Київ
0 800 303 111

Вугровий висип та акне

Знайдено 87 товарів
Фільтри
Ціна
-
Взаємодія з алкоголем
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурний відпуск
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Об'єм
Активний інгредієнт
Гель від прищів Сейн (Sane), 10 мл
iconБонусів 1.79
199грн
-10%
179,1грн
Акнетин капс. 16мг №30
iconБонусів 11.58
1 158,69грн
Урьяж Ісеак тонік очищуючий 250, мл
iconБонусів 5.99
599грн
Зая Тонік для обличчя Листя Мануки, 200 мл
iconБонусів 0.32
63,99грн
-50%
32грн
Тонік для обличчя Зая JEJU, 200 мл
iconБонусів 0.31
63,8грн
-50%
31,9грн
Гірудо Оіл Проблем лосьйон-тонік, 180 мл
iconБонусів 0.42
84,99грн
-50%
42,5грн
СВР Фізіопюр тонік, 200 мл
iconБонусів 5.47
547грн
Еффезел гель, 30 г
iconБонусів 8.96
895,99грн
Акнетин капс. 8мг №30
iconБонусів 7.03
703,86грн
Дуак гель, 15 г
iconБонусів 4.54
453,99грн
Азитро Сандоз таблетки по 500 мг, 3 шт.
iconБонусів 2.49
248,99грн
Зеркалін р-н нашкірний 1% фл. 30мл №1
iconБонусів 2.7
270,75грн
Дерива С гель від вугрового висипу, 15 г
iconБонусів 4.41
440,99грн
Угресол розчин 10%, 30 мл
iconБонусів 2.15
214,99грн
Акнестоп крем 20% у тубі, 30 г
iconБонусів 3.8
379,99грн
Мило Демолан (Demolan) форте 3в1, 300 мл
iconБонусів 2.2
220грн
ДермаПро Акне капс. №30
iconБонусів 6.15
614,99грн
Скінорен крем для лікування вугрів 20%, 30 г
iconБонусів 4.54
453,99грн
Скінорен гель від акне 15% у тубі, 30 г
iconБонусів 4.7
470,17грн
Угрин настойка, 100 мл
iconБонусів 0.9
90,84грн
iconБонусів 0.17
17,17грн
Прищі є поширеним станом шкіри, викликаним забитими або запаленими сальними залозами або підвищеною присутністю бактерій, що викликають прищі на шкірі. Вони є симптомом акне, і існує багато різних типів, включаючи прості вугри, білі вугри, кісти та інші.

Прищі — це невеликі нарости на поверхні шкіри. Вони можуть запалюватись або знебарвлюватися. Акне зазвичай викликає розвиток прищів, найчастіше на обличчі, грудях, плечах та верхній частині спини.

Що таке акне?

Акне є поширеним дерматологічним захворюванням, при якому пори шкіри блокуються волоссям, шкірним салом (жирною речовиною), бактеріями та мертвими клітинами шкіри. Ці закупорки виробляють вугри, білі вугри, вузлики та інші типи прищів. Це найпоширеніший стан шкіри, який відчувають люди. Вважається, що 80% людей віком від 11 до 30 років будуть мати принаймні легку форму акне, і більшість людей страждають від неї в якийсь момент свого життя.

Варто розуміти, що акне не є універсальним діагнозом. Це те, що називається «багатофакторним захворюванням», що означає, що воно може бути спричинене багатьма причинами. Ці різні тригери можуть виявлятися в широкому спектрі дефектів.

Чим відрізняється акне від вугрової хвороби?

Вугрі — це стан, відомий під своєю науковою назвою, acne vulgaris, яке виникає, коли на шкірі з'являються множинні висипання. Тобто, акне і вугрі — це одне і теж поняття.

Чому виникає акне?

Наш організм постійно виробляє нові клітини шкіри, тоді як мертві клітини шкіри піднімаються на поверхню пори і просто відшаровуються від тіла. У період статевого дозрівання гормони запускають вироблення шкірного сала — жирної речовини, яка допомагає зволожувати нашу шкіру.

Шкірне сало склеює мертві клітини шкіри разом, збільшуючи їх шанси потрапити у пастку всередині пори. Закупорені пори перетворюються на різні види прищів. Якщо бактерії також присутні, може виникнути почервоніння та набряк, що призводить до прогресування прищу в кісту або вузол.

Які бувають види прищів: симптоми акне?

Медична термінологія прищів — це комедони (множина від comedo). Вони утворюються коли волосяний фолікул засмічується шкірним салом та/або мертвими клітинами шкіри.

Види прищів і характерні для них симптоми включають такі:
  1. Чорні точки або просто вугри. Вони також називаються «відкритими комедонами». Вони по суті є просто заблокованими порами без набряків або інфекцій, внаслідок чого вважаються незапальними. Іншими словами, вони не будуть червоними і болючими, як деякі інші плями акне. Такі вугри відкриті для повітря, тому коли вони вступають в контакт з киснем вони набувають чорного кольору.
  2. Білі вугри. Вони є «закритими комедонами», і вважаються однією з типових форм акне. Такі вугри утворюються також внаслідок закупорки шкірних пор себумом (шкірним салом) та мертвими клітинами. Однак, на відміну від чорних точок, вони залишаються білими, тому що не контактують безпосередньо з киснем.
  3. Папули. Це комедони, які запалюються, утворюючи невеликі червоні чи рожеві шишки на шкірі. Цей тип прищів може бути чутливим до дотику. Колупання або здавлювання може посилити запалення і призвести до рубцювання. Велика кількість папул може вказувати на помірну та тяжку вугрову хворобу.
  4. Пустули. Це ще один вид запалених прищів. Це по суті папули, які заповнюються гноєм. Це відбувається за рахунок того, що імунна система людини реагує на такий запальний процес. Такі прищі виглядають, як опухлі червоні шишки з білим або жовтим вмістом усередині.
  5. Вузлики. Вони являють собою великі, запалені шишки, які відчуваються твердими на дотик. Вони розвиваються глибоко всередині шкіри та часто болючі. Вузлики повинні лікуватися дерматологом, оскільки вони можуть рубцюватися.
  6. Кісти. Це величезні ураження шкіри, заповнені гноєм, які на вигляд дуже нагадують фурункули. Як і вузлики, кісти можуть бути болючими і повинні лікуватися дерматологом, оскільки вони також можуть залишати рубці. Люди, у яких розвиваються вузлики та кісти, зазвичай вважаються такими, що мають більш важку форму акне.
Усі типи комедонів діляться також залежно від тяжкості висипання:
  • легкі — це коли відзначається менше 20 білих вугрів і чорних точок, менше 15 запалених шишок або менше 30 загальних уражень. Легкі прищі зазвичай лікуються безрецептурними місцевими ліками. Може знадобитися до 8 тижнів, щоб побачити значне покращення;
  • помірні — це коли від 20 до 100 простих і білих вугрів, від 15 до 50 запалених шишок або від 30 до 125 загальних уражень. Такі прищі зазвичай теж піддаються лікуванню безрецептурними препаратами, проте часу для покращення результату знадобиться більше;
  • важкі — люди з важкими вузликоподібними прищами мають множинні запальні кісти та вузлики. Прищі можуть стати темно-червоними або фіолетовими, також часто залишають шрами. Своєчасне лікування у дерматолога может звести до мінімуму рубцювання. У деяких випадках лікар може вводити кортикостероїди безпосередньо в вузлики та кісти, щоб зменшити їх розмір та хворобливе запалення.
Також є такі види акне як:
  1. Акне конглобату. Воно є однією з найважчих форм акне. Воно включає безліч запалених вузликів, які пов'язані під шкірою з іншими вузликами. Вони можуть утворюватися на шиї, грудях, руках та сідницях. Дуже часто залишають шрами. Цей тип акне частіше зустрічається у чоловіків і іноді спричинений прийомом стероїдів або препаратів тестостерону.
  2. Акне механіка. Воно пов'язане з підвищеним потовиділенням, тертям та тиском на шкіру. Його також іноді називають «спортивним акне», тому що воно часто зустрічається у спортсменів. Профілактичні заходи включають носіння абсорбуючого матеріалу під спортивним інвентарем та прийняття душу відразу після фізичної активності.

Акне: причини, що викликає прищі?

Шкіра людини має пори, які з'єднуються із сальними залозами під шкірою. Фолікули з'єднують залози з порами. Фолікули являють собою невеликі мішечки, які виробляють та виділяють рідину. Залози виробляють себум (шкірне сало), він у свою чергу переносить мертві клітини шкіри через фолікули на поверхню шкіри. Комедони утворюються, коли цей фолікул закупорюється, а шкірне сало накопичується під шкірою.

Клітини шкіри, себум та волосся можуть разом злипатися в пробку, після чого вона заражається бактеріями та виникає набряк. Прищ починає утворюватися, коли ця пробка руйнується. Propionibacterium acnes (P. acnes) — це назва бактерій, які живуть на шкірі та сприяють інфікуванню прищів. Багато досліджень показують, що тяжкість і частота акне залежить від штаму бактерій. Не всі мікроби акне викликають комедони.

Акне значною мірою є гормональним станом, який обумовлений андрогенними гормонами, які зазвичай стають активними у підлітковому та молодому віці. Чутливість до цих гормонів у поєднанні з поверхневими бактеріями на шкірі та жирними кислотами у сальних залозах можуть призвести до акне.

Також інші причини акне, пов'язані з будь-якими станами здоров'я, включають такі:
  • коливання рівня гормонів;
  • видавлювання та колупання прищів;
  • носіння щільного та синтетичного одягу, а також різних головних уборів та шоломів;
  • забруднення повітря та певні погодні умови, особливо підвищена вологість;
  • використання маслянистих чи жирних засобів особистої гігієни;
  • стрес, який збільшує вироблення гормону кортизолу, також може спричинити спалах акне;
  • прийом деяких ліків;
  • харчові тригери (наприклад, велике вживання цукру та молочних продуктів);
  • деякі захворювання, такі як хвороба Аддісона або синдром Кушинга;
  • генетична схильність.

Що таке постакне?

Сліди постакне — це невеликі темні плями, що залишилися після загоєння запаленого комедону, тобто наслідки самої дерматологічної проблеми — вугрової хвороби. Постакне іноді називають «шрамами від прищів», ​​але це неправильне твердження. Справжні шрами від акне або підняті (гіпертрофічні), або вдавлені (атрофічні) і, як правило, мають той самий колір, що й шкіра.

Вони також є постійними шрамами та можуть бути видалені лише за допомогою професійних, косметологічних процедур. Сліди постакне, з іншого боку, плоскі і, як правило, здаються світло-темно-коричневими за кольором.

Як запобігти акне?

Якщо людина має легкі прищі на шкірі, є способи допомогти запобігти появі нових більш важких комедонів і запобігти утворенню шрамів від акне. Основні рекомендації включають:
  • потрібно мити обличчя двічі на день теплою водою або м'якою серветкою для обличчя;
  • використовувати сонцезахисні засоби;
  • обов'язково знімати макіяж перед сном;
  • регулярно мити волосся шампунем, особливо якщо воно жирне і часто торкається шкіри;
  • збалансовано харчуватись, а також регулярно займатися спортом.
Чого слід уникати, зокрема:
  • макіяж на олійній основі або жирний сонцезахисний крем;
  • надто часте миття обличчя або використання грубого мила;
  • використання скрабів для обличчя, тоників або засобів для чищення;
  • тісний одяг над областями, де є прищі;
  • здавлювання або колупання плям або прищів;
  • куріння, оскільки воно загалом негативно впливає на здоров'я шкіри.
Акне найчастіше вражає людей віком від 15 до 24 років, і багато людей помітять все менше і менше серйозних плям, як тільки вони досягнуть середини двадцяти років. Однак у деяких людей комедони остаточно так і не проходять, внаслідок чого може знадобитися постійне лікування. Акне також вражає людей, чий тип шкіри від природи жирніший.

Як лікувати акне: препарати від вугрової хвороби?

Кращі засоби для лікування акне пригнічують вироблення шкірного сала, обмежують зростання бактерій, а також блокують чоловічі гормони в шкірі.

Препарати для лікування акне діляться на місцеві, які необхідно наносити прямісінько на уражені ділянки шкіри та системні, які допомагають боротися з цією проблемою зсередини.

Місцеві засоби при лікуванні акне:
  1. Азелаїнова кислота. Вона є хімічним засобом, що відлущує. Це спосіб видалення закупорки акне, які вже сформувалися у волосяних фолікулах, таких як білі та звичайні вугри. Це також спосіб видалення захоплених клітин шкіри, олії, косметики та інших речовин, що блокують фолікули, зі шкіри, знижуючи ризик розвитку акне в майбутньому. Також ця кислота вбиває мікроорганізми на шкірі та зменшує набряклість. Вона випускається у формі гелів та кремів у концентраціях 10% та 20%. Приклади засобів включають: Акнестоп, Скінорен.
  2. Пероксид бензоїлу. Він працює як антисептик, щоб зменшити кількість мікробів на поверхні шкіри. Він поставляється у вигляді гелю або засобу для вмивання обличчя, що містить 5% перекису бензоїлу. Нижча концентрація цього засобу менше подразнює шкіру. Пероксид бензоїлу іноді змішують із сульфатом гідроксихіноліну калію. Це антимікробний інгредієнт, який вбиває мікроорганізми на шкірі. Представники засобів: Угресол, Дуак, Еффезел.
  3. Ретиноїди (похідні вітаміну А). Вони допомагають запобігти закупорці пір. Однак вони можуть викликати зміну кольору шкіри або лущення. Використання ретиноїдів через день або використання їх в один і той же час в якості зволожуючого крему може зменшити ці побічні ефекти. Приклади засобів: Адаклін, Деріва, Альтрено.
  4. Саліцилова кислота. Вона допомагає розчиняти мертві клітини шкіри, щоб запобігти засміченню волосяних фолікулів. Приклади засобів: Саліцилово-цинкова паста.
  5. Протимікробні препарати. Вони перешкоджають зростанню та розмноженню патогенної мікрофлори на шкірі, внаслідок чого запобігають утворенню комедонів та тяжкості перебігу акне. Представники: Зеркалін, Розамет, Зінерит.
Системні засоби для лікування акне включають:
  • стереоізомери трансретиноєвої кислоти (наприклад, Роаккутан, Акнетин) — вони діють за рахунок того, що знижують вироблення шкірного сала, тим самим запобігають закупорці пор шкіри.
  • антибіотики (наприклад, протимікробні засоби з груп тетрациклінів та азалідів) — вони найчастіше застосовуються при важких формах акне для зменшення кількості хвороботворних бактерій на шкірі;
  • КОК (комбіновані оральні контрацептиви) вони підбираються лікарем індивідуально для кожної жінки. КОК допомагають стабілізувати гормональний фон, стрибки якого є однією з найпоширеніших причин виникнення акне;
  • антиандрогенні препарати — вони відносяться до ліків, які застосовують жінки для протидії дії чоловічих статевих гормонів, таких як тестостерон, на шкіру. Антиандрогени не підходять для проблем зі шкірою у чоловіків.
Інші немедикаментозні методи лікування акне можуть включати:
  1. Хімічні пілінги. Для цього використовується м'який хімічний розчин для видалення шарів шкіри та зменшення прищів.
  2. Лазерне шліфування шкіри. Воно спрямовує короткі, концентровані пульсуючі промені світла на комедони. Світлові промені зменшують кількість себуму, що виробляють сальні залози.
  3. Мікродермабразія. Дерматолог чи пластичний хірург використовує спеціалізований інструмент, щоб «відшліфувати» шкіру. Видалення верхніх шарів шкіри звільняє засмічення, які викликають прищі.
Також деякі вітаміни сприяють здоровій шкірі, що може допомогти запобігти акне. До них відносяться:
  1. Вітамін А. Хороші джерела вітаміну А включають листові зелені овочі, помаранчеві та жовті овочі, помідори, фрукти, рибу та печінку.
  2. Вітамін D. Продукти багаті на нього включають жирну рибу (скумбрію, лосось, форель і тунця) і вітамінізовані продукти, включаючи молоко, сухі сніданки та апельсиновий сік.
  3. Вітамін Е. Їм багаті горіхи, насіння, листові зелені овочі та олії.
Крім продуктів харчування багатих на перелічені вище вітаміни можуть застосовуватися спеціальні біологічні добавки, але тільки після попередньої консультації з лікарем.

Джерела

Acne / Mayo Clinic (англ.)

HOW TO TREAT DIFFERENT TYPES OF ACNE / AAD (англ.)

Acne / NHS (англ.)

Pimples / Cleveland Clinic (англ.)

Acne / Drugs.com (англ.)

Acne / Medicine.com (англ.)

Medications for Acne / Drugs.com (англ.)

What is Acne? / Penn Medicine (англ.)

Understanding Acne Symptoms / WebMD (англ.)

Acne types / Heath Line (англ.)

Acne / Health Direct (англ.)

Відмова від відповідальності

Мережа аптек подорожник надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. Мережа аптек подорожник не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами мережі аптек подорожник інформації, розміщеної на сайті.

Ціни на Вугровий висип та акне

Вугровий висип та акнеЦіна
Гель від прищів Сейн (Sane), 10 мл
179,1грн
Акнетін капсули по 16 мг, 30 шт.
1 158,69грн
Крем для обличчя Авен Клінанс Гідра (Avene Cleanance Hydra), 40 мл
457грн
Тонік для обличчя Pharmaceris (Фармасеріс) А ніжний освіжаючий, 200 мл
452грн
Гель для обличчя Авен Клінанс (Avene Cleanance) очищувальний, 400 мл
549грн