Киев
0 800 303 111

Видалення бородавок

Знайдено 18 товарів
Фільтри
Ціна
-
Взаємодія з алкоголем
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурний відпуск
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Об'єм
Активний інгредієнт
Папілек засіб для догляду за шкірою, 2 мл
iconБонусів1.66
165,99грн
Суперчистотіл ДІАС, 1,2 мл
iconБонусів0.4
40,29грн
Саліцилова мазь 10% в тубе 25 г.
iconБонусів0.69
68,99грн
Лаферомакс супозиторії ректальні по 3000000 МО, 10 шт.
iconБонусів5.9
589,99грн
Суперчистотіл EU, 1,2 мл
iconБонусів0.47
47,3грн
Кераворт крем 5% саше 250мг №12
iconБонусів11.93
1 192,99грн
iconБонусів0.07
7грн
Чистотіл-супер 3,6мл
iconБонусів0.58
58,71грн
Бородавки є найпоширенішою медичною проблемою, можуть з'явитися у будь-якому віці. У дітей шкільного віку поширеність сягає 10-20%. Ці неестетичні утворення виникають унаслідок ураження організму вірусом. Виникають частіше у людей з ослабленим імунітетом.

Що таке бородавка та від чого вони з'являються

Бородавка — доброякісне утворення, викликане вірусом папіломи людини (ВПЛ), яке виникає на слизових оболонках та шкірі. Вірус папіломи людини (ВПЛ) є ДНК-вірус. Ідентифіковано понад 100 типів ВПЛ. Папіломавірусна інфекція людини широко поширена серед населення загалом. Потрапляючи в організм, який завжди призводить до розвитку захворювання. Це відбувається лише за наявності сприятливих чинників, таких як:
 • ослаблений імунітет. Люди з ослабленою імунною системою, наприклад, люди з ВІЛ або які приймають препарати для лікування ревматоїдного артриту, більш сприйнятливі до вірусів, що викликають бородавки, тому що їх імунна система погано справляється з ними;
 • авітаміноз;
 • куріння;
 • наявність статевих партнерів, які мають в анамнезі генітальні кондиломи;
 • молодий вік;
 • захворювання, що передаються статевим шляхом (хламідіоз, гонорея, трихомоноз, бактеріальний вагіноз, сифіліс, герпетична інфекція, ВІЛ-інфекція, цитомегаловірусна інфекція тощо).
Однак у деяких випадках розвиток вірусної інфекції може відбуватися і на тлі імунної системи, що нормально функціонує.
Деякі підтипи вірусу можуть викликати злоякісні новоутворення. Злоякісна трансформація зазвичай виникає у осіб з ослабленим імунітетом.

Зараження вірусом відбувається прямим контактом. Механізми інфікування вірусом папіломи людини:
 • вірус може передаватися через безпосередній контакт між зовнішніми покровами зараженої та незараженої людини;
 • під час статевого акту, за наявності мікротравм;
 • новонароджені заражаються від матері під час проходження через родові шляхи.
Потрапивши на поверхню епітелію з порушеною цілісністю, вірус викликає розростання клітин епітелію у вигляді бородавок, кондилом, папілом (іноді великих). Маючи високу специфічність, різноманітні типи ВПЛ викликають різні ураження шкіри та слизових оболонок.

Види бородавок

Прояви інфекції ВПЛ спостерігається у вигляді звичайних бородавок, підошовних бородавок, плоских бородавок, гострих кондилом.

Звичайні бородавки зазвичай ростуть на тильній стороні пальців рук і ніг і колінах. Вони можуть мати грубий товстий вигляд і закруглену вершину, розміром від 2 міліметрів до 10 міліметрів у діаметрі, без ознак запалення, кольору нормальної шкіри, можуть бути одиничними або множинними, при близькому розташуванні можуть зливатися. Ці бородавки не болючі, можуть зникати власними силами. Зустрічаються частіше у дітей та підлітків.

Підошовні бородавки ростуть в області підошви ніг, у місцях найбільшого тиску взуттям, є потовщенням зовнішнього шару шкіри, дуже болючі при ходьбі. Практично не виступають над рівнем шкіри, можуть мати вигляд натоптишів діаметром до кількох сантиметрів.

Плоскі (юнацькі) бородавки.
Цей вид бородавок є плоскими папулами, округлою формою, що злегка підіймаються над рівнем шкіри розміром до 3 мм в діаметрі. Колір їх відрізняється від нормальної шкіри. Локалізуються на тильній частині кисті, обличчі, передплічі.

Ниткоподібні бородавки. Це швидкорослі бородавки виглядають ниткоподібними, схожими на крихітні пензлики, частіше мають форму крихітного клаптя, рожевого кольору. Виникають в області верхньої повіки, носа. Як правило, вони безболісні.

Генітальні бородавки (гострі кондиломи), характеризуються появою поодиноких або множинних доброякісних пухлиноподібних сосочкових розростань на шкірі та слизових сечостатевих органів. Захворювання викликається ВПЛ 1,2,6,11,1,18 типів. Передається при статевому контакті. Можливо також передача від матері плоду внутрішньоутробно або під час пологів при проходженні через родові шляхи інфікованої ВПЛ жінки.

Клінічно симптоми гострої кондиломи характеризуються появою на шкірі конусоподібної, гострої форми утворень, м'якої консистенції, які при злитті мають вигляд капусти. Поступово розростаючись, вони досягають значних розмірів, зовні нагадують пухлину, болісні. Локалізуються на статевих органах, у міжягідній складці, на промежині, в області ануса, бувають темного, блідо-рожевого або яскраво-червоного кольору. У 65-70% хворих на гострі кондиломи виявляються при обстеженні у обох статевих партнерів і нерідко поєднуються з іншими венеричними ІПСШ. Виникненню захворювання можуть сприяти недотримання правил особистої гігієни, травматизація шкіри, імунодефіцитні стани.

Чим відрізняється бородавка від папіломи

Папіломи — доброякісні шкірні новоутворення, причиною виникнення яких є вірус папіломи людини. Ці утворення не становлять загрози життю людини, проте за певних умов можуть трансформуватися у злоякісні форми. Мають м'яку округлу форму, як правило, мають основу чи ніжку на відміну від бородавки, яка більш сплощена. Якщо порівнювати бородавки та папіломи, то вони різняться по текстурі, розмірах, локалізації. Папіломи м'якіші, частіше локалізовані в складках шкіри, на відміну від бородавок, які більш щільної консистенції, утворюються частіше на руках, ступнях ніг, а саме на тильних поверхнях. Але обидві форми — це прояви вірусу папіломи людини. Щоб напевно відрізнити папілому від бородавки, необхідно звернутися до дерматолога для проведення диференціальної діагностики.
Вам слід терміново звернутися до лікаря, якщо:
 • ви помітили кровотечу або сліди гною в ділянці бородавки;
 • бородавка збільшилася у розмірах;
 • колір бородавки змінюється;
 • посилилася болючість;
 • при наявності супутніх захворювань, таких як діабет або інших імунодефіцитних станах, наприклад, ВІЛ або СНІД.

Методи лікування бородавок

На сьогодні до фізичних деструктивних методів лікування належить:
 • електрокоагуляція;
 • кріотерапія. При цьому виді лікування лікар розпорошує струйно рідкий азот на бородавку. Кріодеструкцію при необхідності повторюють через 1-2 тижні;
 • лазеротерапія;
 • радіохвильова терапія;
 • хірургічні методи — висічення.
Серед хімічних деструктивних методів лікування виділяють обробку такими засобами:
Застосовують на осередки 1 раз на 7-14 днів. При необхідності повторюють процедуру через 2 тижні. Не застосовують на великі та ерозовані вогнища ураження.
Існує безліч гелів, мазей, лікувальних пластирів для лікування бородавок. Багато хто з них містить інгредієнт під назвою саліцилова кислота, наприклад, саліцилова мазь. Ця хімічна речовина допомагає пом'якшити зовнішній твердий шар бородавки. Також застосовують 20% саліцилову кислоту у вигляді аплікацій на осередки 2 рази на тиждень.

Лікування ВПЛ захворювань має на увазі не лише видалення утворень, а й підтримання загального імунітету, усунення факторів, що сприяють їхньому розвитку. Використовуються також противірусні препарати: Інтерферон, Циклоферон. Неспецифічна терапія включає застосування вітамінів групи В, адаптогенів (лимонника).

Що буде, якщо пошкодити бородавку

В цьому випадку можуть виникнути такі неприємні моменти, як:
 • кровотеча, що виникає внаслідок пошкодження судин, які живлять новоутворення;
 • приєднання вторинної бактеріальної інфекції внаслідок пошкодження цілісності шкірного покриву. Може розвинутись запальний процес з набряком, гіперемією та нагноєнням рани;
 • поширення вірусу на прилеглі ділянки шкіри та виникнення нових вогнищ.

Профілактичні заходи

Якщо у вас є бородавка, такі заходи можуть допомогти запобігти їх поширенню серед інших людей:
 • не діліться своїм рушником, взуттям;
 • носіть шльопанці у громадських душових;
 • не дряпайте і не колупайте бородавку, оскільки вони можуть поширитися, використовуйте лікувальний пластир для лікування бородавок та запобігання їх травмування;
 • не діліться засобами особистої гігієни.

Джерела

Diagnosis and management of human papillomavirus infections / Pub Med

Human papillomavirus infection / Pub Med

Everything You Need to Know About Warts / Нealthline

Should I worry about a papilloma? / MedicalNewsToday

Papilloma / National Lidrary of Medicine

Ціни на Видалення бородавок

Видалення бородавокЦіна
Папілек засіб для догляду за шкірою, 2 мл
165,99грн
Суперчистотіл ДІАС, 1,2 мл
40,29грн
Саліцилова мазь 10% в тубе 25 г.
68,99грн
Ферезол для видалення бородавок та мозолей, 15 г
97,5грн
Гірський чистотіл рідина гігієнічна, 1,2 мл
11,13грн