у крові.

Щоб отримати індивідуальний план харчування, потрібно звернутися до нефролога (спеціаліста з нирок) або дієтолога, який може підказати, які продукти можна їсти, ґрунтуючись на загальному анамнезі та стані нирок.

Джерела

Kidney Pain / Cleveland Clinic (англ.)

Kidney Pain / WebMD (англ.)

Kidney pain / Health Direct (англ.)

Kidney infection / NHS (англ.)

Kidney pain / Mayo Clinic (англ.)

10 Ways to Relieve Kidney Pain at Home / Urology Specialists NC (англ.)

Kidney Disease / NIH (англ.)

Why Do My Kidneys Hurt (Flank Pain)? / UPMC (англ.)

Kidney Stone Treatment: What Should I Expect? / WebMD (англ.)

Keeping Kidneys Safe: Smart Choices about Medicines / NIDDK (англ.)

Відмова від відповідальності

Мережа аптек подорожник надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. Мережа аптек подорожник не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами мережі аптек подорожник інформації, розміщеної на сайті.

Ціни на При болю в нирках

При болю в ниркахЦіна
Нефриліф краплі для нормалізації функції нирок, 30 мл - Баум Фарм
159грн
Фітолізин паста в тубі, 100 г
280,99грн
Леспенефрил розчин оральний, 100 мл
175,5грн
Фітоліт форте Н капсули, 60 шт.
116,99грн
Фітоліт капсули, 60 шт.
95,5грн