Київ
0 800 303 111

Алергія у дітей

Знайдено 38 товарів
Фільтри
Ціна
-
Взаємодія з алкоголем
Імпортний
Спосіб введення
Рецептурний відпуск
Форма випуску
Кількість в упаковці
Температура зберігання
Об'єм
Активний інгредієнт
Феністил краплі від алергії, 20 мл
iconБонусів 2.34
233,99грн
Аллерсет таблеки по 5 мг, 10 шт.
iconБонусів 0.59
59грн
Еріус протиалергічний сироп, 60 мл
iconБонусів 2.63
262,99грн
Алерзин таблетки по 5 мг, 14 шт.
iconБонусів 1.27
126,99грн
Алерзин краплі оральні по 5 мг/мл, 20 мл
iconБонусів 1.89
188,99грн
L-цет сироп 2.5мг/5мл флакон 100мл.
iconБонусів 1.07
106,99грн
Ніксар 10мг табл. №30
iconБонусів 3.74
373,99грн
Ніксар 10мг табл.№10
iconБонусів 1.26
126,5грн
Едермік гель від алергії 0,1%, 30 г
iconБонусів 1.31
131,5грн
Фенокіт краплі оралальні 1мг/мл, 20мл
iconБонусів 1.92
192,5грн
Зодак таблетки по 10 мг, 30 шт.
iconБонусів 1.71
171,5грн
Ринітал таблетки, 60 шт.
iconБонусів 2.22
221,99грн
Алерзин таблетки по 5 мг, 7 шт.
iconБонусів 0.74
74,5грн
L-цет сироп 2.5мг/5мл флакон 60мл.
iconБонусів 0.82
82,5грн
Алергозан розчин оральний 0,5 мг/мл, 120 мл
iconБонусів 1.08
108,5грн
Гленцет таблетки від алергії 5 мг, 10 шт.
iconБонусів 0.59
58,99грн
Фрі-Ал таблетки 5мг, 30 шт.
iconБонусів 1.58
158,5грн
Кларитин сироп з фруктовим смаком, 60 мл
iconБонусів 1.23
123,5грн
Едермік краплі оральні по 1мг/мл, 25 мл
iconБонусів 1.62
161,99грн
Хітакса таблетки по 2,5мг, 10 шт.
iconБонусів 0.87
86,99грн
Зростання випадків алергії обумовлено насамперед суттєвими змінами у способі життя та харчуванні людей. Алергічні захворювання у дітей значно зросли останніми роками і зараз зустрічаються приблизно у 35% дитячого населення.

Види алергії, які часто зустрічаються у дітей

Всі алергічні реакції, за швидкістю їх розвитку, поділяють на три групи:
 • негайного типу (від кількох хвилин до 6 годин);
 • пізні (через 6-8 годин);
 • відстроченого або уповільненого типу (від двох до трьох діб).
Основні види алергії у дітей.
Харчова алергія одна з найбільш поширених алергічних реакцій у дітей. Розвивається на різні компоненти продуктів харчування. Може викликати проблеми починаючи від шкірних змін і закінчуючи небезпечними для життя алергічними проявами, такими як анафілаксія, які супроводжуються симптомами набряку та ядухи.

Продукти, які можуть спровокувати алергічну реакцію:
 • коров'яче молоко;
 • яйця;
 • продукти, що містять глютен, включаючи пшеницю, ячмінь та жито;
 • горіхи;
 • соя;
 • молюски;
 • риба.
Харчову алергію часто плутають з харчовою непереносимістю. Характерною відмінністю є те, що у формуванні реакції харчової непереносимості імунна система не бере участь, на відміну від харчової алергії. Симптоми цих патологій можуть бути схожими, але харчова непереносимість не викликає небезпечні для життя симптоми.

Алергія на домашніх тварин
Основною причиною розвитку алергічної реакції на домашніх тварин найчастіше є не шерсть тварин, а білок, який знаходиться в слині тварин або лупі (маленькі лусочки мертвої шкіри). Тому діти з таким типом алергії реагують навіть на лисих кішок породи Сфінкс.

Алергія на побутовий пил 
Пил складається з різних компонентів: фрагменти побутової хімії, мікроскопічних організмів пилових кліщів, що мешкають у житлових приміщеннях. Було виявлено, що чутливість до кліщів домашнього пилу є дуже значним фактором ризику, пов'язаним із розвитком такого захворювання як бронхіальна астма.
Пилові кліщі мешкають у вологому, пиловому середовищі. Тому основні заходи боротьби з кліщами складаються з наступних елементів:
 • Вологість у будинку має бути не вище 60%.
 • Матраци та подушки повинні бути поміщені в непроникні чохли на блискавці.
 • Постільну білизну слід часто прати у гарячій (55ºC) воді.
 • У будинках, які опалюються системою кондиціонування, фільтри слід часто міняти або мити, а отвір повітроводу в спальні повинен бути герметизований або покритий фільтром.
 • По можливості килимове покриття у приміщеннях слід видалити. Парове очищення та сушіння, а також пилосос з високоефективним твердим повітрям або центральним вакуумом зменшують кількість пилових кліщів, які циркулюють у повітрі.
 • Книги повинні бути поміщені в криті книжкові полиці.
Інсектна алергія
Алергічна реакція виникає у відповідь на укус комахи, потраплянні їх отрути в організм, при дотику до комахи, а також вдиханні продуктів їх життєдіяльності. Виявляється найчастіше у вигляді кропив'янки. Однак у деяких випадках може викликати розвиток анафілаксії — гострий загрозливий для життя стан, який потребує невідкладної допомоги.

Алергія на холод
Виникає у дітей в результаті підвищення чутливості імунної системи до холодових факторів: при різкому зниженні температури, тривалому перебуванні на холоді, купанні в холодній воді. Алергічна реакція розвивається через 5-10 хвилин та може бути до двох годин. На шкірі з'являється висип та почервоніння, виникає свербіж.

Алергія на сонці
Останнім часом відзначається підвищена чутливість імунної системи до ультрафіолету, яка проявляється у вигляді фотодерматозу. Після тривалого перебування на сонці виникає почервоніння шкіри, свербіж, висипання.

Причини розвитку алергії у дітей

Алергія — прояв підвищеної чутливості імунної системи у відповідь на алерген (антиген). Алергенами можуть бути будь-які речовини, переважно білкової природи, які при попаданні в організм викликають алергічну реакцію. До них відносяться:
 • продукти харчування;
 • побутові алергени;
 • пилок рослин,
 • препарати. 
Імунна система виступає як захисна лінія організму.
Основна функція імунної системи полягає у виявленні змін у внутрішньому середовищі організму та реагуванні на них. Поряд з цим система має імунну пам'ять, зберігаючи інформацію про попередні антигенні впливи.

Алергічні захворювання найчастіше зумовлені генетично. Діти, у яких один або обидва батьки мають алергічні захворювання, більш схильні до розвитку цієї патології.

У деяких дітей виникають перехресні реакції на різні види алергенів. Наприклад, діти, які страждають алергією на пилок берези, можуть мати симптоми алергії, коли вони їдять яблуко, тому що це яблуко містить білок, схожий на білок у пилку. У дітей, які мають алергію на арахіс, буде перехресна алергія на лісові горіхи (фундук), кеш'ю, волоський горіх. Слід враховувати також перехресну алергію на ліки, наприклад, якщо у дитини алергія на антибіотики із групи пеніциліну, може бути алергія на антибіотики з групи цефалоспоринів.

Як розпізнати алергію у дітей: симптоми

Алергія у дітей може проявлятися по-різному, залежно від причини, що її викликає. Основні клінічні прояви алергії у дітей:
 
Атопічний дерматит (екзема) — хронічне алергічне захворювання, основними клінічними проявами якого є виражений свербіж та висипання на шкірі. У дітей молодшого віку уражуються область шкіри голови біля шиї та за вухами, а також розгинальні поверхні рук та ніг. Розвитку атопічного дерматиту сприяють генетичні, екологічні, психологічні, імунологічні та інфекційні фактори.

Крім харчових алергенів, у виникненні загострень атопічного дерматиту велику роль відіграють:
 • побутові алергени, наприклад, кліщ домашнього пилу;
 • пір'яні подушки;
 • грибкові алергени;
 • домашні тварини.
Бронхіальна астма — хронічне захворювання дихальних шляхів, в основі якого лежить алергічне запалення. Виявляється симптомами ядухи, хрипами, кашлем, набряком слизової дихальних шляхів.

Кропивниця — алергічне захворювання, що характеризується появою на шкірі поширеної висипки, пухирів, які сверблять і є набряком обмеженої ділянки шкіри.

Алергічний риніт виявляється такими симптомами як:
 • прозорі, рідкі виділення з носа;
 • чхання;
 • набряк слизової носоглотки;
 • закладеність носа, утруднене дихання через ніс;
 • розвиток ускладнень у вигляді отиту, синуситу.
Алергічний контактний дерматит — характеризується появою висипу, лущенням шкіри відразу після контакту з подразником, наприклад, побутовою хімією.

Методи лікування алергії у дітей

Для лікування алергії використовують такі препарати:
 • Антигістамінні засоби — ефективні у зменшенні чхання, сверблячки, виділень риніту, висипань. При алергічному риніті, кропивниці призначають такі препарати як:  Феністил, Алерзин, L-цет, Еріус, Кларитин, Лоратадин. Випускаються у вигляді пігулок, сиропу, розчину.
 • Глюкокортикостероїдні препарати у вигляді спрею значно зменшують симптоми закладеності та чхання, їх призначають при сезонному алергічному риніті. У вигляді розчину для інгаляцій використовуються при бронхіальній астмі, місцево у вигляді мазей, гелів при атопічному дерматиті. При ускладненні алергічних реакцій препарати цієї групи вводяться внутрішньом'язово та внутрішньовенно.
 • Зволожуючі засоби застосовуються місцево при атопічному дерматиті.

Можливі ускладнення алергії у дітей

 • Набряк Квінке — гостра патологія, при якій виникає набряк слизових, підшкірно-жирової клітковини, набряк гортані, можливе утруднення дихання аж до задухи.
 • Анафілактичний шок — загрозливий для життя стан, при якому відбувається різке падіння артеріального тиску, втрата свідомості, різкий біль у грудях, утруднене дихання. Це гостра алергічна реакція негайного (анафілактичного) типу, що поширюється по всьому організму, виникає при повторному введенні в організм алергену, внаслідок чого виділяються речовини, що викликають порушення діяльності життєво важливих органів і систем.

Джерела

Allergy Symptoms in Children / Allergist

Allergies in children and teenagers / Raisingchildren

Allergies in children / Pub Med

What Do Skin Allergies in Children Look Like? / Healthline

Prevention of Allergies and Asthma in Children / American Academy of Allergy, Asthma & Immunology

Seasonal Allergies in Children / Healthychildren.org

Ціни на Алергія у дітей

Алергія у дітейЦіна
Феністил краплі від алергії, 20 мл
233,99грн
Аллерсет таблеки по 5 мг, 10 шт.
59грн
Супрастин розчин для ін'єкцій в ампулах по 1 мл, 5 шт.
128,5грн
Еріус протиалергічний сироп, 60 мл
262,99грн
Алерзин таблетки по 5 мг, 14 шт.
126,99грн