Київ
0 800 303 111

При клімаксі

Знайдено 12 товарів
Фільтри
Ціна
-
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурний відпуск
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Об'єм
Активний інгредієнт
Декліманс капс. №30
iconБонусів 4.55
454,99грн
Абюфен табл. 400мг №30
iconБонусів 3.56
355,99грн
Клімадінон таблетки, 60 шт.
iconБонусів 2.79
278,99грн
Сімідона форте табл. 13мг №30
iconБонусів 4.63
462,99грн
Сімідона Уно таблетки по 6,5 мг, 30 шт.
iconБонусів 3.25
324,99грн
Борова матка, 30 г
iconБонусів 1.18
118,5грн
Лайфемін Інтенс капсули, 30 шт.
iconБонусів 3.65
364,99грн
Гіаль-Сана песарії вагінальні, 10 шт.
iconБонусів 2.6
259,99грн
Естронорміл капсули, 30 шт.
iconБонусів 4.79
478,99грн

Що таке клімактеричний синдром?

Клімактеричний синдром вважається природною зміною життя, яка може супроводжуватись різними наслідками для здоров'я, тобто симптомами менопаузи, остеопорозом, ішемічною хворобою серця або хворобою Альцгеймера. Ключова концепція полягає в тому, що жінки вступають у менопаузу з різним менопаузальним статусом, наприклад природною, хірургічною або ранньою менопаузою або навіть передчасною недостатністю яєчників. Жінки можуть відчувати різні наслідки для здоров'я через різницю в генетичній та екологічній взаємодії.

Етапи клімактеричного синдрому

Клімактеричний синдром — це період життя, що починається від зниження активності яєчників до закінчення їхньої функції. Згідно з визначенням, цей період включає три етапи:

 1. Перименопауза. Це час, що передує менопаузі. На цьому етапі вироблення гормонів починає знижуватися, а менструальні цикли стають нестійкими та нерегулярними. Також можуть виникати неприємні симптоми менопаузи, такі як припливи жару та/або сухість піхви.
 2. Менопауза. Вона настає, коли організм перестав виробляти гормони, що викликають менструальний період. І коли менструації не було протягом 12 місяців поспіль.
 3. Постменопауза. Це час після менопаузи. Люди в постменопаузі наражаються на підвищений ризик певних станів здоров'я, таких як остеопороз та хвороби серця.

Що відчуває жінка під час клімаксу: симптоми клімаксу

Більшість жінок під час клімаксу відчувають затяжні та несприятливі симптоми. Вони, як правило, спричинені низьким рівнем репродуктивних гормонів.

Симптоми клімаксу включають:

 • припливи жару та нічна пітливість;
 • сухість піхви та сексуальний дискомфорт;
 • емоційні зміни (дратівливість, перепади настрою чи легка депресія);
 • зміни у статевому потязі;
 • безсоння;
 • суха шкіра;
 • болючість грудей;
 • зміна ваги;
 • випадання волосся;
 • нетримання сечі.

Деякі люди також можуть відчувати:

 • прискорене серцебиття;
 • головні болі;
 • суглобові та м'язові болі;
 • проблеми з концентрацією уваги чи провали у пам'яті (часто тимчасові).

Якщо симптоми стають інтенсивнішими або заважають повсякденному життю, необхідно звернутися до лікаря за консультацією. Це необхідно для того, щоб виключити будь-який основний стан, який може спричинити ці симптоми. Або для того, щоб зменшити прояв самих симптомів.

Що робити, якщо почався клімакс?

Існують різні негормональні та гормональні втручання, які можуть допомогти полегшити симптоми клімаксу. Симптоми, які впливають на здоров'я та благополуччя, повинні обговорюватися з лікарем для визначення доступних варіантів їх управління з урахуванням історії хвороби, цінностей та переваг.

Є кілька методів лікування, які допомагають керувати симптомами менопаузи. Препарати при клімаксі включають такі:

 1. Гормональна терапія (ГТ). Вона передбачає прийом комбінації жіночих гормонів естрогену та прогестерону під час перименопаузи та менопаузи. ГТ найчастіше призначається у вигляді таблеток. Тим паче, естроген також можна давати за допомогою шкірних пластирів та вагінальних кремів.
 2. Естрогенна терапія (ET). Вона включає прийом тільки естрогену, який більше не виробляється організмом. ET часто призначають жінкам, які мали гістеректомію (видалення матки).
 3. Негормональне лікування. Цей тип лікування часто включає використання інших видів ліків для полегшення деяких симптомів, пов'язаних з менопаузою (наприклад, якщо у жінки часті перепади настрою і безсоння, то лікар може призначити седативні засоби).
 4. Альтернативи естрогену. Це так звані синтетичні естрогени, такі як оспеміфен, що покращують симптоми вагінальної атрофії, не впливаючи на ризик розвитку раку ендометрію.
 5. Інші методи лікування. Гомеопатія та лікування травами, які часто називають біоідентичними гормонами, можуть запропонувати деяке полегшення від деяких симптомів менопаузи. Проте є побоювання щодо ефективності, безпеки, чистоти та ефективності таких засобів. Приклади таких засобів включають Клімадинон, Аб'юфен, Сімідон Уно, Вітокан.

Немедикаментозне лікування клімактеричного синдрому включає зміну способу життя, таке як здорова дієта і регулярна програма вправ допоможуть впоратися з симптомами і поліпшити здоров'я в цілому. Це чудовий час, щоб, нарешті, позбавитися будь-яких старих, нездорових звичок, таких як куріння або вживання занадто великої кількості алкоголю. Також бажано уникати тригерів, таких як кофеїн та гостра їжа.

Які вітаміни допоможуть при клімаксі?

Менопауза може статися у 40 чи 50 років, причому середній початковий вік становить 51 рік. З віком репродуктивний цикл сповільнюється та готується зупинитися. У міру наближення менопаузи яєчники виробляють менше естрогену та перестають випускати яйцеклітини у фалопієву трубу, що призводить до змін менструального циклу. Протягом цього часу також відбуваються фізичні зміни, оскільки організм адаптується до різних рівнів гормонів. Як правило, такі зміни спричиняють безліч інших несприятливих для організму проблем, це може бути остеопороз, проблеми з серцевим ритмом і так далі. Внаслідок цього, може бути ефективним приймати різні біодобавки або вітаміни для зміцнення та підтримання здорової функції різних органів та систем після настання менопаузи.

Добавки для менопаузи, як правило, є комбінацією рослинних компонентів та/або вітамінів і мінералів, що застосовуються для полегшення одного або декількох симптомів, які жінки відчувають під час менопаузи. Такі добавки можуть мати кілька переваг залежно від інгредієнтів.

Багато добавок для менопаузи містять вітамін D, який важливий для жінок похилого віку з точки зору зміцнення здоров'я кісток. Вітамін D — це не просто вітамін, це також гормон і він відіграє велику роль у підтримці балансу інших гормонів.

Вітаміни групи В необхідні для енергії та настрою — дві речі, з якими борються багато жінок у менопаузі. Наприклад, вітамін B6 (піридоксин) може допомогти запобігти менопаузальній депресії і збільшити енергію, підвищуючи рівень серотоніну. Вітаміни групи В також можуть допомогти при безсонні та, можливо, навіть зменшити припливи. Вони також є важливими для когнітивних функцій.

Магній сприяє зміцненню нервової системи та покращує якість сну. Також він бере участь у різних процесах в організмі — від м'язової та нервової функції до цукру в крові та регуляції артеріального тиску, формування кісток та енергетичного обміну.

У період менопаузи вироблення колагену різко знижується, оскільки естроген має вирішальне значення підтримки колагену. Додавання гідролізованого колагенового порошку або кісткового бульйону у свій щоденний раціон допомагає підтримати здоров'я кишечника, шкіри та суглобів.

Вітамін С важливий для підтримки щільності кісткової тканини, яка захищає від переломів у пізньому віці. Це також допоможе полегшити припливи. І його антиоксидантний ефект може допомогти запобігти серцевим захворюванням, які частіше зустрічаються після менопаузи.

Втрата кальцію прискорюється в міру зниження естрогену, тому цей важливий мінерал стає ще життєво важливішим, коли жінка входить до етапу перименопаузи. Кальцій необхідний для сповільнення втрати кісткової маси. З віком кістки стають пористими (стан, відомий як остеопороз) і можуть слабшати, що робить переломи більш ймовірними.

Багато жінок не отримують достатньої кількості Омега-3, але кожна клітина організму потребує їх, особливо очі та мозок. Омега-3 також важливі для м'язової активності, імунної функції, травлення та фертильності. Ризик серцевих захворювань зростає після менопаузи. Омега-3 можуть допомогти контролювати рівень тригліцеридів. Вони також можуть допомогти з психологічними проблемами, депресією та припливами.

Пробіотики можуть допомогти з проблемами травлення, з якими стикаються багато жінок у цей час (здуття живота, гази, запор). Вони також підтримують здоров'я піхви, сприяючи створенню оптимальних бактерій в слизовій оболонці.

Варто зазначити, що будь-які вітамінні добавки для полегшення симптомів менопаузи слід приймати тільки після попередньої консультації з лікарем.

Джерела

Climacteric: concept, consequence and care / PubMed (англ.)

The Treatment of Climacteric Symptoms / NCBI (англ.)

Climacteric / МenoMartha (англ.)

Climacteric syndrome: symptom prevalence and quality of life assessment, a proxy of health care services / IJCMPH (англ.)

Menopause / NHS (англ.)

What Is Menopause? / NIH (англ.)

Menopause / Mayo Clinic (англ.)

Відмова від відповідальності

Мережа аптек подорожник надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. Мережа аптек подорожник не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами мережі аптек подорожник інформації, розміщеної на сайті.

Ціни на При клімаксі

При клімаксіЦіна
Декліманс у капсулах, 30 шт.
454,99грн
Аб'юфен таблетки по 400 мг, 30 шт.
355,99грн
Клімадинон таблетки, 60 шт.
278,99грн
Сімідона форте таблетки по 13 мг, 30 шт.
462,99грн
Сімідона Уно таблетки по 6,5 мг, 30 шт.
324,99грн