Розлад шлунка у дітей може призвести до широкого спектру шлунково-кишкових симптомів після їди, від болю в животі до кислотного рефлюксу. Диспепсія чи розлад шлунка в дітей може бути симптомом кількох основних станів. Діти будь-якого віку можуть відчувати цю проблему, вона може бути епізодичною або регулярною, залежно від причини диспепсії.
Диспепсія — це постійний або повторюваний біль або дискомфорт у верхній частині живота. Найчастіше вона може супроводжуватися здуттям живота, нудотою, печією, відрижкою. Диспепсія у дітей не є приводом для серйозного занепокоєння і може вирішуватися сама протягом кількох годин.
Розлад шлунка сам собою не є хворобою. У деяких випадках це може бути ознакою основного стану. Тривалість та пов'язані з нею симптоми можуть змінюватись в залежності від причини.
Розлад шлунка зазвичай відбувається, коли люди їдять занадто багато чи надто швидко, або коли певні продукти погано засвоюються.
Симптоматичними характеристиками диспепсії у дітей є постійні або періодичні болі та дискомфорт у верхній середній ділянці живота. Люди часто описують біль, який виникає під час їжі, після їжі чи вночі.
Основні симптоми диспепсії у дітей такі:
Інтенсивність, тривалість і тип симптомів можуть змінюватись у кожної дитини. Зазвичай ці симптоми можуть тривати кілька годин після їжі.
Кожен із цих симптомів може бути викликаний або структурним (є основна причина, яка викликає даний стан), або функціональним (немає основної фізичної причини) захворюванням шлунково-кишкового тракту.
Розлад шлунка зазвичай виникає, коли кислота зі шлунка руйнує захисну оболонку травної системи, що призводить до запалення та подразнення верхньої частини живота. Більшість дітей немає запалення, але чутливість захисної підкладки, званої слизової оболонкою, збільшується.
Встановлення причини диспепсії у дітей може бути ключем до правильного підбору ліків та лікування загалом. Список причин, які необхідно виключити до встановлення діагнозу функціональної диспепсії, довгий і включає наступні проблеми ШКТ:
Також запалення верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, захворювання підшлункової залози, жовчовивідних шляхів або сечовивідних шляхів і навіть психічні захворювання можуть бути причинами виникнення розладу шлунка у дітей.
Насправді є обмежені дані про причину та розвиток диспепсії у дітей. Є деякі докази, що може бути залучена дисмоторика. Деякі дослідження показали ознаки нерегулярного шлункового міоелектричного ритму та уповільненого спорожнення шлунка та дванадцятипалої кишки, інші – змінену антродуоденальну моторику.
Неясно, чи викликають ці порушення диспепсичні симптоми, але шлунок, що повільно спорожнюється, або зворотний потік їжі з дванадцятипалої кишки в шлунок можуть представляти цінність для постановки діагнозу диспепсії.
Специфічних діагностичних маркерів функціональної диспепсії немає. Як і при багатьох інших станах, ретельний та докладний анамнез, взятий лікарем, є найважливішим аспектом оцінки та часто призводить до правильного діагнозу. Історія має включати дієтичні, психологічні та соціальні фактори.
Лікування диспепсії залежить від основних набридливих симптомів, що виникають у дитини. Терапія цього стану може включати прийом відповідних ліків, дієтичні зміни та зміна способу життя. Зазвичай використовують більше одного методу лікування.
На відміну від структурних шлунково-кишкових розладів, функціональні часто можна лікувати за допомогою змін способу життя. Вони включають:
Лікарські препарати при диспепсії включають такі:
Лікування диспепсії залежить від структурної чи функціональної причини. Якщо виявлено структурну причину, лікування може бути специфічним для основної проблеми. Наприклад, якщо причина диспепсії інфекція хелікобактер пілорі, то лікування має бути спрямоване на усунення цієї бактерії. Для функціональної диспепсії мета полягає у тому, щоб забезпечити симптоматичне полегшення.
Хоча кожна дитина індивідуальна, симптоми зникають приблизно у половини пацієнтів. Близько 20% дітей мають постійні симптоми і близько 30% мають симптоми, які приходять та уходять. Оскільки симптоми при диспепсії можуть заважати нормальному функціонуванню організму дитини, необхідно звернутися до лікаря для виявлення причин та призначення правильного лікування.
Indigestion in Children: Care Instructions / MyHealth Alberta (англ.)
Indigestion / KidsHealth (англ.)
Indigestion in Children / Parenting First cry (англ.)
Indigestion (Dyspepsia) In Children: Causes, Symptoms, And Remedies / Mom Junction (англ.)
Indigestion / HopkinsMedicine.org (англ.)
Indigestion / NHS (англ.)
Dyspepsia / About Kids Gi (англ.)
Functional dyspepsia in children / PubMed (англ.)
Functional Dyspepsia (Non-Ulcer Dyspepsia, Indigestion) / Gl Kids (англ.)
Indigestion / Drugs.com (англ.)
Мережа аптек подорожник надає вичерпну і надійну інформацію з питань медицини, здоров'я і благополуччя, однак постановка діагнозу і вибір методики лікування можуть здійснюватися тільки вашим лікарем! Самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. Мережа аптек подорожник не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що виникли в результаті використання користувачами мережі аптек подорожник інформації, розміщеної на сайті.
Допомога при розладі шлунка у дітей | Ціна |
---|---|
Пробіз Кідс суспензія оральна у флаконах по 5 мл, 10 шт. | 245,99грн |
Еспумізан Бебі краплі оральні по 100 мг/мл, 30 мл | 176,99грн |
Лактазік Сперко краплі для поліпшення процесів травлення при лактазній недостатності, 15 мл | 263,99грн |
Боботик краплі для дітей від колік та здуття живота, 30 мл | 217,99грн |
Колікід суспензія оральна 40 мг/мл у флаконі, 30 мл | 159,99грн |