Дуже часто в комплексі з традиційною терапією, як додаток, використовують гомеопатичні засоби.
Гомеопатія як альтернативна форма медицини
Слово гомеопатія походить від грецького omeos, що означає подібне. Гомеопатія була заснована наприкінці 18 століття німецьким лікарем Самуелем Ганеманном. Основний її принцип — подібне лікується подібним, тобто речовина, здатна викликати симптоми хвороби, може бути використана як ліки для лікування подібних симптомів, які відчуває хвора людина.
У гомеопатії використовується принцип малих доз та метод їх потенціювання. Перший передбачає послідовне розведення вихідної речовини 1:10 або 1:100 з обов'язковим енергійним струшуванням — перемішування кожного проміжного розведення.
У процесі потенціювання розчин набуває інформаційних (біофізичних) характеристик розчиненої в ньому лікарської речовини. У виготовленні гомеопатичних засобів використовують різну міру розведення. До складу гомеопатичних засобів входять речовини рослинного, мінерального, тваринного походження. Випускаються в формі таблеток, гранул, розчинів, мазей. Дітям розчини готуються на воді.
Одним з основних принципів гомеопатичного лікування є індивідуалізація, при якій дві людини з тим самим медичним діагнозом можуть отримувати різні ліки, враховуючи конкретні симптоми хвороби у кожного, настрої, типі болю, а також час загострення симптомів. Лікар гомеопат підбирає гомеопатичні препарати з урахуванням всієї історії хвороби. Практика та сфера застосування гомеопатії різноманітні.
Слід враховувати, що при лікуванні гомеопатичними засобами можливе посилення симптомів, після якого виникає одужання, тому дуже важливо про це попередити лікаря і не переривати курс лікування.
Чому гомеопатія популярна серед батьків
Діти — це дорогоцінний дар, який є у батьків, але турбота про дітей — найскладніше завдання. Батьки завжди хочуть, щоб їхні діти були здорові. Гомеопатія є одним з найбільш популярних альтернативних методів лікування, які використовуються у дітей, оскільки гомеопатичні ліки, як правило, рідко викликають побічні дії. Саме з цієї причини більшість батьків обирають гомеопатичні засоби для своїх діточок.
Як підібрати гомеопатичні ліки для дітей
Гомеопатія використовується при лікуванні гострих респіраторних захворювань, частих вушних інфекціях, прорізуванні зубів, при спазмах живота. Допомагає зміцнити імунітет, зменшує кількість епізодів повторних інфекцій, призначається дітям із симптомами страху, тривоги.
Дуже часто у дітей на тлі гострих вірусних інфекцій виникає набряк носоглотки, збільшення лімфатичних вузлів. Застосування в комплексному лікуванні з традиційним лікуванням гомеопатичних засобів, значно покращує прогноз при цьому захворюванні. В аптеці можна придбати готові комплексні гомеопатичні засоби.
При інфекційних захворюваннях вірусного походження призначаються такі гомеопатичні засоби:
- Лімфоміозот — показаний при запальних процесах різної локалізації, у тому числі при збільшенні лімфатичних вузлів. Препарат покращує відтік лімфи з усіх органів та тканин, має дезінтоксикаційну, протинабрякову, протизапальну дію, засновану на активації захисних сил організму та нормалізації порушених функцій за рахунок речовин рослинного, мінерального та тваринного походження, що входять до складу препарату.
- Енгістол — призначається при гострих та хронічних інфекційних захворюваннях вірусного походження. Має протизапальну, дезінтоксикаційну дію.
- Грип-хеель — препарат призначається у комплексному лікуванні та профілактиці грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій, що супроводжуються інтоксикацією.
- Оцилококсинум — застосовується для лікування дітей віком від 3 років при клінічних симптомах грипу: чхання, підвищення температури, головний біль та біль у тілі.
- Ергоферон — комплексний гомеопатичний препарат призначається для лікування та профілактики грипу А та В, гострих респіраторних вірусних інфекціях, гострих кишкових вірусних інфекціях. Застосовується у дітей від 6 місяців.
- Анаферон дитячий — використовується для профілактики лікування інфекцій верхніх дихальних шляхів (риніти, фарингіти, ларингіти, трахеобронхіти) різної етіології (парагрип, аденовірусна інфекція, грип та ін) у дітей, у тому числі часто хворіють.
- Афлубін — призначається для профілактики та лікування грипу та інших респіраторних вірусних інфекцій дітям від народження.
При захворюваннях горла найчастіше призначають:
- Ангін-хеель — комплексний гомеопатичний препарат призначається при загостренні хронічного тонзиліту, а також при інтоксикації та ускладненні, що виникає унаслідок хронічного тонзиліту (ревматичний міокардит та поліартрит, нефрит).
- Тонзилотрен показаний при таких станах як: запалення мигдаликів, катаральна та лакунарна ангіна, хронічна тонзилярна ангіна, збільшення (гіперплазія) мигдаликів, а також симптоматичне лікування після оперативного видалення мигдаликів у дітей.
Для зняття симптомів риніту (нежиті) використовують такі гомеопатичні засоби як:
- Еуфорбіум композитум показаний при ринітах різної етіології (вірусні, бактеріальні, алергічні) та інших видів (вазомоторні, сухі, гіперпластичні та атрофічні). Гострий та хронічний синусит у дітей від 6 років.
- Цинабсин — застосовується для лікування гострого та хронічного запалення придаткових пазух носа (синуситів) у дітей старше 12 років.
При станах, що супроводжуються болем, підвищенням температури, в комплексному лікуванні використовується такий гомеопатичний препарат як
вібуркол — має протизапальну, знеболювальну, седативну, дезінтоксикаційну, спазмолітичну дію. Випускається у формі свічок, у дітей застосовується від народження.
Також у педіатричній практиці використовуються гомеопатичні препарати, які впливають на нервову систему:
- Тенотен дитячий — призначається при помірно виражених функціональних та органічних ураженнях ЦНС, що виявляються невротичними або неврозоподібними розладами, що супроводжуються тривожністю, занепокоєнням, імпульсивністю поведінки, підвищеною дратівливістю, зниженням настрою, апатією, утрудненням концентрації та порушення уваги.
- Дормікінд — активні компоненти препарату ефективні за таких симптомів як нервозність, дратівливість, відчуття тривожності. Призначається дітям від народження за станів занепокоєння, безсоння, порушення.
Переваги та недоліки гомеопатії для дітей
Перевагою прийому гомеопатичних гранул є зручність дозування, гранули на смак не гіркі, тому ця форма випуску часто використовується в дитячій практиці. Гранули містять молочний цукор — лактозу, мають солодкуватий смак. Кількість вмісту лактози у гомеопатичних препаратах настільки мала, що не створює проблем навіть у дітей.
Гомеопатичні препарати застосовують у комплексному лікуванні з іншими ліками: антибіотиками, протизапальними, гормональними засобами, таким чином підвищують ефективність лікування. У педіатричній практиці гомеопатичні ліки ефективні при лікуванні дітей, що часто хворіють.
Побічні дії та розвиток алергічних реакцій на медикаментозні препарати обмежують можливості лікування. У цьому випадку використовують гомеопатичні засоби як альтернативу.
Недоліки гомеопатії і те, що при важкій бактеріальній інфекції, коли необхідний специфічний вплив на збудника, доцільно застосування антибактеріальних препаратів, у разі гомеопатія неефективна.
Правила застосування гомеопатичних ліків у дітей
Гомеопатичні гранули не ковтають і не жують, їх кладуть під язик і розсмоктують, маленьким дітям дають у вигляді розчину, або гранули розчиняють у невеликій кількості води. Якщо призначається одночасно кілька препаратів, їх слід застосовувати окремо один від одного.
Зверніть увагу! Всі гомеопатичні засоби зберігаються в прохолодному темному місці, далеко від джерел тепла, електричних приладів, електромагнітних пристроїв та мобільних телефонів.
Джерела
Homeopathic medicinal products for preventing and treating acute respiratory tract infections in children / Pub Med
Homeopathy in the paediatric population / Pub Med
Homeopathy / Better Health
Homeopathy / NHS
Homeopathy for babies and children / Stockbridge