Київ
0 800 303 111

Нетримання сечі

Знайдено 11 товарів
Фільтри
Ціна
-
Взаємодія з алкоголем
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурний відпуск
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Активний інгредієнт
Сибутін табл. 5мг №30
iconБонусів 2.24
223,99грн
Везікар табл. 5мг №30
iconБонусів 3.96
395,99грн
Дриптан таблетки по 5 мг, 30 шт.
iconБонусів 5.03
502,99грн
Нігісем табл. п/о 5мг №30
iconБонусів 3.16
315,99грн
Солецист табл. п/о 5мг №30
iconБонусів 3.56
355,99грн
Бетмига таблетки по 50 мг, 30 шт.
iconБонусів 9.17
916,99грн
Дамен Уро таблетки, 60 шт.

Немає в наявності

Нетримання сечі — втрата контролю над сечовим міхуром — поширена і часто неприємна проблема. Тяжкість варіює від випадкового підтікання сечі при кашлі або чханні до позивів до сечовипускання, які настільки раптові та сильні, що людина просто не може вчасно дістатися туалету.

Хоча це відбувається частіше, коли люди стають старшими, нетримання сечі не є неминучим наслідком старіння. Якщо нетримання сечі впливає на повсякденну діяльність, не треба відкладати візит до лікаря. Для більшості людей проста зміна способу життя та дієти або медичне обслуговування можуть полегшити симптоми нетримання сечі.

Що таке нетримання сечі?

Нетримання сечі — це ненавмисне сечовипускання. Вважається, що це поширена проблема, яка зачіпає мільйони людей. Найчастіше цей стан поширений серед жінок, ніж чоловіків. Нетримання сечі може бути тимчасовим або хронічним, в залежності від його причини.

Організм зберігає сечу в сечовому міхурі. Під час сечовипускання м'язи сечового міхура стискуються, щоб сеча потрапляла в трубку, звану уретрою. У той же час м'язи навколо уретри розслабляються і дозволяють сечі виходити з тіла. Коли м'язи всередині і навколо сечового міхура не працюють належним чином, сеча може просочуватися. Нетримання сечі зазвичай виникає, якщо м'язи розслабляються без попередження.

Нетримання сечі розрізняють за типом. Їх є кілька видів:

  1. Стресове нетримання сечі. Це один з найпоширеніших типів. Часто зустрічається у жінок похилого віку. У чоловіків зустрічається рідше. Воно виникає, коли м'язи тазового дна розтягуються. Фізична активність чинить тиск на сечовий міхур, після чого трапляється витік сечі при вправах, ходьбі, нахилах, підйомах або навіть чханні і кашлі.
  2. Гіперактивний сечовий міхур (ГМП) (невідкладне нетримання сечі). Мозок посилає сигнал про те, що пора спорожнити сечовий міхур, навіть якщо він не заповнений. Оскільки м'язи сечового міхура надто активні, вони скорочуються (стискуються), щоб вивести сечу до того, як сечовий міхур наповниться. Це викликає раптовий позив (потребу) до сечовипускання.
  3. Змішане нетримання сечі. Це коли нетримання сечі пов'язано з витоком сечі при будь-якій активності, а також виникають часті і раптові позиви до сечовипускання.
  4. Безперервний витік сечі. Це пов'язано з переповненням сечового міхура, коли організм виробляє більше сечі, ніж сечовий міхур може вмістити. Або сечовий міхур повний і не може випорожнитися, що призводить до витоку сечі.
  5. Нічний енурез. Мимовільне сечовипускання під час сну. Як правило, поширене серед дітей і є занепокоєнням, якщо нетримання сечі триває після 7 років.

Причини хвороби: від чого може бути нетримання сечі?

Нетримання сечі може бути викликано повсякденними звичками, основними захворюваннями або фізичними проблемами. Наприклад, інфекції сечовивідних шляхів, вагінальна інфекція або роздратування, запор. Деякі ліки можуть викликати нетривалі проблеми з контролем сечового міхура. Коли нетримання триває довше, це може бути пов'язано з:

  • слабкі або навпаки гіперактивні м'язи сечового міхура;
  • слабкі м'язи тазового дна;
  • пошкодження нервів, контролюючих сечовий міхур, в результаті таких захворювань, як розсіяний склероз, діабет або хвороба Паркінсона;
  • закупорка збільшеною простатою у чоловіків;
  • вагітність;
  • випадіння тазових органів, коли органи малого тазу (наприклад, сечовий міхур, пряма кишка або матка) переміщаються зі свого звичного місця у піхву. Коли органи малого тазу знаходяться не на своєму місці, сечовий міхур і уретра не можуть нормально працювати, що може викликати витік сечі.

Діагностика захворювання: як визначити нетримання сечі і який лікар це лікує?

При виникненні такої проблеми як нетримання сечі, пацієнту для початку необхідно звернутися до лікаря-терапевта. Він проведе медичний огляд і збере анамнез. Після отриманої інформації від пацієнта, терапевт може направити хворого на консультацію з іншими медичними фахівцями, такими як, уролог, гінеколог, ендокринолог або навіть невролог. Це буде залежати від типу нетримання сечі, скарг та анамнезу пацієнта.

Для більш точного підтвердження діагнозу, лікар може призначити лабораторний тест — загальний аналіз сечі, який допоможе діагностувати даний недуг.

Якщо вам потрібна додаткова інформація, доктор може порекомендувати більш складні тести, такі як:

  • щоденник сечового міхура — людина записує, скільки вона п'є, коли відбувається сечовипускання, скільки виділяється сечі і кількість епізодів нетримання сечі;
  • фізичний огляд — лікар може оглянути піхву і перевірити силу м'язів тазового дна. Для пацієнтів чоловічої статі можуть досліджувати пряму кишку, щоб визначити, чи збільшена передміхурова залоза;
  • загальний аналіз сечі — проводяться аналізи на наявність ознак інфекції та інших відхилень від норми;
  • аналіз крові — дозволяє оцінити функцію нирок;
  • вимір залишкового сечового міхура — дозволяє оцінити, скільки сечі залишилося в сечовому міхурі після сечовипускання;
  • УЗД органів малого тазу — дає зображення і може допомогти виявити будь-які відхилення;
  • уродинамічне тестування — визначає, який тиск може витримати сечовий міхур і сечовий сфінктер;
  • цистографія — рентгенівська процедура дозволяє отримати зображення сечового міхура і виявити будь-які дефекти;
  • цистоскопія — в уретру вводиться тонка трубка з лінзою на кінці, що дозволяє оглянути будь-які аномалії сечовивідних шляхів.

Як визначити нетримання сечі у дитини?

У дітей віком до 3 років відсутність повного контролю над сечовим міхуром є нормальним явищем. У міру дорослішання діти стають більш здатними контролювати свій сечовий міхур. Коли нетримання сечі відбувається у дитини, яка досить доросла, щоб контролювати свій сечовий міхур, це називається енурезом. Енурез може статися як днем, так і вночі.

Нетримання сечі у дітей визначається як мимовільне сечовипускання понад 2 рази на місяць протягом дня або ночі. Нетримання сечі може бути переривчастим або постійним.

Денне нетримання сечі зазвичай не діагностується до 5-6 років, а нічне до 7 років. І нічне, і денне нетримання сечі є симптомами, а не діагнозом, і вимагають розгляду першопричини.

Особливості виникнення недуги: чому може бути нетримання сечі у жінок, чоловіків та дітей?

Нетримання сечі може виникнути з різних причин. Однак є характерні особливості виникнення такого стану для жінок, чоловіків і дітей.

Нетримання сечі у жінок пов'язано з:

  • ослаблення м'язів тазового дна;
  • вагітність (чим більше у жінки дітей, тим вище ризик виникнення нетримання сечі);
  • травма статевих органів;
  • менопауза.

У чоловіків нетримання сечі може виникати внаслідок загальних причин розвитку такої недуги. Однак є також деяка особливість, яка може бути пов'язана з патогенезом нетримання сечі.

У чоловіків є передміхурова залоза, яка оточує отвір сечового міхура. Простата збільшується з віком. Коли простата стає занадто великою, але не є злоякісної, у чоловіка виникає захворювання, зване збільшенням простати або доброякісна гіперплазія передміхурової залози (ДГПЗ).

Чоловіки зі збільшеною простатою можуть мати:

  • нетримання сечі;
  • проблеми з початком сечовипускання;
  • повільний струмінь сечі;
  • проблеми з повним випорожненням сечового міхура.

Нетримання сечі у дітей називається енурезом. І він може виникати з таких причин, як:

  • синдром дефіциту уваги і гіперактивності (СДУГ);
  • певні гени;
  • запор, який надає тиск на сечовий міхур;
  • цукровий діабет;
  • недолік антидіуретичного гормону (АДГ) в організмі під час сну;
  • обструктивне апное уві сні;
  • гіперактивність сечового міхура;
  • більш повільний фізичний розвиток;
  • маленький сечовий міхур;
  • структурні проблеми сечовивідних шляхів;
  • проблеми з відчуттям наповнення сечового міхура під час сну;
  • інфекція сечовивідних шляхів (ІСП);
  • дуже глибокий сон.

Що робити, якщо у вас з'явилося нетримання сечі?

При виникненні будь-якого типу нетримання сечі, слід звернутися до лікаря. Це потрібно для того, щоб виявити причину і підтвердити діагноз.

Слід зазначити, що нетримання сечі само по собі є лише симптомом будь-якого іншого захворювання, яке могло призвести до даного симптому.

Відкладати з відвідуванням до лікаря не можна, оскільки нетримання сечі може призвести до ускладнень:

  • проблеми зі шкірою зовнішніх статевих органів. У людини з нетриманням сечі частіше виникають шкірні виразки, висип і інфекції, тому що шкіра більшу частину часу мокра або волога. При цьому сповільнюється загоєння ран, а також можуть розвинутися грибкові інфекції;
  • частий розвиток інфекцій сечовивідних шляхів, пов'язаний з тривалим використанням сечового катетера;
  • випадіння або опущення органів малого тазу. Коли частина піхви, сечового міхура, а іноді й уретри можуть потрапити у вхід у піхву. Це може бути викликано ослабленням м'язів тазового дна;
  • психологічні проблеми.

Як правильно лікувати нетримання сечі і які таблетки приймати?

Лікування нетримання сечі залежить від типу нетримання, його тяжкості і основної причини. Може знадобитися комбінація методів лікування. Якщо дана недуга виникає на тлі основного захворювання, то в першу чергу необхідно зайнятися його лікуванням. Наприклад, якщо у жінок нетримання сечі пов'язано з менопаузою, то лікар може призначити актуальний естроген. Якщо у чоловіків нетримання сечі виникло внаслідок проблем з простатою, то будуть потрібні альфа-блокатори (доксазозин).

Спочатку пробують консервативні методи лікування, не пов'язані з прийомом ліків або хірургічним втручанням. Такі як:

  • зміна способу життя;
  • тренування м'язів тазового дна (вправи Кегеля);
  • тренування сечового міхура.

Якщо ці методи не приводять до належного результату, то може бути розглянуто питання про прийом ліків або хірургічного втручання.

Симптоматичні препарати для лікування нетримання сечі можуть сприяти більш повному випорожненню сечового міхура під час сечовипускання, а також зміцнювати м'язи сечового міхура і зменшувати витік сечі. Зазвичай медикаменти, що використовуються, включають:

  1. Антихолінергічні засоби. Ці ліки можуть заспокоїти гіперактивний сечовий міхур і можуть бути корисні при позивах. Приклади включають оксибутинін, толтеродин, даріфенацин, фезотеродин, соліфенацин і хлорид троспіуму.
  2. Селективний агоніст бета-3 адренорецепторів — мірабегрон (Бетміга). Цей препарат, використовується для лікування нетримання сечі. Він розслабляє м'язи сечового міхура і може збільшити кількість сечі, яке може утримувати сечовий міхур.
  3. Альфа-блокатори. У чоловіків з позивами або нетриманням сечі ці ліки розслабляють м'язи шийки сечового міхура і м'язові волокна простати і полегшують випорожнення сечового міхура. Приклади включають тамсулозин, альфузозин, силодозин, доксазозин і йохімбіну гідрохлорид.

Зверніть увагу! Перераховані вище групи ліків не використовуються для лікування основної причини, при якій виникає нетримання сечі.

Якщо вищевказані методи лікування не приносять достатнього полегшення, може допомогти хірургічне втручання. Одна процедура полягає в підтримці сечового міхура, щоб він повернувся в своє нормальне положення. Інша операція, яка називається процедурою слінгу, використовує ремішок з синтетичної сітки або натуральної тканини для підтримки уретри, трубки, по якій проходить сеча. Існують також невеликі нервові стимулятори, які можна імплантувати прямо під шкіру. Нерви, які вони стимулюють, контролюють область тазового дна, а пристрої можуть управляти скороченнями органів і м'язів тазового дна.

Як боротися з нетриманням сечі при вагітності?

Вагітність і пологи можуть викликати нетримання сечі з кількох причин:

  • тиск зростаючого плода на сечовий міхур. У міру того як матка розширюється, вона надає підвищений тиск на сечовий міхур, уретру і м'язи тазового дна. Це може призвести до витіку;
  • зміна рівня прогестерону під час вагітності може послабити м'язи тазового дна;
  • пологи можуть розтягувати і послаблювати м'язи тазового дна. Це може призвести до опущення тазових органів при якому сечовий міхур, матка або пряма кишка опускаються в піхву. Також це може призвести до пошкодження тазових м'язів і нервів, що може призвести до проблем з контролем сечового міхура.

Для боротьби з нетриманням сечі під час вагітності доступні лише немедикаментозні методи лікування:

  • зміна способу життя;
  • контроль ваги;
  • вправи для м'язів тазового дна (вправи Кегеля).

Як лікувати нетримання сечі народними засобами?

Якщо мова заходить про методи лікування нетримання сечі народними засобами, то це має на увазі використання відварів на лікарських травах, які виявляють різні корисні властивості для багатьох органів і систем.

Лікарські трави, які можуть допомогти при нетриманні сечі:

  • польовий хвощ;
  • мучниця;
  • насіння кропу;
  • трава меліси;
  • плоди калини;
  • плоди ялівцю.

Перш ніж вдаватися до використання народних засобів, необхідно пам'ятати, що при нетриманні сечі, обов'язково потрібно визначити причину цієї недуги. Це потрібно для того, щоб призначити правильне лікування для усунення проблеми.

Також варто пам'ятати, що будь-які лікарські трави і приймання супутніх медикаментозних засобів можуть вступати у взаємодію, яка може мати негативний вплив на організм.

Як можна зміцнити м'язи при нетриманні сечі?

Для зміцнення м'язів тазового дна є певний розроблений метод Кегеля. Вправи Кегеля зміцнюють м'язи тазового дна, які підтримують матку, сечовий міхур, тонкий кишечник і пряму кишку.

При виконанні вправи Кегеля для початку потрібно навчитися правильно скорочувати м'язи тазового дна. Для досягнення найкращих результатів щодня, необхідно виконувати 2-3 сеансу вправ Кегеля. Ці сеанси краще виконувати через певні періоди протягом дня.

Перш ніж почати, потрібно прийняти зручне положення, щоб тіло було розслабленим. В основному люди вважають за краще виконувати вправи Кегеля лежачи в ліжку або сидячи на стільці.

Прийнявши зручне положення, потрібно дотримуватися наведених нижче інструкцій:

  1. Глибоко вдихніть через ніс, щоб м'язи черевного пресу скоротилися і легені наповнилися повітрям. Під час вдиху м'язи тазового дна повинні бути розслаблені.
  2. Зробіть повільний глибокий вдих через рот і одночасно обережно скоротіть м'язи тазового дна.
  3. Утримуйте м'язи тазового дна в скороченому стані протягом 3-6 секунд (поки вони не почнуть втомлюватися), поки ви видихаєте. Це називають скороченням.
  4. Вдихніть знову і припиніть скорочення м'язів. Це дозволить м'язам розслабитися.
  5. Повністю розслабте м'язи тазового дна протягом 6-10 секунд. Дуже важливо повністю розслабляти м'язи між кожним скороченням і не затримувати дихання. Завжди тримайте м'язи розслабленими стільки ж часу, скільки вони були скорочені, або трохи довше.

Виконувати цю вправу потрібно по 10 повторень на кожен сеанс.

Профілактика нетримання сечі

Не завжди можна запобігти нетримання сечі, але є кілька кроків, які кожна людина може зробити, щоб знизити ймовірність його виникнення.

Це включає:

  • підтримання здорової ваги (ожиріння часто стає причиною розвитку багатьох хвороб);
  • відмова від шкідливих звичок — знижує ризик розвитку захворювань, при яких може виникати нетримання сечі;
  • залишатися активним. Фізичне навантаження зміцнює м'язи всього тіла, а це особливо важливо для м'язів тазового дна;
  • запобігати виникненню закрепів.

Джерела

Urinary incontinence / NHS (англ.)

Urinary incontinence / Mayo Clinic (англ.)

Urinary incontinence: What you need to know / Medical News Today (англ.)

What is Urinary Incontinence? / Urology Health (англ.)

Urinary Incontinence / Cleveland Clinic (англ.)

Urinary Incontinence in Older Adults / NIH (англ.)

What Is Urinary Incontinence? Symptoms, Causes, Diagnosis, Treatment, and Prevention / Everyday Health (англ.)

Why Am I Experiencing Urinary Incontinence? / Healthline (англ.)

Urinary Incontinence / MedlinePlus (англ.)
 

Відмова від відповідальності

Мережа аптек подорожник надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. Мережа аптек подорожник не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами мережі аптек подорожник інформації, розміщеної на сайті.

Ціни на Нетримання сечі

Нетримання сечіЦіна
Сибутін таблетки по 5 мг, 30 шт.
223,99грн
Везикар таблетки по 5 мг, 30 шт.
395,99грн
Дриптан таблетки по 5 мг, 30 шт.
502,99грн
Нігісем таблетки по 5 мг, 30 шт.
315,99грн
Солецист таблетки по 5 мг, 30 шт.
355,99грн