Київ
0 800 303 111

Кіста яєчника

Знайдено 11 товарів
Фільтри
Ціна
-
Взаємодія з алкоголем
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурний відпуск
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Об'єм
Активний інгредієнт
Тазалок краплі оральні, 100 мл
iconБонусів 4.56
455,99грн
Дуфастон табл. п/о 10мг №14
iconБонусів 4.81
480,99грн
Візан таблетки по 2 мг, 28 шт.
iconБонусів 8.17
816,99грн
Норколут таблетки по 5 мг, 20 шт.
iconБонусів 2.18
217,99грн
Тазалок краплі, 100 мл, 3 шт.
iconБонусів 11.36
1 135,99грн
Маріта таблетки по 2 мг, 28 шт.
iconБонусів 3.28
327,99грн
Тазалок краплі, 50 мл
iconБонусів 3.86
385,99грн
Яєчники — парні органи, розташовані в області малого тазу, є частиною жіночої репродуктивної системи, виконують найважливішу функцію в організмі жінки, продукують яйцеклітини, а також виробляють статеві гормони естрогени та прогестерон. Іноді на поверхні яєчника чи всередині нього формується утворення, заповнене рідиною, зване кістою.

Що таке кіста?

Кісти являють собою закриті мішкоподібні структури, заповнені рідким або напівтвердим матеріалом. Вони мають чітко виражену мембрану (оболонку) і відокремлені від навколишніх тканин. Більшість кіст є доброякісним (нераковим), вони можуть бути мікроскопічними або виростати до дуже великих розмірів. Виникають у будь-якій частині тіла, включаючи кістки, органи та м'які тканини.

Розрізняють такі види кіст як:
  • епідермальні та сальні кісти. Розташовуються під шкірою;
  • гангліозні кісти. З'являються вздовж сухожилля і суглобів, на зап'ястях, але можуть виникати на пальцях або стопах;
  • кісти внутрішніх органів, наприклад, кіста яєчників, кіста молочної залози, підшлункової залози, печінки, нирок, щитовидної залози.

Що таке кісти яєчників?

Кісти яєчників — поширене новоутворення, що виникає зовні або всередині одного або обох яєчників. Найбільш поширені кісти яєчників:
  • фолікулярна кіста. Найчастіше виникають у жінок молодого віку. При нормальному менструальному циклі в яєчнику з фолікула, що дозріває, формується яйцеклітина. Коли вона дозріває, стінка фолікула розривається і яйцеклітина виходить назовні. Якщо фолікул не розкривається, щоб звільнити яйцеклітину, він продовжує рости і перетворюється на кісту. Такі кісти не мають симптомів, виявляються випадково під час обстеження, зникають протягом кількох місяців, вимагають спостереження. Найчастіше зустрічаються у жінок із різними інфекціями, патологією щитовидної залози, ожирінням;
  • кіста жовтого тіла. Як тільки фолікул розкривається, яйцеклітина виходить із нього і на його місці формується жовте тіло. Це так звана залоза, що активна протягом 12 днів, вона виробляє гормон прогестерон. Він відповідає за підготовку жіночого організму до запліднення. За відсутності запліднення жовте тіло перестає синтезувати прогестерон, оскільки зменшується, а потім зникає до початку наступної менструації. У разі змін гормонального фону, на місці жовтого тіла формується структура, заповнена рідиною, з'являється кіста жовтого тіла;
  • дермоїдна кіста, найчастіше доброякісне утворення, що утворюється з клітин, присутніх від народження, так званих зародкових клітин. Кіста може включати частини тканини або органу, наприклад, волосся, шкіра, сальні залози, хрящі. Довгий час протікає безсимптомно;
  • ендометріоїдна кіста. Виникає, коли слизова оболонка матки розростається за її межі, утворюється навколо яєчника;
  • цистаденома є поширеним доброякісним новоутворенням зі сприятливим прогнозом, що утворюється на поверхні яєчника, складається з декількох камер, заповнених рідиною.
У деяких жінок яєчники утворюють безліч дрібних кіст, які можуть бути ознакою такої патології, як синдром полікістозних яєчників.

Що ж призводить до утворення цієї патології?

Чинники ризику виникнення кісти яєчника:
  • прийом препаратів, що стимулюють овуляцію (вихід яйцеклітини з яєчника), призначені для лікування безпліддя, можуть спровокувати гіперстимуляцію яєчників та утворення кіст;
  • захворювання щитовидної залози — гіпотиреоз (недостатнє вироблення гормонів щитовидної залози). Ці гормони беруть участь у синтезі статевих гормонів, їх недолік може викликати гормональні порушення, що призводять до формування кіст;
  • інсулінорезистентність (тканини стають менш чутливими до інсуліну), наприклад, при ожирінні, найчастіше є фактором розвитку синдрому полікістозних яєчників;
  • інфекції, що спричиняють запалення органів малого тазу;
  • порушення менструального циклу;
  • ендометріоз (захворювання, при якому слизова оболонка матки розростається за її межі).
За якими критеріями можна запідозрити появу кісти яєчника?

Симптоми захворювання: які відчуття при кісті яєчника

Багато кіст не викликають симптомів і виявляються випадково при ультразвуковому дослідженні (УЗД). У міру того, як кісти ростуть, збільшуються в розмірах, можуть виникнути такі симптоми як:
  • відчуття здуття живота;
  • часте сечовипускання;
  • тазовий біль — може змінюватись від тупого болю до раптового гострого болю;
  • біль під час статевого акту;
  • біль у попереку, внизу живота, при дефекації, під час менструації;
  • нерегулярність менструального циклу; аномальні вагінальні кровотечі.

Чим зняти біль при кісті яєчника: ефективні препарати для лікування

Для полегшення болю при кісті яєчників можуть використовуватися такі препарати як:
  • анальгетики, наприклад, ацетамінофен (Парацетамол);
  • нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), наприклад, ібупрофен, кеторолак.

Зверніть увагу! Препарати групи НПЗП протипоказані при кровотечі, виразковій хворобі шлунка та 12-палої кишки. Перед вживанням обов'язково проконсультуйтеся з вашим лікарем.

Чим небезпечна кіста на яєчнику?

При кістах можуть виникати такі ускладнення як:
  • переродження у злоякісну форму;
  • перекрут. Якщо кіста збільшується у розмірі, вона може призвести до перекручування, внаслідок чого припиняється кровопостачання через ніжку кісти, може виникнути перитоніт (запалення очеревини), у такому разі необхідне невідкладне оперативне лікування, видалення кісти яєчника;
  • розрив кісти яєчників можуть викликати небезпечні життя кровотечі;
  • нагноєння кісти.

Зверніть увагу! Вам слід негайно звернутися до лікаря, якщо ви відчуваєте:
  • раптовий, різкий біль у животі;
  • біль із підвищенням температури тіла;
  • біль, що супроводжується нудотою, блюванням;
  • запаморочення, слабкість.
У разі виявлення кіст яєчників за допомогою ультразвукового обстеження показаний аналіз крові на онкомаркери, наприклад, СА-125, АФП, ЛДГ для виключення злоякісної течії, раку яєчника. Хоча такий маркер як СА-125 може бути хибнопозитивним при такій патології як фіброма яєчника, ендометріоз.

Чим небезпечна кіста яєчника при вагітності?

Кісти яєчників часто виникають у жінок дітородного віку, іноді майбутні мами дізнаються, що вони мають кісту яєчника під час перших УЗД. Як правило, ці кісти доброякісні. Найбільш поширеними новоутвореннями яєчників під час вагітності є функціональні кісти, такі як жовте тіло вагітних і тека-лютеїнові кісти. Більшість цих кіст розсмоктуються після перших 14-16 тижнів вагітності.

Щоб бути впевненим у тому, що кіста яєчника не вплине на вашу вагітність, необхідно проходити регулярні УЗД, для того щоб відстежити розмір і стан будь-якої кісти, чи не росте вона, не змінюється її структура.

Однак деякі кісти, сформовані ще до вагітності, можуть зростати і з часом призводити до таких ускладнень як перекрут яєчника, розрив кісти, що може призвести до кровотечі. У разі таких гострих випадків необхідне своєчасне хірургічне втручання. Тому перед тим, як планувати вагітність, необхідно пройти гінекологічний огляд, УЗД органів малого тазу для виключення даної патології.

Джерела

Ovarian Cysts / Healthline (англ.)

Ovarian cyst / NHS inform (англ.)

What to know about cysts / MedicalNewsToday (англ.)

Cysts (Overview) / Harvard Health Publishing (англ.)

Ovarian Cysts / WebMD (англ.)

Ovarian Cysts Medication / Medscape (англ.)
 

Відмова від відповідальності

Мережа аптек подорожник надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. Мережа аптек подорожник не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами мережі аптек подорожник інформації, розміщеної на сайті.

Ціни на Кіста яєчника

Кіста яєчникаЦіна
Тазалок краплі оральні, 100 мл
455,99грн
Дуфастон таблетки по 10 мг, 14 шт.
480,99грн
Візан таблетки по 2 мг, 28 шт.
816,99грн
Норколут таблетки по 5 мг, 20 шт.
217,99грн
Тазалок краплі, 100 мл, 3 шт.
1 135,99грн